گزارش ویژه سازمان کل بازرسی  رژیم صهیونیستی در مورد تظاهرات فلسطینی
پایگاه خبری تحلیلی بصیرت بررسی میکند:
ماتاناهو انگلمن، رئیس سازمان کل بازرسی رژیم صهیونیستی چهارشنبه گذشته (27 جولای2022)، گزارشی ویژه در مورد اجرای قانون در حوادث و رویدادهای عملیات­"نگهبان دیوارها" دیوار منتشر کرد.
سفر بایدن به این منطقه چه منافعی برای شهروندان آمریکا داشته است؟
گزارش اندیشکده «مرکز عربی واشنگتن‌دی‌سی»؛
 با پایان سفر بایدن به غرب آسیا، بسیاری در ایالات متحده این سوال را مطرح می کنند که سفر بایدن به این منطقه، چه منافعی برای شهروندان آمریکا داشته است؟
بایدن اولین قربانی سفر به خاورمیانه
برخی از اندیشکده ها و نخبگان سیاسی آمریکا سفر جو بایدن و دیدار وی با بن سلمان را بشدت زیر سوال بردند و برخی با رویکرد انتخاباتی بایدن در سال 2020، وی را اولین قربانی این سفر اعلام کردند. 
ارتش آمریکا ناتوان در جذب نیروی انسانی/ آمریکا غرق در بحران های مختلف
اینکه رئیس جمهور پیر و فراموش کار آمریکا، سیاست تهدید علیه دیگر را گاها مطرح می کند، یک بلوف و یک ترفندی است که بدنبال آن، سعی در دوشیدن گاوهای شیرده و ساکت کردن سگ نگهبانشان در منطقه است
آمریکا در سودای تشکیل ائتلاف ضد ایرانی
گزارش نشریه «ریسپانسیبل استیت کرفت»
تمرکز بر این سیاست قدیمی که آمریکا با تعداد انگشت‌شماری از بازیگران اقتدارگرا روابط نزدیک برقرار کند، کوته‌بینانه است و باعث افزایش تنش با ایران خواهد شد.
توصیه های مذاکراتی اندیشکده معروف آمریکایی به اروپایی ها و بایدن
فروپاشی توافق برجام می تواند نه تنها به تشدید تقابلات میان ایران و غرب(و متحدان منطقه ای آن) ختم شود بلکه همچنین می تواند مشکلات آن‌ها (اروپایی ها) را در بازار جهانی انرژی چند برابر کند
اختلاف شدید روسیه و رژیم صهیونیستی
میدل ایست مانیتور:
علاوه بر این، مسکو به تازگی اعلام کرد که در جنگ اوکراین ۹ اسرائیلی در کنار نیروهای اوکراینی کشته شده‌اند. این خبر باعث ایجاد اختلاف جدیدی میان روسیه و اسرائیل شد
تاثیر سفر بن سلمان به آنکارا بر آینده روابط ترکیه و عربستان
گزارش مؤسسه دولت‌های خلیج فارس در واشنگتن؛
برسی چگونگی تقویت متقابل نفوذ منطقه‌ای و تقویت وجهه بین‌المللی خود به‌عنوان بازیگران تأثیرگذار و قدرت‌های منطقه‌ای هستند.
شکست راهبرد «مرگ با هزاران زخم» رژیم‌صهیونیستی در قبال ایران
گزارش اندیشکده شورای آتلانتیک:
برای نمونه می توان به ترور سرهنگ حسین صیاد خدایی ، مرگ مشکوک یک مهندس در سایت نظامی پارچین و حمله به انبار مخفی پهپادها اشاره کرد.
روزهای سختِ محمد بن سلمان
بایدن در جریان کارزار انتخاباتی خود(در جریان انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا)، عربستان سعودی را یک دولت سرکش و منفور خطاب کرده بود.
دیپلماسی فرهنگی ابزاری کارآمد در دست بازیگران صحنه بین‌الملل
از دیرباز روابط فرهنگی میان اقوام و ملل مختلف وجود داشته است و فرهنگ‌ها همواره چه آشکارا چه نهان بر یکدیگر تأثیرگذار بوده‌اند.
زهرا وطنی و معصومه زمانیان در یادداشتی مشترکی برای دیپلماسی ایرانی می‌نویسد: آنچه از تحلیل‌های در سطح بین الملل به دست می‌آید اینکه بخش عمده‌ای از واکنش جهانی به COVID-۱۹ کور جنسیتی بوده است. اگرچه، مسائل جنسیتی شامل هر دو جنس زنان و مردان است، اما در هر صورت لازم است در برخی زمینه¬ها، جنسیت مشخصی به نحو تخصصی مورد بررسی قرار گیرد.
آخرین مطلب
پربیننده ترین
پرطرفدارترین عناوین