صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹  ، 
شناسه خبر : ۳۱۸۰۱۰
نخست‌وزیر لبنان در سیزدهمین روز اعتراضات خیابانی مردم این کشور، استعفای خود را رسما اعلام کرد. همزمان خبر رسید که طرفداران «سمیر جعجع» خود را مسلح کردند.
عوامل صهیونیستی « جعجع» مسلح شدند
 «سعد حریری» عصر دیروز طی سخنان کوتاهی، اعلام کرد که به بن‌بست رسیده و به همین خاطر، استعفای خود و کابینه‌اش را به رئیس‌جمهور تقدیم می‌کند. طی روزهای اخیر «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان، از احتمال وقوع جنگ داخلی در این کشور خبر داده بود. اکنون نیز خبر می‌رسد طرفداران «سمیر جعجع» رهبر سابق «حزب فالانژ» و رهبر فعلی حزب «نیروهای لبنانی»، در حال مسلح کردن خود هستند. جعجع تاکنون به رژیم صهیونیستی خدمات زیادی کرده است.
مردم شهرهای مختلف لبنان به مدت ۱۳ روز است که در خیابان‌ها علیه دولت و فساد دولتی‌، تظاهرات می‌کنند. در این میان، برخی از جریان‌های داخلی با حمایت مخالفان مقاومت در خارج، تلاش می‌کنند لبنان را به سمت جنگ داخلی سوق دهند. بر اساس خبری که عصر دیروز منتشر شد، «فواد المخزومی» از شخصیت‌های اهل سنت نزدیک به حزب‌الله، یکی از جانشینان احتمالی حریری خواهد بود. البته بسیاری از کارشناسان معتقدند که آمریکا و عربستان به دنبال به قدرت رساندن «فواد سینیوره» از چهره‌های ضد حزب‌الله هستند.
حمایت عربستان و امارات از آشوب‌ها
بر اساس گزارش‌ها و عکس‌هایی که رسانه‌ها منتشر کردند، کانتینرهای حامل مواد غذایی رژیم سعودی طی روزهای اخیر در میان معترضان لبنانی پخش می‌شده است. سعودی‌ها و اماراتی‌ها علاوه‌بر آن‌، به هرکسی که در خیابان بماند، خیابان‌ها را ببندد و شب‌ها را در چادرهای بر پا شده سپری کند، وجوهی از ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار پرداخت می‌کنند.
به گزارش خبر گزاری جمهوری اسلامی، روزنامه «الاخبار» لبنان نوشت‌، برخی مسئولان لبنانی نشانه‌هایی دریافت کرده‌اند مبنی بر اینکه عربستان مدیریت پرونده اعتراض‌های در لبنان را به امارات واگذار کرده است.
الاخبار نوشت که ابوظبی با حمایت آمریکایی‌ها، در تلاش است حزب تحت رهبری «سمیر جعجع» را متقاعد کند از شدت مواضع و ادامه مسدود کردن راه‌ها دست بردارد تا هیچ برخوردی با ارتش و نیروهای امنیتی پیش نیاید، زیرا به زعم مقامات امارات، این اتفاق به نفع حزب‌الله خواهد بود.
پایگاه خبری «العهد» نیز سفارت عربستان و امارات را مهم‌ترین منبع تامین مالی اعتراض‌ها در لبنان دانست و نوشت: جعجع که نوعی «کودتا» علیه رئیس‌جمهوری و دولت در لبنان راه‌انداخته است، از سوی منابع مختلف تامین مالی می‌شود، که مهم‌ترین آنها سفارت‌های عربستان و امارات در بیروت هستند.نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات