تاریخ انتشار : ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳  ، 
شناسه خبر : ۳۲۸۴۵۱
مرکز بسیج اساتید، مدیران و نخبگان حوزه علمیه قم؛
جنگ غرب با ایران از نوع ترکیبی هوشمند است. اگر بخواهیم صحنه رویارویی و درگیری غرب با کشور ما در همه عرصه ها را نام گذاری کنیم می توان به آن جنگ ترکیبی هوشمند گفت؛ در این جنگ هر آنچه می تواند فعال گردد به عنوان سلاحی بر علیه طرف مقابل به کار گرفته می شود.

مرکز بسیج اساتید، مدیران و نخبگان حوزه علیمه قم در راستای سیاست بصیرت افزایی اساتید، نشست سیاسی- بصیرتی را با حضور معاون محترم سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جناب سردار جوانی در مصلای قدس شهر مقدس قم؛ برگزار نمود.

سردار یدالله جوانی در این نشست گفت: بدون تردید یکی از نشانه های برجسته عاقبت بخیری که برای سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی رقم خورد، حضور پرشور مردم کشور در تشییع پیکر پاک وی بود؛ همه دنیا به وضوح دید که در سراسر کشور و در کشورهای دیگر چه بزرگداشتی برای او به عمل آمد.

وی افزود: این شهید با کلامی برآمده از عمق جان به دوستانش نکاتی را ارائه داد که در میان آنها یکی از شئون عاقبت بخیری را نوع رابطه ما با نظام اسلامی و ولایت فقیه خوانده است.

معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی گفت والله والله والله یکی از شئون عاقبت بخیری رابطه دلی، قلبی و حقیقی با این حکیمی(رهبر معظم انقلاب) است که سکّان انقلاب را به دست دارد.

وی گفت: آیا ما می توانیم با تبیین درست و جامع یک چنین فهمی را در جامعه ایجاد کنیم که افراد جامعه بدانند و یقین داشته باشند عاقبت بخیری آنان در گرو نوع رابطه ای است که با ولایت و رهبری دارند.

یدالله جوانی افزود: امروز جمهوری اسلامی مسائل داخلی و منطقه ای آن بسیار زیاد و پرشتاب شده است؛ این تأثیرگذاری و قابلیت های ما و از سوی دیگر تهاجمات دشمن و تأثیرپذیری ما در قالب یک نبرد همه جانبه در جریان است.

وی اظهار کرد: رویارویی حق و باطل از بدو خلقت بشر وجود داشته است و فقط مختص این عصر نیست.

معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه گفت: اگر بخواهیم این صحنه رویارویی و درگیری در همه عرصه ها را نام گذاری کنیم، می توان به آن جنگ ترکیبی هوشمند گفت؛ در این جنگ هر آنچه می تواند فعال گردد به عنوان سلاحی علیه طرف مقابل به کار گرفته می شود.

وی افزود: بر اساس تجارب و تلاش های رزمندگان و نیروهای امنیتی و نظامی کشور، تدابیر مقام معظم رهبری و همت دانشمندان کشور گزینه نظامی از روی میز دشمن برداشته شد؛ به همین علت به سراغ گزینه های جنگ شناختی و اقتصادی رفت.

یدالله جوانی بیان داشت: دشمن در حال حاضر روی جنگ شناختی و ادراکی تمرکز کرده و علاوه بر جنگ تحریمی و اقتصادی جنگ روانی و معرفتی را با محوریت جریان تحریف به راه انداخته است.

وی تصریح کرد: من فکر می کنم که بسیج طلاب و دانشجویان، اساتید حوزه و دانشگاه و خواهران بسیجی همه باید به مقابله با جریان تحریف بپردازند.

معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه گفت: امروز دشمن توان لشکرکشی و محاصره نظامی ندارد، اما به وسیله جنگ شناختی، تهاجم فرهنگی و مبارزه تبلیغاتی و تبیینی به تحریف مسائل و وقایع پرداخته است تا به این وسیله به اهداف شوم خود برسد.

وی عنوان داشت: سردار سلیمانی می فرماید، امروز دفاع از انقلاب و اسلام دفاع از ولی فقیه است؛ زیرا اوست که پرچم این نظام و انقلاب را در دست دارد.

یدالله جوانی گفت: ما با به تاریخ پیوستن ترامپ یک پیروزی راهبردی را بدست آوردیم؛ با مقاومت نظام اسلامی در مقابل تهدیدات وی و نرفتن مسئولین نظام پای میز مذاکره که بر پایه رهنمود مقام معظم رهبری بود، ترامپ شکست خورد.

معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه گفت: آمریکایی ها از برجام خارج شدند و به هیچ کدام از تعهدات برجامی خود عمل نکردند و ما نیز اقدام متقابل خود را به آنها نشان خواهیم داد.

وی افزود: حرف بایدن و تیمش هم در حال حاضر این است که ایران باید تمام تعهداتش در برجام را اجرایی کند و سپس آمریکا پای میز مذاکره بیاید؛ مقام معظم رهبری در پاسخ به آن ها فرمودند: اول باید شما تمام تعهدات برجامی خود را انجام دهید و همه تحریم ها برداشته شود تا ما نیز به برجام باز گردیم.

سردار یدالله جوانی اظهار کرد: مقام معظم رهبری به طور کلی در مورد برجام فرمودند: اگر اجرایی شد که شد و در غیر این صورت فهم سیاسی جامعه ما رشد پیدا خواهد کرد.

وی با اشاربه انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده گفت: رقابت اصلی در انتخابات سال ۱۴۰۰ بین دو گفتمان غربگرا و اهل مذاکره با غرب و گفتمان مقاومت خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات