صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷  ، 
کد خبر : ۳۲۷۱۹۵

درخواست کمک ترامپ از جمهوری‌خواهان سنا برای تغییر نتیجه انتخابات

رئیس‌جمهور آمریکا، برهه کنونی پسا-انتخابات در این کشور را یکی از فصل‌های زشت تاریخ ایالات متحده توصیف کرده و از سناتورهای جمهوری‌خواه درخواست کرد برای جلوگیری از شکست وی به کمکش بیایند.
درخواست کمک ترامپ از جمهوری‌خواهان سنا برای تغییر نتیجه انتخابات

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور فعلی آمریکا بامداد یکشنبه از جمهوری‌خواهان در مجلس سنا درخواست کرد تا برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر و جلوگیری از شکست وی تلاش کنند.

ترامپ در صفحه توئیتر خود با تکرار ادعای وقوع تقلب در انتخابات نوشت: «زمان آن رسیده که سناتورهای جمهوری‌خواه بایستند و برای ریاست‌جمهوری مبارزه کنند، درست مانند کاری که دموکرات‌ها می‌کردند اگر واقعا پیروز شده بودند. مدارک (تقلب) غیرقابل انکار است!».

وی در ادامه برخی از این مدارک را لیست کرد: «ورود شبانه حجم زیادی از آراء پستی در ایالت‌های کلیدی، دست‌کاری صندوق‌های اخذ رأی، افرادی که دو بار رأی دادند، رأی‌دهندگان فوت‌کرده، امضاهای تقلبی، رأی‌دادن مهاجران غیرقانونی، جلوگیری از نظارت جمهوری‌خواهان، تعداد بیشتر آراء نسبت به رقم واقعی رأی‌دهندگان (دیترویت و فیلادلفیا را چک کنید) و بسیاری دیگر».

رئیس‌جمهور آمریکا با زیر سوال بردن دستگاه قضایی و اداره تحقیقات فدرال این کشور افزود: «دادگاه‌ها بد هستند، اف‌بی‌آی و دیوان عالی وظیفه خود را انجام نمی‌دهند و نظام انتخاباتی ایالات متحده شبیه یک کشور جهان سومی شده است. آزادی بیان رسانه‌ای برای مدت‌هاست که از بین رفته، اخبار جعلی است».

ترامپ در پایان این رشته توئیت، نوشت: «اما وقتی همه این‌ها تمام شود، و این برهه زمانی نیز به یکی دیگر از فصل‌های زشت تاریخ کشورمان تبدیل شود، ما پیروز خواهیم شد».

وی پیشتر نیز مدعی شده بود اعضای حزب جمهوری‌خواه او را در کارزار تلاش برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری تنها گذاشته‌اند و او هیچ وقت این مسئله را فراموش نخواهد کرد. (جزئیات بیشتر)

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد. برآوردهای رسانه‌های آمریکا حاکی است جو بایدن با کسب ۳۰۶ رأی الکترال در این انتخابات پیروز شده است. ترامپ ۲۳۲ رأی الکترال به دست آورد اما ترامپ تاکنون از پذیرفتن شکست در انتخابات امتناع ورزیده و بارها تأکید کرده است که بایدن با تقلب به‌عنوان پیروز این فرایند معرفی شده است.

آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات