تلاش مجلس برای نظارت حداکثری و پخته شدن طرح‌های اقتصادی
گفتگو با عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس
اگر بایدن در خصوص تحریم‌ها تجدیدنظری کند، نشان از تغییر کلی سیاست این کشور در دشمنی با ایران نیست بلکه ناشی از عدم دریافت نتیجه مناسب از رویکردهای تحریمی است.
هماهنگی مجلس و قوه قضائیه برای حل مشکلات
گفتگو با محمدصادق کوشکی
قدم بعدی مجلس باید آن باشد که با همراهی و کمک قوه قضائیه، با مجرمانی که جرم آنها کشاندن کشور به وضعیت فعلی است، کسانی که با اقدامات خودشان اقتصاد ملی را به بن بست رساندند و سرمایه اجتماعی نظام را تهدید می کنند و امنیت ملی نظام را زیر سوال می برند، برخورد قاطع کند.
تشکیل کمیسیون ویژه مقابله با تحریم
بررسی عملکرد مجلس در گفتگو با ابراهیم رضایی
در حوزه امنیت اقتصادی، کمیسیونی در مجلس، با موضوع تحریم فعال شده است. هدف از تشکیل این کمیسیون در شرایط فعلی، خنثی و بی اثر کردن تحریم های ظالمانه دشمنان علیه کشورمان می‌باشد.
انتظارات از مجلس انقلابی
ناصر ایمانی در گفتگو با بصیرت:
لوايحي که دولت ارائه مي‌دهد از نظرات کارشناسي بدنه دولت گرفته شده است. وقتي لوايحي از طرف دولت براي تصويب به مجلس مي‌آيد با نظرات کميسيون‌هاي مجلس و همچنين مرکز پژوهش‌هاي مجلس و حتي پارلمان به پختگي دست مي‌آيد، يعني اصل بر اين است که بیشتر لوايح داده شود نه طرح‌ها.
تعيين تکليف کميسيون هاي تخصصي
طبيعي است که همه کميسيون ها از اعتبار يکساني برخوردار نباشند و از سويي تخصص نمايندگان نيز به تناسب مرتب نشده باشد. لذا براي عضويت در برخي کميسيون ها رقابت هايي همواره بوده است که بخشي از آن طبيعي بنظر مي‌رسد.
در انتظار هیئت رئیسه انقلابی
گفتگو با ابراهيم رضايي نماينده مردم حوزه انتخابيه دشتستان
اين مجلس در حقيقت بر روي حماسه حاج قاسم شکل گرفت. تک تک نمايندگان مجلس شوراي اسلامي مديون خون حاج قاسم سليماني هستند. شهيد قاسم سليماني نماد انقلابي گري عاقلانه و مدبرانه است.
بايد مجلس را در راس امور قرار دهيم تا فساد رخت بربندد!
اولویت‌های مجلس یازدهم در گفتگو با محمد صفايي نماينده مردم گناباد و بجستان
مجلس در تعامل با دولت هرگز نبايد وارد فاز سياسي شود. مجلس بايد دولت را مجبور به فعاليت بيشتر کند که قطعا انتظار مردم از دولت نيز همين موضوع است.
ترامپ چه زماني به ايران حمله مي‌کند؟
افراد وابسته به جريان سازش، جريان انقلابي را جريان تندرو معرفي کرده و اقدام آنان را زمينه‌ساز بروز جنگ ارزيابي مي‌کنند. اين افراد بدين صورت، از طريق ترساندن مردم از جنگ به دنبال ايجاد نوعي بدبيني بين ملت نسبت به جريان انقلابي در کشور هستند.
180 نماینده همسو با جبهه پایداری به مجلس آینده راه پیدا کرده اند
اولویت های مجلس یازدهم
دکتر محمدصادق کوشکی در گفتگو با بصیرت:
مردم در این شرایط توقع دارند، مجلسی با کارآمدی بالا بر روی کار بیاید تا مشاهده کنند که این مجلس توانایی عمل به مهمترین مطالبه مردم؛ کمک کردن به دولت در این فرصت محدود را دارد.
ناکامي مجدد عارف!
اين ناکامي‌هاي پياپي حکايت از وضعيت نابسامان فراکسيون اصلاح طلب اميد در مجلس شوراي اسلامي دارد به نحويي که مي‌توان از تعبير از هم گسيختگي تشکيلاتي اين فراکسيون در سال پاياني مجلس سخن گفت.
آخرین مطلب
پربیننده ترین
پرطرفدارترین عناوین