جریان‌های غربگرا چگونه نیروهای انقلابی را محدود می‌کنند/ عقلانیت در مدیریت سینما
امروز یکی از ابزارهای شناختی معکوس یا معکوس‌سازی شناختی، به‌وسیله روشنفکران پیرامونی یا مسئولان غیرانقلابی استفاده از کلمه ابتذال و مبتذل علیه مفاهیم، نهادها و گونه‌های گوناگون و به‌ویژه مفاهیم فرهنگی و هنری در جبهه انقلاب است.
راه‌کارهای نهادینه‌سازی حجاب و مقابله با بی‌حجابی
متأسفانه ضعف نظام تعلیم و تربیت در کشور و نیز خیانت و بی‌توجهی برخی از مسئولین و مدیران، سبب شده تا مسائل ارزشی نظیر حجاب و عفاف به‌تدریج تحت‌الشعاع سایر مسائل به‌ویژه مسائل اقتصادی قرار گرفته و یا قربانی مسائل سیاسی شود.
بی حجابی و راه برون رفت از آن                        
اگر چه که امروزه تلقی از حجاب یک مفهوم اسلامی را در ذهن تداعی می کند اما نگاهی به سایر ادیان الهی نشان می دهد که  همه ادیان الهی به آن اهتمام داشته اند.
خطر بسته شدن پنجرۀ جمعیّتی
این روزها حال جمعیّت ایران از نظر کمیّت خوب نیست. ایران عزیز در زمانی قرار گرفته است که باید بتواند چاره‌ای برای کمبود جمعیّت خود بیندیشد.
مسیر زندگی
ایده‌آل گرایان از آنجا که همیشه به دنبال بهترین گزینه ازدواج و شغل و ...می گردند در طول زمان گاهی همه گزینه ها را از دست می‌دهند. در حالی که باید بپذیرند بهترینی وجود ندارد و مهم این است که در هر وضعیت و شرایطی که قرار دارند، انتخاب خوبی کنند. ممکن است حتی با گذشت زمان معلوم شود این انتخاب خوبی نبوده است.
امام حسین (ع)، اسوۀ جهاد تبیین
بر اساس آیۀ تطهیر 34/احزاب؛ اهل بیت (ع) از هر گونه رجس و اشتباهی در امان بوده و طهارت خداوندی شامل حال ایشان شده است. بنابراین هر کدام از این بزرگواران می‌‌توانند اسوه‌ای در سبک زندگی مسلمانان باشند. آن چه در این مقاله به آن پرداخته می‌شود، ویژگی جهاد تبیین در حضرت حسین (ع) است، اصرار بر تبیین مسائلی که در اذهان مردم خلل ایجاد کرده بود.
کودک با دوست اش خوشبخت است
پژوهش‌های متعددی انجام گرفته که نشان می‌دهد کودکان با دوستان‌شان خوشحالند و با آنها حس خوشبختی می‌کنند و اعتماد به نفس بیشتری دارند. آنها سازگاری اجتماعی خوبی در بزرگسالی خواهند داشت و با مشکلات اجتماعی کمتری در آینده دست و پنجه نرم خواهند کرد.
کنترل استرس به دست ماست
با خودمان مهربان باشیم. به خودمان سخت نگیریم. مدام خودمان را سرزنش نکنیم و کاستی‌هایی که در گذشته مرتکب شده‌ایم را مرتب مرور نکنیم و موجب آزار خودمان نشویم. احساسات‌مان را تا حد امکان به خوبی بروز بدهیم و آنها را سرکوب نکنیم.
مسئول زندگی ما کیست؟
در زندگی افرادی که مسئولیت پذیری سرلوحه کار و افکار آنهاست، دیگران حضور پررنگی ندارند و گاهی اصلا حضور ندارند. این ما هستیم که محکم و قوی ایستادیم در پس آن چه گفتیم و انجام دادیم و اگر اشتباهی هم رخ دهد پای آن ایستاده ایم.
کیفیت زندگی در گرو توانمند کردن زنان خانه دار
کارهای تکراری و گاهی سخت و فرسایشی برای یک زن خانه‌دار آن قدر به دفعات انجام گرفته که در نظر نه فقط اعضای خانواده که گاهی در نظر خود او هم سهل است. در حالی که به مرور زمان او را به شدت دچار آسیب‌های جسمی جدی می‌کند و البته روحی که این مورد آخری را چندان به نظر نمی‌آوریم.
آخرین مطلب
پربیننده ترین