تعيين تکليف کميسيون هاي تخصصي
طبيعي است که همه کميسيون ها از اعتبار يکساني برخوردار نباشند و از سويي تخصص نمايندگان نيز به تناسب مرتب نشده باشد. لذا براي عضويت در برخي کميسيون ها رقابت هايي همواره بوده است که بخشي از آن طبيعي بنظر مي‌رسد.
در انتظار هیئت رئیسه انقلابی
گفتگو با ابراهيم رضايي نماينده مردم حوزه انتخابيه دشتستان
اين مجلس در حقيقت بر روي حماسه حاج قاسم شکل گرفت. تک تک نمايندگان مجلس شوراي اسلامي مديون خون حاج قاسم سليماني هستند. شهيد قاسم سليماني نماد انقلابي گري عاقلانه و مدبرانه است.
بايد مجلس را در راس امور قرار دهيم تا فساد رخت بربندد!
اولویت‌های مجلس یازدهم در گفتگو با محمد صفايي نماينده مردم گناباد و بجستان
مجلس در تعامل با دولت هرگز نبايد وارد فاز سياسي شود. مجلس بايد دولت را مجبور به فعاليت بيشتر کند که قطعا انتظار مردم از دولت نيز همين موضوع است.
ترامپ چه زماني به ايران حمله مي‌کند؟
افراد وابسته به جريان سازش، جريان انقلابي را جريان تندرو معرفي کرده و اقدام آنان را زمينه‌ساز بروز جنگ ارزيابي مي‌کنند. اين افراد بدين صورت، از طريق ترساندن مردم از جنگ به دنبال ايجاد نوعي بدبيني بين ملت نسبت به جريان انقلابي در کشور هستند.
180 نماینده همسو با جبهه پایداری به مجلس آینده راه پیدا کرده اند
اولویت های مجلس یازدهم
دکتر محمدصادق کوشکی در گفتگو با بصیرت:
مردم در این شرایط توقع دارند، مجلسی با کارآمدی بالا بر روی کار بیاید تا مشاهده کنند که این مجلس توانایی عمل به مهمترین مطالبه مردم؛ کمک کردن به دولت در این فرصت محدود را دارد.
ناکامي مجدد عارف!
اين ناکامي‌هاي پياپي حکايت از وضعيت نابسامان فراکسيون اصلاح طلب اميد در مجلس شوراي اسلامي دارد به نحويي که مي‌توان از تعبير از هم گسيختگي تشکيلاتي اين فراکسيون در سال پاياني مجلس سخن گفت.
شکست فراکسيون اميد / خداحافظ علي مطهري!
انتخاب عبدالرضا مصري به جاي علي مطهري نشان داد که کفه ترازوي رقايت هاي سياسي مجلس روز به روز به ضرر فراکسيون اميد در حال رقم خوردن است.
اضلاع فراکسيوني مجلس
مروري بر وضعيت فراکسيون هاي سياسي مجلس دهم
مجلس دهم را مي‌توان مجلسي با فعاليت سه فراکسيون سياسي دانست که هيچ کدام به تنهايي اکثريت مجلس را در اختيار ندارند. اين امر موجب شده تا تعاملات ميان فراکسيونها در ترکيب مسئوليت‌هاي مجلس اعم از هيئت رئيسه و کميسيون‌ها اثرگذار باشد.
اوضاع نابسامان فراکسيون اميد در سال آخر
مجلس به سال پاياني خود رسيده است و فراکسيون اميد نتوانسته عملکردي از خود ارائه دهد که رضايت راس و هواداران جريان اصلاح طلب را به همراه داشته باشد و سرمايه‌اي براي موفقيت در انتخابات مجلس يازدهم گردد
هيئت رئيسه در دور آخر
رقابت سه ضلع فراکسيون هاي سياسي مجلس در روز پنجم خردادماه مي ‌تواند آخرين تغيير و تحولات و وزن کشي‌هاي سياسي مجلس را معطوف به انتخابات مجلس يازدهم در اسفندماه امسال آشکار سازد و اينکه آيا شاهد ريزش آراء فراکسيون‌هاي سياسي و چرخش سياسي نمايندگان مجلس بوده ايم يا خير؟!
پربیننده ترین