تاریخ انتشار : ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶  ، 
شناسه خبر : ۳۱۶۰۹۵
امام جمعه یاسوج:
«شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه مدت چهار سال است که توسط دولت این کشور و به دستور صهیونیست‌ها و وهابی‌ها در زندان است. و هم‌ اینک ۷ میلیون شیعه در نیجریه زندگی می‌کنند که همه به برکت تلاش‌ها و تبلیغات شیخ زکزاکی بوده در حالی که قبل از آن تعداد شیعیان نیجریه حدود ۵۰۰ نفر بود.» امام جمعه یاسوج اظهار کرد: به برکت نظام و انقلاب ایین

آیت‌الله سید علی‌اصغر حسینی در نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهر یاسوج با اشاره به دیدار ائمه جمعه کشور با مقام معظم رهبری اظهار داشت: پیش از پیروزی انقلاب، آیین سیاسی عبادی نماز جمعه به ندرت در برخی نقاط کشور برگزار می‌شد که به عظمت و شکوه نماز جمعه‌های ۴۰ سال اخیر نبود.

امام جمعه یاسوج اظهار کرد: به برکت نظام و انقلاب ایین سیاسی عبادی نماز جمعه در کشور احیا و رواج یافت و هم‌اینک در بیش از ۵۰۰ شهر و بخش کشور این آیین الهی برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: در دیدار ائمه جمعه با مقام معظم رهبری، ایشان مطالب مهمی بیان کردند که باید مدنظر ائمه جمعه باشد، مردم هم از بیانات ائمه جمعه بهره بیشتری ببرند.

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: در شمال غرب کشور عده‌ای ضد انقلاب و تروریست به امنیت کشور تعرض کردند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موشک‌، پهپاد و توپخانه مقر آموزشی آنها را در کردستان عراق هدف قرار داده و نابود کردند.

خطیب جمعه یاسوج بیان کرد: سپاه با این اقدام خود به دشمنان اعلام کرد که امنیت کشور خط قرمز ماست و هر کس بخواهد در آن اخلال ایجاد کند سرکوب خواهد شد.

 حسینی به ۲۶ تیر ماه سالروز تاسیس شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: این شورا که به فرمان امام تشکیل شد  از ۶ فقیه و حقوقدان تشکیل شد و وظیفه آن حفاظت از قوانین مصوب در مجلس شورای اسلامی، تصویب انها با احکام الهی و قانون اساسی و ناظر بر اجرای قوانین است.

حسینی بیان کرد: سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان به تازگی در مصاحبه‌ای مطالبی را به مناسبت سیزدهمین سالروز جنگ سی و سه روزه و پیروزی حزب الله بر اسرائیل بیان کرد که باعث ترس و وحشت دولتمردان صهیونیست شد.

خطیب جمعه یاسوج در بخش پایانی سخنان خود به وضعیت رهبر شیعیان نیجریه اشاره کرد و یادآور شد: شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه مدت چهار سال است که توسط دولت این کشور و به دستور صهیونیست‌ها و وهابی‌ها در زندان است. و هم‌ اینک ۷ میلیون شیعه در نیجریه زندگی می‌کنند که همه به برکت تلاش‌ها و تبلیغات شیخ زکزاکی بوده در حالی که قبل از آن تعداد شیعیان نیجریه حدود ۵۰۰ نفر بود.

حسینی خاطرنشان کرد: سازمان ملل و برخی کشورهای اسلامی در مقابل این موضوع و جنایت‌هایی که علیه شیعیان این کشور می‌شود سکوت کرده‌اند که امیدواریم هر چه زودتر این رهبر بزرگ کشور نیجریه آزاد شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات