دیپلماسی فرهنگی ابزاری کارآمد در دست بازیگران صحنه بین‌الملل
از دیرباز روابط فرهنگی میان اقوام و ملل مختلف وجود داشته است و فرهنگ‌ها همواره چه آشکارا چه نهان بر یکدیگر تأثیرگذار بوده‌اند.
زهرا وطنی و معصومه زمانیان در یادداشتی مشترکی برای دیپلماسی ایرانی می‌نویسد: آنچه از تحلیل‌های در سطح بین الملل به دست می‌آید اینکه بخش عمده‌ای از واکنش جهانی به COVID-۱۹ کور جنسیتی بوده است. اگرچه، مسائل جنسیتی شامل هر دو جنس زنان و مردان است، اما در هر صورت لازم است در برخی زمینه¬ها، جنسیت مشخصی به نحو تخصصی مورد بررسی قرار گیرد.
تصمیم ترامپ برای خروج از برجام  شکست کامل در مسائل سیاسی، امنیتی است
ترجمه گزارش بولتن دانشمندان اتمی:
فناوری هسته ای در ایران بیش از 70 سال قدمت دارد. این موضوع از طریق گزارش های متعدد آژانس بین المللی انرژی اتمی نشان داده شده است.
اندیشکده آمریکایی بررسی کرد؛ رئیسی با ماجراهای قفقاز چه خواهد کرد؟
اظهارات علی اف را به عنوان دعوت از ایران برای تبدیل شدن به یک سهامدار در نظم جدید پس از جنگ در قفقاز جنوبی تفسیر کردند.
تحلیل اندیشکده شورای آتلانتیک از افغانستان پساآمریکا
روسیه و ایران از زمان آغاز روند صلح افغانستان در سال ۲۰۱۸ به قدرت‌های منطقه‌ای فعال‌تری در امور افغانستان تبدیل شده‌اند.
زمان خروج عربستان از «المهره» و امارات از «میون» یمن فرا رسیده است
تحلیلگر آمریکایی:
بیرون راندن این دو کشور شورای همکاری خلیج فارس از یمن جنگ‌زده که ریاض با مشارکت ابوظبی شش سال قبل با به‌راه انداختن جنگ آن را ویران کردند، نیازمند ائتلاف بین‌المللی است.
پیام سند همکاری ایران و چین برای آمریکا، هند و روسیه
اندیشکده «بگین سادات» اسرائیل تحلیل کرد:
رهبران ایران و چین البته جزئیاتی از این توافق فاش نکردند، اما تحلیلگران معتقدند که این موافقتنامه در حقیقت براساس همان پیش نویس 18 صفحه‌ای فاش شده سال گذشته توسط نیویورک تایمز بوده است.
چرا اسرائیل در برابر ایران تنها مانده است؟ / پیام مهمی که وزیر دفاع بایدن به نتانیاهو منتقل کرد
المانیتور:
دیدار اواخر فوریه گیلوت، نشاندهنده وسعت همکاری میان سازمان های مختلف امنیتی و اطلاعاتی اسراییل و آمریکاست که در این سالهای اخیر هم شاهد یک دوره طلایی بوده است.
توافق‌نامه سایبری ایران و روسیه؛ چقدر احتمال دارد هم پیمانان ایران در خاورمیانه، قدرت سایبری بیشتری پیدا کنند؟
اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا:
این ماژول‌ها به عنوان بخشی از سازوکار بدافزارهای به شدت پیچیده در گذشته به کار گرفته می‌شدند و به گونه ای طراحی می‌شوند تا داده‌های فایل خود را به منظور جلوگیری از تحلیل، بازنویسی کنند.
دهه صبر؛ چین چگونه به یک قدرت در بالکان غربی تبدیل شد؟
اندیشکده «شورای روابط خارجی اروپا»:
استفاده چین از این روابط بخشی از یک روند طولانی مدت است. به عنوان مثال، همکاری‌های حزب محور بین حزب دموکراتیک مونته نگرو سوسیالیست‌ها و حزب کمونیست چین به سال ۲۰۱۰ برمی‌گردد.
باب منندز سناتور دموکراتی چه خوابی برای برجام دیده است؟
اندیشکده «کوئینسی»:
نایاک، شورای ملی ایرانیان آمریکا، هم در بیانیه خود هشدار داد نامه منندز و گراهام امکان دستیابی به توافق را غیرممکن می‌سازد و باعث می‌شود که بایدن در مسیر جنگ با ایران قرار گیرد، چرا که پیشنهاد می‌کند به یک‌باره باید تمام نگرانی‌ها نسبت به ایران را برطرف کرد.
دیپلماسی عمومی چین در قبال جمهوری اسلامی ایران
مخاطبان دیپلماسی عمومی چین نیز، افکار عمومی خارجی هستند، چرا که آرزو دولت چین، تحسین مردم این کشور از سوی جهانیان است.
آخرین مطلب
پربیننده ترین