عملیات مرصاد چه درسی به دشمنان ایران داد؟
به روایتی منافقان با حدود ۵ هزار نفر ، ۱۲۰ تانک زرهی و ۶۰ نفربر و ۶۰۰ دستگاه انواع خودرو و دیگر ادوات جنگی پیشکشی صدام وارد صحنه شدند و تصورشان این بود که خیلی زود تهران را محاصره می کنند.
تولیدات ویژه دفاع مقدس
میراث داران تاریخ و عزت انقلاب
مجموعه آماده شده پیش روی شما در این صفحه مجموعه تولیدات مرکز مطالعات سیاسی در سالهای گذشته و امسال در خصوص دفاع مقدس می باشد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: پیکر مطهر ۱۵۰ شهید دفاع مقدس در استان تهران با حضور مسوولان و مردم از مقابل دانشگاه تهران تشییع می‌شود.
خانه ای لبریز از نبودن مرد
دیدار از همسر شهیدی که این روزها دچار آلزایمر است
هیچ‌کس اجبارش نکرده بود لباس نظامی هم تنش نبود که بگوییم از اول خودش برای چنین روزهایی تعهد کرده بود. یک کاسب معمولی در دل بازار بود که نان حلال زن و بچه اش را از مغازه اجاره‌ای اش به دست می‌آورد. یک روز درمغازه را بست و به منزل آمد و به همسر گفت: «بی‌زحمت ساک من را حاضر کن.»
سردار شهید حاج احمد کاظمی؛ مَردی که دعای شب و روزش شهادت بود
مصاحبه با یکی از همرزمان شهید کاظمی
یکی دو شب قبل از عملیات کربلای ۴ در خرمشهر، وقتی در سنگر آمدم، ایشان را در تاریکی دیدم که در قنوت نماز شب خود به قدری زیبا یا ربّ یا ربّ می‌گفت و هق هق می‌کرد که شانه هایشان پایین و بالا می‌رفت و این صحنه بسیار عجیب بود.
خلافکاری که حُر شد!
به مناسبت سالروز شهادت شهید شاهرخ ضرغام
آشنایی ما با شهید شاهرخ از اینجا آغاز شد. شاهرخ یک جوان قد بلند و رشید با لباس خاکی نظامی و با ابهت بود که هربار نگاهش می‌کردم ناخودآگاه به یاد حمزه سیدالشهدا می‌افتادم. با اینکه قبلا خلافکار بود، اصلا سیگار نمی‌کشید.
رزمایش چالش؛ ضرورت امروز مدیران جوان!
ی تعارف باید اذعان داشت که مدیران جوانِ کنونی جامعه به برکت دوران ثبات نظام و قطع ید دشمنان، یا دچار چالش های جدی همچون دوران آغازین انقلاب و جنگ، نشده اند یا چالشهای موجود را آنگونه که است، درک نکرده تا ببینند در مقابله با آنها، «چند مرده حلاجند.»
رئیس سازمان فضای مجازی بسیج خبر داد
رئیس سازمان فضای مجازی بسیج گفت: آئین رونمایی از مجموعه «یادمان عشق» در سومین روز از هفته دفاع مقدس با حضور جمعی از یادگاران هشت سال حماسه دفاع مقدس و خانواده معظم شهدای مدافع حرم برگزار خواهد شد.
مادیات و پست های مسئولیتی در دوران دفاع مقدس هیچ جایگاهی نداشت/ جوانان امروز تا پای جان از رهبر و کشورشان دفاع می کنند
گفتگو با دکتر خسرو جدیدی به مناسبت روز پزشک
خداوند به بنده این توفیق را داد که حدود ۴ سال در مناطق جنگی باشم. من مدت کوتاهی را در قسمت نظامی و سپس در بهداری و در کادر درمان ارائه خدمت کردم. خاطرات بسیاری از دوران جنگ دارم که باطن آنها با روحیه ایثار و ازخودگذشتگی و صرفا باتوجه به معنویات همراه بوده و اساسا مادیات در آن هیچ رنگی نداشت.
ماجرای تزریق واکسن ضد عاشورا به اسرا|تعدادی از آزاده‌ها بر اثر تزریق همین واکسن پس از آزادی‌شان به شهادت رسیدند|خیلی ها فکر می‌کنند که آزاده ها پس از آزادی‌شان زندگی عادی دارند اما اینگونه نیست
نشستی صمیمانه با همسر آزاده عباس شمس اله زاده
بدری با بیان این که در زندگی مشکلات بسیاری داشته و عبور از این مشکلات را لطف خداوند متعال می داند افزود: «یکی از بدترین لحظات زندگی ما برمی‌گردد به زمانی که حدودا 12 سال از زندگی مشترک ما می‌گذشت و به یک‌باره همسرم مبتلا شد به تب بسیار شدید؛ هپاتیت، التهاب معده و همین سرآغاز بدترین روزهای زندگی ما شد.»
13 سال چشم انتظاری مادر در فراق فرزندش
پسرم از همان کودکی علاقه خاصی به امام حسین(ع) و شهادت داشت و از من می خواست تا واقعه عاشورا را کاملا برایش بیان کنم، و زمانی که سخنان من به رشادت ها و دلاوری ها و داستان شهادت حضرت علی اکبر(ع) می رسید، سعی می‌کرد قطرات اشکش را که از من پنهان کند.
چمران اسطوره بود
او از همان ابتدا مرد مبارزه بود. هر جایی که حضور داشت همانجا برایش مرکز جهان بود و وظیفه اش مبارزه در راه دین الهی.
آخرین مطلب
پربیننده ترین
پرطرفدارترین عناوین