چگونه غدیر جهان را نجات می دهد؟
جوامع بشری فرصت برای جبران اشتباه در مورد غدیردارند و با این شناخت می توانند جوامع منحط خود را نجات دهند.
دشمن می خواهد چگونگی فهمیدن جامعه را مدیریت کند/ راهبرد مقابله با دشمن جهاد تبیین و بیان حرف به موقع است
معاون سیاسی سپاه مطرح کرد:
معنای ساده برای همگان از جهاد، مبارزه با دشمن است. هر کار و تلاشی جهاد نیست. جهاد اقدامی است که حالت و جوهره آن مبارزه و مقابله و ایستادگی در برابر دشمن باشد.
تلاش ملی برای
پیام نوروزی رهبری به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۰
دولت آینده از اوّل استقرار بایستی همّت خودش را بر این قرار بدهد که موانع را برطرف کند و حمایتهای لازم را انجام بدهد و ان‌شاءالله جهش تولید به معنای واقعی کلمه در امسال انجام بگیرد. لذا من شعار امسال را این جور تنظیم کردم: «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»؛ یعنی شعار این است: تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها. ما بایستی تولید را محور کار قرار بدهیم و حمایتهای لازم را انجام بدهیم و مانعها را از سر راه تولید برداریم
دوگانه پيروزي آفرين
دليل اصلي دشمني آمريکا به عنوان فرعون زمان و طاغوت اعظم و شيطان بزرگ با ملت ايران و جمهوري اسلامي، آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامي که همانا آرمان و اهداف بعثت پيامبر اعظم (ص) است، مي باشد.
امام و ضرورت تشکيل بسيج جهان اسلام
تشکيل بسيج مستضعفين در داخل کشور، جرقه‌اي شد تا شکل گيري بسيج جهان اسلام به عنوان ايده‌اي ناب در منظومه فکر حضرت امام(ره) نضج گيرد و ايشان در بيانات مختلف خود به ضروت شکل گيري آن تاکيد ورزند و به تبيين ابعاد آن بپردازند.
تمجيد و تملق ممنوع!
سلوک سیاسی حضرت امام خمینی
ديکتاتورها معمولا ميل به خود بزرگ بيني و تعريف و تمجيد دارند. چاپلوسان را تشويق و منتقدين را مورد عتاب قرار مي‌دهند. ريشه اين ويژگي را بايد در مشکلات روحي – رواني و کمبودهاي شخصيتي و خوي خودشيفتگي آنان جستجو نمود. از ويژگي‌هاي حضرت امام آن بود که در برابر هرگونه غلّو و زياده‌روي در تعريف و تمجيد از ايشان برخورد مي‌کرد و اجازه نمي‌د‌اد که مريد و مراد بازي در اطرافش رواج يابد.
حکومت قانون و مرام حضرت روح الله
سلوک سیاسی حضرت امام خمینی
امام به عنوان رهبر جامعه اسلامي، از آنجا که خود را ملزم به رعايت به قانون مي‌دانست، در بسياري از امور که مستقيم به ايشان مربوط نبود، به هيچ وجه دخالت نمي‌کرد. گاه بين مسئولي اختلافاتي پيش مي‌آمد که حضرت امام از ورود در اين مسايل در گام اول پرهيز مي‌کرد و ترجيح مي‌داد مسايل از طريق گفتگوي افراد حل و فصل شود.
شفافیت دارایی های بنیانگذار
اصل 142 قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران چنين است: «دارايي رهبر يا اعضاي شوراي رهبري، رئيس‌جمهور، نخست وزير، وزيران و همسر و فرزندان آنان قبل و بعد از خدمت، توسط ديوانعالي کشور رسيدگي مي‌شود که برخلاف حق افزايش نيافته باشد.»
همه با هم براي توليد!
اما چگونه مي شود در توليد جهشي ايجاد کرد،‌ پرسش مهمي است که هر فرد و سازمان و نهاد دولتي، حاکميتي و خصوصي و تعاوني در کشور بايد خود را مخاطب اين سوال قرار دهد و کنکاش نمايد تا راه ها و الزامات و لوازم جهش توليد که در واقع راه ميان‌بر حل مشکلات اقتصادي امروز است را بيابد
ملاحظات غیراقتصادی تحقق جهش تولید
تحقق شعار سال 1399 دارای ابعاد و وجوه فرهنگی، سیاسی و اجتماعی مختلفی باشد که توجه به آنها می تواند از اهمیت، سنجیدگی، کاربردی بودن آن پرده بردارد.
جمعيت جوان؛ رمز قوي شدن کشور
خطرات ناشي از منفي شدن نرخ رشد جمعيت، هشداري سياسي نيست که توسط مسئولين طرح شده باشد، بلکه واقعيتي عيني و علمي است که کارشناسان نسبت بدان اعلام خطر کرده‌اند. | نگاه‌هاي منفعت طلبانه و شخص نگر، منظري انحرافي است که آينده يک ملت و نسل‌هاي آتي را تهديد مي‌کند.
رفاه عمومي با جهش توليد
با توجه به برآورده نشدن کامل اهداف شعار سال گذشته از يک سو و آماده شدن زيرساخت‌ها براي شتاب گرفتن رونق توليد از ديگر سو، براي سال ۱۳۹۹ از سوي مقام معظم رهبري شعار «جهش توليد» تعيين و اعلام گرديد.
آخرین مطلب
پربیننده ترین
پرطرفدارترین عناوین