ترامپ چه زماني به ايران حمله مي‌کند؟
افراد وابسته به جريان سازش، جريان انقلابي را جريان تندرو معرفي کرده و اقدام آنان را زمينه‌ساز بروز جنگ ارزيابي مي‌کنند. اين افراد بدين صورت، از طريق ترساندن مردم از جنگ به دنبال ايجاد نوعي بدبيني بين ملت نسبت به جريان انقلابي در کشور هستند.
180 نماینده همسو با جبهه پایداری به مجلس آینده راه پیدا کرده اند
اولویت های مجلس یازدهم
دکتر محمدصادق کوشکی در گفتگو با بصیرت:
مردم در این شرایط توقع دارند، مجلسی با کارآمدی بالا بر روی کار بیاید تا مشاهده کنند که این مجلس توانایی عمل به مهمترین مطالبه مردم؛ کمک کردن به دولت در این فرصت محدود را دارد.
ناکامي مجدد عارف!
اين ناکامي‌هاي پياپي حکايت از وضعيت نابسامان فراکسيون اصلاح طلب اميد در مجلس شوراي اسلامي دارد به نحويي که مي‌توان از تعبير از هم گسيختگي تشکيلاتي اين فراکسيون در سال پاياني مجلس سخن گفت.
شکست فراکسيون اميد / خداحافظ علي مطهري!
انتخاب عبدالرضا مصري به جاي علي مطهري نشان داد که کفه ترازوي رقايت هاي سياسي مجلس روز به روز به ضرر فراکسيون اميد در حال رقم خوردن است.
اضلاع فراکسيوني مجلس
مروري بر وضعيت فراکسيون هاي سياسي مجلس دهم
مجلس دهم را مي‌توان مجلسي با فعاليت سه فراکسيون سياسي دانست که هيچ کدام به تنهايي اکثريت مجلس را در اختيار ندارند. اين امر موجب شده تا تعاملات ميان فراکسيونها در ترکيب مسئوليت‌هاي مجلس اعم از هيئت رئيسه و کميسيون‌ها اثرگذار باشد.
اوضاع نابسامان فراکسيون اميد در سال آخر
مجلس به سال پاياني خود رسيده است و فراکسيون اميد نتوانسته عملکردي از خود ارائه دهد که رضايت راس و هواداران جريان اصلاح طلب را به همراه داشته باشد و سرمايه‌اي براي موفقيت در انتخابات مجلس يازدهم گردد
هيئت رئيسه در دور آخر
رقابت سه ضلع فراکسيون هاي سياسي مجلس در روز پنجم خردادماه مي ‌تواند آخرين تغيير و تحولات و وزن کشي‌هاي سياسي مجلس را معطوف به انتخابات مجلس يازدهم در اسفندماه امسال آشکار سازد و اينکه آيا شاهد ريزش آراء فراکسيون‌هاي سياسي و چرخش سياسي نمايندگان مجلس بوده ايم يا خير؟!
چهل سال نگهباني از قانون اساسي
بررسي عملکرد شوراي نگهبان در گفتگوي با سخنگوي شوراي نگهبان
در شورا بعد از بررسي مستندات، نسبت به صلاحيت افراد راي گيري مي‌شود و هر فرد بايد 7 راي مثبت داشته باشد. اما اين که آرا بر چه اساسي داده مي‌شود و انگيزه کسي که راي مي‌دهد چيست؟ اين يک امر دروني است. ما نمي‌توانيم ورود کنيم. مگر اينکه خودش بيان کند.
نقدهاي وارد به طرح استاني شدن انتخابات
بررسي طرح استاني شدن انتخابات مجلس در گفتگو با دکتر اميرحمزه مهرابي
تنها استدلالي که نمايندگان بابت طرح استاني شدن انتخابات مجلس ذکر مي کنند اين است که مي خواهند نمايندگان کلان نگر و فارغ از دغدغه مشکلات منطقه اي وارد مجلس شوند تا به مسائل ملي بيانديشند.
موافقين و مخالفين يک طرح
بررسي مباحث مطروحه پيرامون طرح استاني شدن انتخابات مجلس شوراي اسلامي
هر طرح داراي نقاط قوت و ضعف هايي است که بايد بطور توامان و با دقت نظر سنجيده شود و در نهايت مشخص گردد که کفه ترازو به کدام سمت سنگيني مي‌کند. لذا تاکيد يکجانبه بر محاسن يا معايب، بدون توجه و دقت نظر جامع، نمي‌تواند معيار درستي براي قضاوت درباره خوبي يا بدي اين طرح باشد.
استيضاح در تعليق
علی لاریجانی: مساله استيضاح جزء حقوق نمايندگان است. ممکن است مجلس امري را مصلحت نداند اما نمي‌تواند آن را به اقليتي تحميل کند. آنها مي‌توانند از اين ابزار استفاده کنند، لذا چيزي خارج از روال نيست
پربیننده ترین