رزمندگان ایرانی زیر آتش سنگین توپخانه عراق در سنگرهای خود حبس شده و نمی‌توانستند قدم از قدم بردارند. نظر فرمانده ایرانی‌ها این بود که مقاومت بعثی‌ها باید شکسته شود. برای همین بابا نظر برای شکستن این مقاومت داوطلب شد.
بیش از هشت نفر از فرماندهان و افراد شاخص سپاه در ماه اسفند به آرزوی دیرینه‌شان یعنی شهادت رسیده‌اند؛ آرزویی به رنگ خون و عشق‌بازی با خالق هستی.
حجم پاتک‌های سنگین عراقی‌ها برای بازپس‌گیری مواضع از دست‌رفته و اشراف رزمندگان بر دشمن از روی ارتفاعات فتح‌شده مهران، باعث شد گروهی از رزمندگان گردان‌های عملیاتی ۵۰۵ محرم و ۵۰۳ شهید بهشتی وارد میدان شوند.
عملیات مرصاد چه درسی به دشمنان ایران داد؟
به روایتی منافقان با حدود ۵ هزار نفر ، ۱۲۰ تانک زرهی و ۶۰ نفربر و ۶۰۰ دستگاه انواع خودرو و دیگر ادوات جنگی پیشکشی صدام وارد صحنه شدند و تصورشان این بود که خیلی زود تهران را محاصره می کنند.
تولیدات ویژه دفاع مقدس
میراث داران تاریخ و عزت انقلاب
مجموعه آماده شده پیش روی شما در این صفحه مجموعه تولیدات مرکز مطالعات سیاسی در سالهای گذشته و امسال در خصوص دفاع مقدس می باشد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: پیکر مطهر ۱۵۰ شهید دفاع مقدس در استان تهران با حضور مسوولان و مردم از مقابل دانشگاه تهران تشییع می‌شود.
خانه ای لبریز از نبودن مرد
دیدار از همسر شهیدی که این روزها دچار آلزایمر است
هیچ‌کس اجبارش نکرده بود لباس نظامی هم تنش نبود که بگوییم از اول خودش برای چنین روزهایی تعهد کرده بود. یک کاسب معمولی در دل بازار بود که نان حلال زن و بچه اش را از مغازه اجاره‌ای اش به دست می‌آورد. یک روز درمغازه را بست و به منزل آمد و به همسر گفت: «بی‌زحمت ساک من را حاضر کن.»
آخرین مطلب
پربیننده ترین