صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲  ، 
شناسه خبر : ۳۱۸۵۸۳

1ـ پایان تحریم‌های تسلیحاتی توان نظامی ایران را تقویت خواهد کرد

پایگاه خبری «بلومبرگ» در گزارشی در زمینه انقضای بند تحریم‌های تسلیحاتی قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل در اواخر سال آینده میلادی، نوشته است: واشنگتن با خروج زودهنگام از توافق هسته‌ای، خود را در برابر احتمال خرید تسلیحاتی ایران از روسیه و چین، در موضع ضعف قرار داده است. بر اساس یکی از بند‌های قطعنامه ۲۲۳۱ که از سال ۲۰۱۶ میلادی اجرایی شد، ایران تا پنج سال از خرید تسلیحات تهاجمی منع شده است. این بند از قطعنامه در اکتبر سال ۲۰۲۰ (مهر ماه ۱۳۹۹) منقضی می‌شود و پس از آن ایران این امکان را خواهد داشت که از کشور‌های خارجی جنگ‌افزار بخرد. بلومبرگ نوشته است: پایان این تحریم‌ها، می‌تواند توان نظامی ایران را به مراتب بیش از گذشته افزایش دهد. به ادعای بلومبرگ، در حال حاضر ایران برای خرید جنگنده‌های «سوخوـ 30»، هواپیمای آموزشی «یاک‌ـ 130»، تانک‌های «تی‌ـ 90»، سامانه پدافندی «اس‌ـ 400» و سامانه دفاع ساحلی «باستیون» با روسیه در حال مذاکره است.

2ـ فرانسه به دنبال ایفای نقش بیشتر در منطقه

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» در گزارشی نوشت: «فرانسه با مأموریت دریایی جدید در منطقه به دنبال ایفای نقشی بزرگ‌تر است.» «فلورنس پارلی» وزیر دفاع فرانسه که در منطقه حضور داشت، این هفته از آمریکا به دلیل مقابله نکردن با تهدید ایران علیه عربستان سعودی و دیگر کشور‌ها انتقاد کرد. از سوی دیگر، در حالی که نفوذ واشنگتن در سراسر منطقه در حال کاهش است، پاریس به دنبال ایفای نقش پررنگ‌تری در امنیت دریایی منطقه است. وزیر دفاع فرانسه که برای شرکت در نشست منامه در بحرین به سر می‌برد، خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران را محکوم و از ایران نیز انتقاد کرد. این نشست را مؤسسه مطالعات استراتژیک سازماندهی کرده بود و وزیران خارجه کشور‌های منطقه و همچنین مقامات امنیتی و دفاعی نیز در آن حضور داشتند. وزیر دفاع فرانسه در این نشست گفت: «ما شاهد کاهش تدریجی و عامدانه تعهدات آمریکا هستیم.»

3ـ آشوبگران 13 بانک را با پوشک بچه آتش زدند!

بر اساس گزارش‌های موجود در روزهای آشوب و اغتشاش اشرار، 13 بانک در «اسلامشهر» ظرف مدت ۳، ۴ ساعت به دست آشوبگران به آتش کشیده شد و حالا اهالی این شهر با مشکل پول نقد مواجه هستند و حتی برای دریافت مبالغ کم از عابربانک، باید مدت‌ها جلوی معدود بانک‌های باقی‌مانده در صف بایستند. یکی از شاهدان عینی درباره رفتار آموزش‌دیده شده اغتشاشگران و اشرار گفته است: «فروشگاه بزرگ شهر را که تخریب کردند، یکی از چیزهایی که اغتشاشگران به غارت بردند، بسته‌های پوشک بچه بود! پوشک‌ها را آغشته به بنزین می‌کردند، بعد آتش می‌زدند و داخل بانک می‌انداختند. پوشک چون بنزین را کاملاً جذب می‌کرد، حجم آتشی که ایجاد می‌کرد، خیلی زیاد بود. اینطور بود که بانک‌ها با این سرعت و شدت آتش گرفت.»

4ـ مردم از مسئولان می‌خواهند حرف‌شان را بشنوند

«پرویز فتاح» رئیس بنیاد مستضعفان حضور مردم را نشان‌دهنده بصیرت آنان و بسیار بامعنا دانست و گفت: ما مسئولان باید حضور مردم را متوجه خود هم بدانیم. مردمی که امروز علیه دشمن شعار سر می‌دهند، معترضند و مسئله و مشکل دارند. مردم بین اعتراض و حمایت از نظام خط فاصله‌ای گذاشته‌اند. وی افزود: وقتی که رهبر معظم انقلاب فرمودند راه مردم از آشوب جداست، راه خود را جدا کردند؛ اما همچنان معترضند‌. تقاضای مردم از مسئولان این است که حرف‌شان را بشنوند و با آنان سخن بگویند. فتاح با تأکید بر اینکه باز مسئولان از مردم عقب افتادند، عنوان کرد: رهبری به خوبی مسئله را مدیریت کردند و تمامی هزینه‌ها را هم به جان خریدند. ایشان فتنه را دفع و اختلافات داخلی را رفع کردند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات