سیاسی >>  امنیتی - دفاعی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۹  ، 
کد خبر : ۳۵۳۳۵۵

یگان ویژه با پهپاد و طوفان به کویر آمد+ عکس

سردار حسن کرمی فرمانده یگان‌های ویژه انتظامی کشور از واگذاری فرماندهی یگان‌های تکاور فراجا به یگان ویژه در راستای تأمین امنیت مناطق کویری با تجهیزات به روز و کاربردی خبر داد.

سردار حسن کرمی فرمانده یگان‌های ویژه انتظامی کشور از واگذاری فرماندهی واحد یگان‌های تکاوری فراجا به یگان ویژه برابر تدابیر سازمانی خبر داد و اظهار داشت: در راستای پایش مناطق کویری و تأمین امنیت این مناطق از لوث وجود اشرار مسلح، گروهک‌های تروریستی و قاچاقچیان مواد مخدر،کالا، سلاح و مهمات، سوخت و ... برابر فرمایشات فرمانده کل انتظامی کشور یگان‌های تکاوری استان‌های کشور به فرماندهی یگان‌های ویژه فراجا واگذار شد.

یگان ویژه با پهپاد و طوفان به کویر آمد+ عکس

فرمانده یگان‌های ویژه انتظامی کشور تصریح کرد: با توجه به این موضوع، واگذاری ابزار به‌روز و تجهیزات، متناسب با وسعت مناطق و مسائل انتظامی و امنیتی جهت رصد شبانه‌روزی این مناطق به صورت زمینی و هوایی تدارک دیده شد.

وی با بیان اینکه در راستای رصد هوایی مناطق کویری، بالگرد و هواپیماهای سسنا مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اظهار داشت: یکی از مؤثرترین تجهیزات در زمینه رصد هوایی، بکارگیری پهپادهای ویژه و خاصی هستند که این مناطق را به صورت شبانه‌روزی مورد پایش تصویری قرار می‌دهند؛ اگرچه در آینده تجهیز این پهپادها به پرتاب‌گر در صحنه مدنظر است تا بتوان عملیات لازم را علاوه بر پایش تصویری انجام داد.

یگان ویژه با پهپاد و طوفان به کویر آمد+ عکس

وی در ادامه از تجهیز زمینی یگان‌های تکاوری به خودروهای ضد گلوله و ضد مین (طوفان) خبر داد و گفت: این خودروها واحدهای گشتی یگان ویژه را در عملیات‌ها پشتیبانی خواهند کرد؛ خودروهایی که در مناطق کویری کارآیی لازم را داشته و بتوانند به سهولت و بدون نگرانی از موانع و کمین‌های موجود به راحتی عبور کرده و به اهداف پیش‌بینی شده دست یابند.

یگان ویژه با پهپاد و طوفان به کویر آمد+ عکس

فرمانده یگان‌های ویژه انتظامی کشور در این خصوص که یگان‌های تکاوری فراجا در گذشته چه مسؤولیتی را برعهده داشته و چگونه فرماندهی می‌شدند، گفت: یگان‌های تکاوری در گذشته در کنترل فرماندهی استان‌ها قرار داشت و کارشان هم، تأمین امنیت مناطق کویری بود اما با دستور فرماندهی انتظامی کل کشور در راستای وحدت عمل و هدایت واحد عملیات‌ها، تقویت یگان‌های تکاوری و تخصیص تجهیزات به صورت مستمر با سیاست‌گذاری انجام شده، فرماندهی یگان‌های تکاور به صورت متمرکز به عهده یگان ویژه گذاشته شد که در این راستا تجهیز، پشتیبانی، آموزش، ساماندهی و ارتباطات متمرکز از ماهواره ‌ای تا دیجیتال این دسته از نیروها بر عهده یگان ویژه گذاشته شد.

یگان ویژه با پهپاد و طوفان به کویر آمد+ عکس

فرمانده یگان‌های ویژه انتظامی کشور خاطرنشان کرد: یگان‌های تکاوری فراجا با دستورالعمل ویژه و تقویت با تجهیزات و امکانات به‌روز زیر نظر یگان ویژه عملیات‌های خود را در راستای تأمین امنیت مناطق کویری و برخورد با تهدیدات موجود از جاسوسی گرفته تا قاچاق و... انجام خواهند داد.

سردار کرمی اعلام کرد: برابر تدابیر فرمانده کل انتظامی کشور در آینده رزمایش سراسری در راستای کنترل و پایش مناطق کویری توسط نیروهای تکاور و یگان ویژه فراجا برگزار خواهد شد.

نظرات بینندگان
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات