شهدای تازه تفحص شده مدافع حرم وارد مشهد شدند
ساعاتی پیش پیکر ۸ شهید تازه تفحص شده در سوریه جهت طواف در حرم مطهر امام هشتم (ع) عازم مشهد مقدس شد و مراسم استقبال از این شهدا، در فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد برگزار شد.
همزمان با ایام سوگواری و عزاداری سید و سالار شهیدان، حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) پیکر مطهر ۱۸ شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس و ۸شهید عراقی از مرز شلمچه وارد خاک ایران اسلامی شد.
شهید حسن شفیع‌زاده مؤسس توپخانه سپاه هیچ‌وقت لباس بسیجی را از تن خود درنمی‌آورد با اینکه پاسدار بود، همین لباس‌های خاکی را بر تن می‌کرد و در مقابل مؤمنین مخلص بود اما در مقابل دشمن، فرماندهی شجاع، قاطع و خردمند بود.
محمدرضا نیروی رسمی سپاه بود اما تقریبا هیچگاه از لباس سپاه استفاده نکرد و می‌گفت:«این لباس حرمت داره و مقدس است اما قبل از دفن این لباس را به من بپوشانید می‌خواهم با آن وارد محشر شوم.»
از فرماندهان دفاع مقدس و همرزم شهید حجازی گفت: شکل‌گیری بسیج سازندگی یکی از ابتکارات مهم شهید سردار حجازی بود و علاوه بر این شهید بزرگ در کادر سازی و ایجاد تحول در سازمان بسیج مستضعفین نیز بسیار اثرگذار بود.
رزمندگان ایرانی زیر آتش سنگین توپخانه عراق در سنگرهای خود حبس شده و نمی‌توانستند قدم از قدم بردارند. نظر فرمانده ایرانی‌ها این بود که مقاومت بعثی‌ها باید شکسته شود. برای همین بابا نظر برای شکستن این مقاومت داوطلب شد.
بیش از هشت نفر از فرماندهان و افراد شاخص سپاه در ماه اسفند به آرزوی دیرینه‌شان یعنی شهادت رسیده‌اند؛ آرزویی به رنگ خون و عشق‌بازی با خالق هستی.
حجم پاتک‌های سنگین عراقی‌ها برای بازپس‌گیری مواضع از دست‌رفته و اشراف رزمندگان بر دشمن از روی ارتفاعات فتح‌شده مهران، باعث شد گروهی از رزمندگان گردان‌های عملیاتی ۵۰۵ محرم و ۵۰۳ شهید بهشتی وارد میدان شوند.
آخرین مطلب
پربیننده ترین