صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۱  ، 
شناسه خبر : ۳۲۷۴۶۰
یک کارشناس بازار خودرو با بیان اینکه فرمول جدید شورای رقابت برای قیمت‌گذاری خودرو باعث توزیع رانت می‌شود، گفت: با این دستورالعمل، اختلاف قیمت کارخانه و بازار همچنان ادامه خواهد داشت.

 رسول سلیمانی در یک برنامه خبری اظهار داشت: در فرمول جدید شورای رقابت برای قیمت‌گذاری خودرو، توزیع رانت وجود دارد، رانتی که نصیب مصرف کننده واقعی نمی‌شود. 

وی با بیان اینکه طبق دستورالعمل جدید شورای رقابت 45 درصد خودروهای تولیدی در کشور با قیمتی نزدیک به حاشیه بازار فروخته خواهند شد، افزود: با این وجود، اختلاف قیمت بین بازار و کارخانه باز هم حفظ خواهد شد و این موضوع هم در خودروهای لوکس و هم در خودروهای پرتیراژ ادامه می‌یابد. 

سلیمانی در عین حال تصریح کرد: حاشیه قیمت‌ها در بازار خودرو افزایش نمی‌یابد، زیرا به قدرت خرید مردم وابسته است، اما قیمت جدید کارخانه قدری کمتر از قیمت بازار خواهد بود. 

وی در مورد راهکار مدیریت بازار خودرو نیز گفت: عرضه خودرو در بورس کالا راهکار این مشکل است و در این صورت خودروساز فقط مجاز خواهد بود، محصولش را از طریق بورس عرضه کند که باعث کشف قیمت واقعی در بورس می‌شود و از قیمت‌سازی توسط واسطه‌ها جلوگیری خواهد شد.  

این کارشناس بازار خودرو ادامه داد: بورس کالا مخالفتی با اصل موضوع عرضه خودرو ندارد، اما نگران است که دخالت‌هایی در عرضه خودرو در بورس صورت گیرد.

به گزارش فارس، برخی مخاطبان سامانه «فارس من» با ثبت سوژه هایی با عنوان «چرا خودرو اینقدر گران است؟» و «فرمول جدید شورای رقابت برای قیمت‌گذاری خودرو لغو شود» خواستار پیگیری این موضوعات شدند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات