همه مشاهیر سیاسی نامزد شده در انتخابات + جدول
از نکات جالب ثبت نام های یک هفته اخیر، حضور تقریبا تمامی سلیقه های سیاسی برای حضور در پارلمان بود به طوری که از نهضت آزادی تا اصلاح‌طلبان رادیکال و میانه‌رو تا اصولگرایان تا حامیان احمدی‌نژاد برای کاندیداتوری ثبت‌نام کردند.
قالیباف: به دنبال راه‌اندازی جریان سوم نیستیم/ ایستاده‌ایم تا تغییر اتفاق بیفتد
عضو مجمع تشخص مصلحت نظام با بیان اینکه در نواصولگرایی به دنبال راه اندازی جریان سوم نیستیم، گفت: قصد ما این است که این جریان تبدیل به نگرش و باور شود و همان خواسته هایی که امام(ره) برای اسلام سیاسی و مردم داشتند را اجرایی کنیم.
چه کساني براي انتخابات بايد استعفا دهند؟
داوطلبان انتخابات مجلس شوراي اسلامي که مشمول ماده ۲۹ قانون انتخابات هستند، در حد فاصل روزهاي ۱۰ تا ۱۶ خرداد فرصت دارند تا استعفاي خود را اعلام کنند. البته صرفاً استعفاي مقامات ملاک نيست بلکه پذيرش استعفا از سوي مقام مافوق و عدم اشتغال آنان در آن پست مبنا خواهد بود.
استانی شدن انتخابات به مجلس یازدهم نمی‌رسد
ریس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس: اگر پس از رفع ایرادات این طرح در مجلس شورای نگهبان نیز آن را تصویب کند چون به روز شمار انتخابات برخورد کرده‌ایم، قطعا این قانون به انتخابات مجلس یازدهم نمی رسد و انتخابات با همان قانون قبلی اجرا می‌شود.
حسین قربانزاده گفت: طبیعتا تعیین خط مشی‌ها اولویت‌ها و سیاست‌ها و طراحی برنامه رقابت با رقبا در هر حوزه‌‌ای را کمپین می‌دانند. اگر مشتری، مخاطب و مزیت رقابتی درست پیمایش بشوند امکانش هست که کمپین موفق بشود.
در گزارش ویژه وزارت برگزار کننده انتخابات، آرای استان‌های کشور به تفکیک شهرستان‌ها قید و در نهایت هم آمار مجمع استان جمع بندی شده است. در این گزارش، مجموع آرای مأخوده، آرای باطله، آرای سفید بررسی شده و در پایان، آرای چهار کاندیدای رقابت‌ها یعنی حسن روحانی، سید ابراهیم رئیسی، مصطفی میرسلیم و مصطفی هاشمی طبا هم به تفکیک آمده است.
افتخار استفاده از رأی اپوزسیون و بسیج آن، برای نظام اسلامی است
دکتر عبداللهی فر در گفتگو با بصیرت:
افتخار استفاده از رأی اپوزسیون و قشر سیاه جامعه و بسیج آن، برای نظام اسلامی است چرا که در ادبیات سیاسی جهان، نظام و سیستمی موفق تعریف می‌شود که بتواند نیروی اپوزسیون و مخالف خود را به حرکت وادارد و در مسیر پیشرفت خود و پشتوانه مردمی خویش به کار گیرد
فرمانداری تهران نتایج نهایی انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش تابع بخش مرکزی شهرستان تهران را اعلام کرد.
بیانیه حجت الاسلام رئیسی؛
حجت‌الاسلام رئیسی تاکید کرد: رأی قریب به ۱۶ میلیون ایرانی خواهان تغییر، سرمایه ای مهم و پشتوانه عظیم است که به هیچ وجه نمی توان آن را در عرصه سیاسی و تصمیم گیری کلان کشور نادیده گرفت.
حال نوبت مسئولان است که به وعده‌های خود عمل کنند!
انتخابات 96 مایه عزت و اقتدار نظام اسلامی شد و مردم به توصیه رهبر معظم انقلاب با حضور حداکثری خود توانستند تهدیدات دشمنان انقلاب را خنثی نمایند و حال نوبت مسئولان و دولت دوازدهم است که با مسئولیت‌پذیری، به سرعت وارد برنامه‌ریزی شده و در راستای تحقق وعده‌های داده شده، از مشکلات و مطالبات انباشته شده مردم گره‌گشایی نمایند.
زمان حل مسائل اساسی کشور و پیاده سازی الگوی اقتصاد مقاومتی فرا رسیده است
رئیس سازمان بسیج مستضعفین مطرح کرد:
در پی حضور حماسی مردم در انتخابات ریاست جمهوری؛ رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیانیه ای صادر نمود وی ضمن تبریک حماسه حضور مردم از رئیس جمهور خواست که حل مسائل اساسی کشور و در رأس آن ها پیاده سازی الگوی اقتصاد مقاومتی برای حل معضل بیکاری و رکود و نیز افزایش تولید و اشتغال و رسیدگی به معیشت محرومان و مستضعفان در اولویت برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات فوری مسئولان اجرایی کشور قرار گیرد.
رئیس جمهور منتخب در انتخابات دوزادهم ریاست جمهوری حضور گسترده بیش از 41 میلیونی مردم در انتخابات ریاست جمهوری را گامی در جهت توسعه و سرافرازی ایران عنوان کرد.