نشست علمای اهل‌سنت زاهدان؛
در جلسه‌ای که دیروز سه‌شنبه (۲۰ اسفند ۱۳۹۸) با حضور علمای شهر زاهدان در دفتر امام جمعه اهل‌سنت زاهدان و با حضور مولوی عبدالحمید برگزار شد، مولوی‌های شرکت‌کننده در این جلسه پس از بحث و تبادل‌نظر و بررسی دیدگاه‌های فقهی اهل‌سنت در خصوص عدم برگزاری موقت نماز جمعه در زمان‌های اضطراری، تصمیم‌گیری کردند.
برپایی موکب های مردمی عشاق الحسین(ع)؛ اینبار در سیستان و بلوچستان
تدای اربعین در سیل همدلی؛
همه مردم از سیلاب ویرانگری که در سیستان وبلوچستان به وقوع پیوست باخبر هستند و دل همه آنها به درد آمد وهر کس در حد توان و بضاعت در کاهش آثار این سیل سهیم شد. برخی ها مالاً و عده ای قلماً و بعضی دیگر جانانه خود را به سیستان وبلوچستان رساندند.
وقوع سیل در سیستان و بلوچستان؛
شاید غیرقابل پیش‌بینی و تصور کارشناسان بود که در منطقه سیستان و بلوچستان در عرض چند ساعت به اندازه یکسال باران ببارد؛ بارش بارانی که نه تنها منجر به راه افتادن سیلاب شدید در بسیاری از مناطق این استان شد بلکه خسارات بسیاری به منازل مردم، اماکن و ابنیه‌ها، دام‌ها و کشاورزی استان وارد کرد. در طول هفته گذشته و در روزهای منتهی به ۲۲ دی‌ماه، ۶ پدیده مخرب جوی شامل ریزش سنگین باران و رگبار، وقوع تندباد لحظه‌ای، بارش برف، مه گرفتگی، کاهش ۱۰ درجه‌ای دمای هوا و یخبندان شبانه، هم‌زمان شدند و منطقه جنوب شرق کشور و به‌خصوص استان سیستان و بلوچستان را در برگرفتند.
حضور پاسداران در نقاط سیل زده به مردم دلگرمی می دهد/ صداقت و شجاعت سردار حاجی زاده ستودنی است
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان:
شماری از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه شجاعت سردار حاجی زاده نشان از ایمان و تقوای بالای وی دارد، گفتند: اگر امروز در جزیره امن زندگی می کنیم به خاطر زحمات سپاه پاسداران است و اگر سپاه نبود مملکت هم حفاظت نمی شد.
از ورود سپاه به امدادرسانی‌ها تا توزیع بسته های معیشتی
تداوم امدادرسانی به سیل زدگان سیستان و بلوچستان؛
معاون مهندسی، اقتصادی قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه گفت: سبزپوشان سپاه پاسداران از دقایق ابتدایی وقوع سیلاب جهت امدادرسانی در منطقه حاضر شدند و این قول را می دهیم تا بازگشت شرایط عادی در کنار سیل زدگان خواهیم بود.
یکی از مناسک واجب حج ابراهیمی در سرزمین منا سنگ باران کردن نمادین شیطان است، عملی که با قصد قربت انجام می شود. این فریضه در طول تاریخ دارای حکمت هایی است که شایسته است همواره به آن توجه شود و مایه درس آموزی در طریق انسانیت قرار گیرد.
چرا کپسول گاز در سیستان و بلوچستان نایاب شد؟
در حالی که تعداد مشترکان گاز زاهدان در پایان آبان ماه امسال در مقایسه با سال گذشته ۱۱۳ درصد افزایش داشته اما شاهد صف‌های طولانی برای خرید کپسول‌های گاز در سیستان و بلوچستان هستیم؛ ‌موضوعی که با در نظر گرفتن نرخ رشد جمعیت غیرمنطقی است و احتمال قاچاق را تقویت می‌کند.
اولتیماتوم یک ماهه شورای تأمین به شرکت های توزیع کننده گاز در زاهدان
کمبود شدید گاز مایع در استان
با شروع سرما در استان سیستان و بلوچستان، کمبود سیلندرهای گاز مایع، تبدیل به یک معضل مهم برای مردم در این استان شده است از این رو دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ضمن پیگیری جدی از مسئولین حل فوری مسئله را خواستار شد.
وداع تلخ با
کلنگی که بر زمین ماند:
کارشان را با اردو‌های جهادی علمی و فرهنگی آغاز کردند. آمد و شد‌ها هر روز بیشتر و بیشتر میشد و انس و الفت‌ها هم محکم‌تر و پیچیده تر. هر چند دانشجویان آغازگر این راه بودند، اما عزم و اراده شان اساتید دانشگاهی را نیز وارد گود کرد.
با افزایش قیمت و کاهش سهمیه سوخت خودروها چشم امید بسیاری از مردم به سمت استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی به عنوان راهی مناسب برای بهینه سازی مصرف سوخت و کاهش هزینه ها معطوف شده و شهرداری ها خود را کاملا موظف به توجه به این نیاز شهروندان می دانند. در این میان اما باز هم مثل همیشه زاهدان و شهرداری این شهر از این قاعده مستثنی هستند. حکایت خدمات حمل و نقل عمومی شهرداری در این شهر بزرگ، حکایت تعارفات سنتی و رایج برای مهریه عروس در مراسم خواستگاری است؛ «کی داده کی گرفته!»
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: این ستاد با سرمایه‌گذاری هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی در سیستان و بلوچستان زمینه ساز ایجاد اشتغال های کوچک خانگی برای ۴۰ هزار نفر در ۲ سال اخیر شده است.
مدیر آموزش و پرورش دلگان خبرداد
مدیر آموزش و پرورش دلگان گفت: عملکرد مدرسه غیردولتی فرهنگ در شهرستان دلگان مثبت بوده به گونه ای که تاکنون 50 نفر از دانش آموزان دختر و پسر این مدرسه در دانشگاه فرهنگیان قبول شده اند.
پربیننده ترین