صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲  ، 
شناسه خبر : ۳۱۴۳۱۰
در آستانه روز پاسدار، کاخ سفید به حماقت بزرگی دست زد؛ آوردن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جزء گروه‌های به اصطلاح تروریستی[...]

یادداشت: در آستانه روز پاسدار، کاخ سفید به حماقت بزرگی دست زد؛ آوردن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جزء گروه‌های به اصطلاح تروریستی. اگرچه دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران موضوع جدیدی نیست؛ ولی این اقدام برای آمریکا هزینه‌های زیادی خواهد داشت. درباره این اقدام آمریکا می‌توان به دو نکته اشاره کرد؛ نخست اینکه جمهوری اسلامی ایران با حضور قدرتمندانه سپاه هیمنه آمریکایی‌ها را در منطقه غرب آسیا شکست، این نهاد انقلابی البته تنها بخشی از آن، یعنی نیروی قدس با شکست گروه تروریستی داعش در کشورهای عراق و سوریه که مورد حمایت تمام‌عیار آمریکا بود، توانست توطئه‌های شیطان بزرگ را نقش بر آب کند. بنابراین آمریکایی‌ها که در صحنه عمل کاملاً از سپاه زخم‌خورده بودند، چاره‌ای جز رو آوردن به اقدام کاغذی نداشتند. دوم اینکه، پس از خروج آمریکا از برجام، دولتمردان کشورمان مقابله به مثل نکردند، لذا ترامپ در ادامه سیاست به اصطلاح فشار حداکثری با تصور کم‌هزینه بودن اقداماتش به این کار دست زد. به نظر می‌رسد، این اقدام بیانگر این نکته نیز باشد که آنها از کشورمان شناخت دقیقی ندارند. واکنش مردم، نهادها و سازمان‌ها در داخل کشور با گرایش‌های سیاسی متفاوت، نشان‌ از جایگاه سپاه در کشور دارد که این موضوع برای کاخ سفید ناشناخته است. از سوی دیگر، با در نظر گرفتن تصویب قوانین «سیسادا» و «کاتسا» در سال‌های 2010 و 2017 از سوی آمریکا علیه ارکان و اعضای مهم سپاه، از جمله سرلشکر قاسم سلیمانی، اضافه شدن سپاه به فهرست گروه‌های تروریستی مدنظر آمریکا موضوع جدیدی نیست؛ البته این اقدام آخرین تیر ترامپ علیه سپاه بود که پیامدهای سنگینی برای خود آنها خواهد داشت؛ از جمله اینکه 1ـ اقدام صریح و سریع شورای عالی امنیت ملی در مقابله به مثل، بار دیگر هیمنه و ابهت آمریکا را خواهد شکست و از این پس کشورهای دیگر جرئت مقابله با توطئه‌های آمریکا را در کشور خودشان خواهند داشت. 2ـ اقدام آمریکا این مجوز را به سپاه داد که نیروهای آمریکایی را که در 175 پایگاه آمریکایی در تیررس موشک‌های سپاه قرار دارد، به عنوان نیروهای تروریستی قلمداد کند. بنابراین آمریکایی‌ها باید به فکر پوشک بیشتر برای نیروهای خود در منطقه باشند.
در پایان باید گفت، آمریکا با دشمنی تمام‌عیار خود در قبال سپاه نشان داد، این نهاد انقلابی در مسیر درست و در جهت آرمان‌های انقلاب اسلامی حرکت می‌کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات