کودک با دوست اش خوشبخت است
پژوهش‌های متعددی انجام گرفته که نشان می‌دهد کودکان با دوستان‌شان خوشحالند و با آنها حس خوشبختی می‌کنند و اعتماد به نفس بیشتری دارند. آنها سازگاری اجتماعی خوبی در بزرگسالی خواهند داشت و با مشکلات اجتماعی کمتری در آینده دست و پنجه نرم خواهند کرد.
کنترل استرس به دست ماست
با خودمان مهربان باشیم. به خودمان سخت نگیریم. مدام خودمان را سرزنش نکنیم و کاستی‌هایی که در گذشته مرتکب شده‌ایم را مرتب مرور نکنیم و موجب آزار خودمان نشویم. احساسات‌مان را تا حد امکان به خوبی بروز بدهیم و آنها را سرکوب نکنیم.
مسئول زندگی ما کیست؟
در زندگی افرادی که مسئولیت پذیری سرلوحه کار و افکار آنهاست، دیگران حضور پررنگی ندارند و گاهی اصلا حضور ندارند. این ما هستیم که محکم و قوی ایستادیم در پس آن چه گفتیم و انجام دادیم و اگر اشتباهی هم رخ دهد پای آن ایستاده ایم.
کیفیت زندگی در گرو توانمند کردن زنان خانه دار
کارهای تکراری و گاهی سخت و فرسایشی برای یک زن خانه‌دار آن قدر به دفعات انجام گرفته که در نظر نه فقط اعضای خانواده که گاهی در نظر خود او هم سهل است. در حالی که به مرور زمان او را به شدت دچار آسیب‌های جسمی جدی می‌کند و البته روحی که این مورد آخری را چندان به نظر نمی‌آوریم.
زندگی اینستاگرامی
. یادمان نرود صاحبان صفحه‌های خوش رنگ و لعاب اینستاگرام حتی از به نمایش گذاشتن زندگی بچه‌های کوچک‌شان هم با هدف درآمدزایی استفاده ابزاری می‌کنند. پس چطور می‌شود برای ما الگو باشند.
بار سنگين تک فرزندي
تاچشم به هم بزنيم ما والدين وارد دوره سالمندي شده ايم و بچه‌هاي‌مان پا گذاشته‌اند جاي پاي ما و آنها هم دوره ميانسالي را طي مي‌کنند. ما در اين دوره احتياج بيشتري از گذشته به فرزندان‌مان داريم و حمايت و توجه بيشتري را از آنها مي‌طلبيم.
کمک حال درس و مشق همه بچه ها باشیم
تجربه دو سال گذشته در همین پایتخت و شهر تهران نشان داد ما والدین باسوادی داریم که در آموزش مجازی فرزندان شان سخت گرفتار شده بودند. حال تصور کنید دانش آموزی را که در دورترین روستاهای کشور و در شرایطی با کمترین امکانات زندگی می کند و اگر معلم را از چرخه آموزش آن ها حذف کنیم چه خواهد شد!؟
کودکی، سرآغاز تربیت دینی
بیش از آنکه صحبت کردن ما درباره ارزش های دینی که در جامعه اسلامی و البته در خانواده باید حاکم باشد در بچه ها اثر کند، این رفتار ماست که آنها را سوق می دهد به سمت پای بندی به این ارزش ها.
خانواده گرم و صمیمی
به بهانه روز خانواده
واقعیت این است که برای اینکه همراهان خوبی باشیم برای خانواده مان، لازمه اش این است که وقتی در خانواده حضور داریم از این فضا دل بکنیم و با اعضای خانواده همراهی کنیم.
آموختن مهارت شغلی و علاج بیکاری
گاهی با هزینه کم و مطالعه در زمینه کسب در آمد و آموختن مهارت و صد البته تلاش و آن هم تلاش مستمر می توان مثل نمونه های بیشماری شد که در زمینه کسب و کار های خرد و خانگی به موفقیت رسیده اند.
فضای مجازی و خطر در کمین
گفته می شود کودکان و نوجوانان آسیب پذیرترین قشر کاربران اینترنت هستند و مهمترین دلایل را بی‌تجربه بودن بچه ها و احساساتی و تنها بودن شان عنوان می کنند.
ورود به زندگی مشترک مهارت می خواهد
به بهانه 12 هزار طلاق در زندگی مشترک کمتر از یک سال
آمارهایی که زنگ خطری بلند است برای جامعه ای که افراد در سنین ازدواج زیادی دارد و ممکن است در سال های بعدی آنها نیز در زمره این اعداد و ارقام وارد شوند، / مهارت های زندگی مشترک یکی از همین مقدمات است که برای ازدواج مصداق وجوب نان شب را دارد. مهارت هایی که از بروز مسایل در زندگی مشترک بسیار می کاهد و در صورت بروز مشکل، توانایی حل مساله را تا حد زیادی مهیا می کند.
آخرین مطلب