نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه اسلام به تحکیم خانواده توجه ویژه ای دارد، گفت: خانواده محل تربیت نسل مومن و انقلابی است. در توصیه هفتم گام دوم انقلاب به سبک زندگی اشاره شده است، در گام دوم بحث بر تمدن و تمدن سازی است، خطاب بیانه گام دوم انقلاب نیز به جوانان است.
صدا و سیما به عنوان دانشگاه عمومی نمی تواند نسبت به این قضیه بی تفاوت و یا کم تفاوت باشد
ما چقدر شهروندیم؟
جامعه رو به جلو افراد مسئولیت پذیر و شهروند زیادی دارد تا جامعه ای که در نقطه مقابل آن قرار دارد. اگر هر کدام از ما به تنهایی در زندگی فردی موفقیت‌های زیادی به دست بیاوریم تا زمانی که آن را به زندگی اجتماعی پیوند نزده ایم از موفقیت های مان لذت و سودی نخواهیم برد.
وجدان خوابیده مان در سطل زباله افتاد!
کودک 13-14 ساله افغانی که دو ماه پیش به ایران آمد تا لقمه‌ای نان برای خانواده اش پیدا کند و آن را روانه افغانستان، دیروز وقتی بر سطل زباله افتاد که به همراه خودش وجدان‌های خوابیده و ناآگاه و بی‌مسئول ما را هم روانه این سطل کرد.
لباس‌هاي نامناسب ذائقه کيست؟
متاسفانه خلا نظارت و رهاشدگي در بخش طراحي و توليد لباس‌هاي نامناسب از سوي کساني که متولي‌اند و مسئوليت دارند در سال‌هاي اخير به وضوح ديده شده است. همين به تنهايي کافي است که آنهايي که در کمين نشسته‌اند دست‌شان را و همين‌طور راه شان را براي يکه‌تازي باز ببينند و از اين بازار آزاد جيب‌هاي شان را فربه کنند.
چرا وزارت اطلاعات فعالیت شورای فرهنگی انگلیس را در ایران ممنوع کرد؟
دستگاه جاسوسی انگلیس را در ایران بهتر بشناسید
پس از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت این شورا در ایران متوقف می‌شود اما با روی کار آمدن دولت اصلاحات در اواسط دهه 70 شورای فرهنگی بریتانیا مجددا به ایران باز می‌گردد و فعالیت‌های خود را تحت پوشش بخش فرهنگی سفارت انگلیس از سر می‌گیرد.
مطالبات واقعی زنان در جامعه چیست؟
در جامعه پیچیده امروز زنان به مراتب بیش از مردان در معرض آسیب قرار دارند و نیاز به امنیت در آنها بیشتر محسوس است. برای تامین امنیت آنها چه گام‌هایی برداشته شده و وقتی در برابر آسیب قرار می‌گیرند تا چه اندازه از آنها حمایت می‌شود؟!
سحر تبر را ما ساخته‌ایم!
لایک کردن‌های ما چه از روی آگاهی باشد و چه از روی ناآگاهی در واقع تایید دیگران و کارها و حرف‌های آنهاست و این یعنی ما مسئولیم در عواقب تاییدات مان، هرچند آن را مهم ندانیم و نادیده بگیریم.
برای دوره سالمندی چه برنامه ای دارید؟
امروز روز جهانی سالمندان است
در دهه های گذشته جمعیت سالمندی در دنیا رو به افزایش است. کاهش نرخ باروری، بالارفتن سطح سواد، افزایش و بهبود بهداشت و سلامت و تغذیه عوامل مهمی بودند در این افزایش.
زنان برای تبلیغ کالا یا کالایی برای تبلیغ؟
نگاهی به تبلیغات تلویزیونی
در سال‌های اخیر برای موفقیت بیشتر در عرصه تبلیغات تلویزیونی از زنان بهره گرفته‌ایم، بی‌آنکه بدانیم این گونه بهره گرفتن تبعاتی دارد که زیان بار است! نه فقط برای آن تولیدکننده و عرضه کننده کالا که چشم به تبلیغ دوخته، بلکه برای همه ما که در جامعه ایران زندگی می‌کنیم و خانواده را محور ترسیم کرده‌ایم و زن را هم محور این خانواده.
درسهایی که مدرسه باید به دانش آموزان بیاموزد
سیستم آموزشی کشور، پرورش را فراموش نکند
کتاب هایی را تالیف کرده‌ایم که پر از مفاهیم نظری و دشوار است و در عمل تقریبا چندان به کار و زندگی نمی‌آید. اما همین مفاهیم سخت و نچسب را باید در زمان فشرده‌ای معلم‌ها تدریس کنند و دانش آموزان دربست قبول کنند و آزمون ها هم بر همین اساس طراحی و اجرا می‌شود
کودک کار ما در اینستاگرام
این روزها شبکه های مجازی پر شده است از تصاویر و فیلم‌های جذاب کودکان. اما این سکه دو رو دارد. در پس این جذابیت کودک کار پنهان شده است بله کودک کار! از این کودکان چنین یاد می‌شود، چرا که اسباب درآمدزایی والدین و شرکت‌های تبلیغاتی شده‌اند.
پربیننده ترین