پیام سند همکاری ایران و چین برای آمریکا، هند و روسیه
اندیشکده «بگین سادات» اسرائیل تحلیل کرد:
رهبران ایران و چین البته جزئیاتی از این توافق فاش نکردند، اما تحلیلگران معتقدند که این موافقتنامه در حقیقت براساس همان پیش نویس 18 صفحه‌ای فاش شده سال گذشته توسط نیویورک تایمز بوده است.
چرا اسرائیل در برابر ایران تنها مانده است؟ / پیام مهمی که وزیر دفاع بایدن به نتانیاهو منتقل کرد
المانیتور:
دیدار اواخر فوریه گیلوت، نشاندهنده وسعت همکاری میان سازمان های مختلف امنیتی و اطلاعاتی اسراییل و آمریکاست که در این سالهای اخیر هم شاهد یک دوره طلایی بوده است.
توافق‌نامه سایبری ایران و روسیه؛ چقدر احتمال دارد هم پیمانان ایران در خاورمیانه، قدرت سایبری بیشتری پیدا کنند؟
اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا:
این ماژول‌ها به عنوان بخشی از سازوکار بدافزارهای به شدت پیچیده در گذشته به کار گرفته می‌شدند و به گونه ای طراحی می‌شوند تا داده‌های فایل خود را به منظور جلوگیری از تحلیل، بازنویسی کنند.
دهه صبر؛ چین چگونه به یک قدرت در بالکان غربی تبدیل شد؟
اندیشکده «شورای روابط خارجی اروپا»:
استفاده چین از این روابط بخشی از یک روند طولانی مدت است. به عنوان مثال، همکاری‌های حزب محور بین حزب دموکراتیک مونته نگرو سوسیالیست‌ها و حزب کمونیست چین به سال ۲۰۱۰ برمی‌گردد.
باب منندز سناتور دموکراتی چه خوابی برای برجام دیده است؟
اندیشکده «کوئینسی»:
نایاک، شورای ملی ایرانیان آمریکا، هم در بیانیه خود هشدار داد نامه منندز و گراهام امکان دستیابی به توافق را غیرممکن می‌سازد و باعث می‌شود که بایدن در مسیر جنگ با ایران قرار گیرد، چرا که پیشنهاد می‌کند به یک‌باره باید تمام نگرانی‌ها نسبت به ایران را برطرف کرد.
دیپلماسی عمومی چین در قبال جمهوری اسلامی ایران
مخاطبان دیپلماسی عمومی چین نیز، افکار عمومی خارجی هستند، چرا که آرزو دولت چین، تحسین مردم این کشور از سوی جهانیان است.
مخاطب تهدیدات اسرائیل برای حمله به ایران، بایدن بود نه تهران / از ابتدا هم برنامه‌ای برای حمله وجود نداشت
القدس العربی:
کوخاوی پیش از این درخواست افزایش بودجه نظامی در راستای آمادگی ارتش اسرائیل برای انجام اقدام نظامی علیه ایران را داشت و ظاهرا نتانیاهو هم موافق این درخواست است.
تلاش ایران و آمریکا؛ حالا مسئله فقط برجام نیست
المیادین:
روند عادی سازی روابط اسرائیل و برخی دولت‌های عربی، که نتیجه آن ائتلاف علیه ایران و امکان رسیدن اسرائیل به تنگه هرمز است، ضرورت رسیدگی فوری به موضوع را بیشتر کرده است.
اعتیاد اقتصاد به نفت
بخش خصوصی و اقتصاد واقعی در حال بازیابی توان از دست رفته است، آنچه از ظواهر بودجه پیشنهادی نمایان می گردد رسیدن دوباره بوی نفت به مشام دولت و نادیده گرفتن ظرفیت های به دست آمده موجود است.
ولیعهد امارات مدام در بحث تلاش واشنگتن برای حل مسائل با تهران مداخله می‌کند
اندیشکده «کوئینسی»:
امارات متحده عربی، در هماهنگی با عربستان سعودی، یمن را محاصره کردند تا با نیروهای حوثی که بدون هیچ شواهدی ادعا می‌کنند وابسته به ایران است مقابله کنند.
تحلیگر آمریکایی: پمپئو در مقابل ایران چیزی جز شکست به دست نیاورد
. دو روز بعد،‌ در پی شورش طرفداران ترامپ در ساختمان کنگره، مقامات اتحادیه اروپا گفتند با او ملاقات نخواهند کرد و وزیر خارجه لوکزامبورگ ترامپ را «جنایتکار» و «آتش‌افروز سیاسی» خواند.
چرا اروپایی ها باید بی کم و کاست توصیه های پارلمان اروپا در مورد ایران و برجام را اجرا کنند؟
اندیشکده «کوئینسی»:
حتی اگر عربستان سعودی به عنوان شریکی برای اتحادیه اروپا در نظر گرفته شود، این گزارش، جنگ ائتلاف به رهبری سعودی در یمن را محکوم و خواستار پاسخگویی در مورد جنایات جنگی سعودی‌ها است.
پربیننده ترین