اقتصادی >>  اقتصادی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴  ، 
شناسه خبر : ۳۱۹۶۷۹
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هیئت عالی نظارت مجمع نظر جدید خود درباره طرح تشکیل وزارت بازرگانی را به شورای نگهبان اعلام نموده است.

نظر جدید هیئت عالی نظارت مجمع درباره طرح تشکیل وزارت بازرگانی به شورای نگهبان اعلام شده است

مصطفی میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به اینکه آیا هیئت عالی نظارت مجمع، پس گرفتن نظر خود درباره مغایرت طرح تشکیل وزارت بازرگانی با سیاست‌های کلی نظام را رسما به شورای نگهبان اعلام کرده یا همچنان نامه آبان ماه رسمیت دارد؟ گفت: هیئت عالی نظارت نظر جدید خود را به شورای نگهبان اعلام نموده است.

حدود یک ماه قبل، میرسلیم اعلام کرده بود: «نظریۀ هیئت عالی نظارت بر این بوده که تفکیک مجدد وزارت بازرگانی از وزارت صنعت و معدن و تجارت بر خلاف سیاست‌های کلی ابلاغی است. اخیرا رئیس محترم مجلس که مانند بقیۀ سران قوا عضو هیئت عالی نظارت نیست، نامه‌ای را با مجموعه‌ای از استدلال‌ها ارائه داده است که در جلسۀ گذشتۀ هیئت عالی مطرح و پس از بررسی مقرر شد نظریۀ جدید هیئت عالی نظارت در بارۀ عدم مخالفت با طرح، به اطلاع شورای محترم نگهبان برسد تا مراحل قانونی را طی کند».

براساس این گزارش، اوایل این هفته، نامه مورخ ۲۷ آبان ماه قائم مقام دبیر شورای نگهبان به رئیس مجلس شورای اسلامی درباره نظر اولیه هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام منتشر شد که تصویر آن در ادامه آمده است:

سال گذشته موضوع تشکیل وزارت بازگانی با اصرار دولت در مجلس مطرح و در صحن علنی مجلس مورد مخالفت قرار گرفت. با توجه به پافشاری دولت، تعدادی از نمایندگان مجلس با جمع آوری امضاء اقدام به تهیه طرحی در این خصوص کردند و نهایتا این طرح در اوایل مهرماه سال جاری به تصویب مجلس رسید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات