نفر دوم انتخابات!
مروری بر ابعاد پرتامل آراء باطله در صندوق‌های رای 1400
اين آرا متعلق به افرادي است که اصل انتخابات در کشور را قبول دارند و با صندوق راي قهر نکرده‌اند، اما يا نامزد مورد علاقه خود را در ميان چهار نفر نهايي نيافته‌اند، و يا آنکه اعتراض خود را به عملکرد مسئولين کشور نشان داده اند و اينگونه فرياد زده‌اند
امام خمینی: علاج واقعه را قبل از وقوع بايد كرد !
خط امام - 3
اگر رئيس جمهور ... شايسته و متعهد به اسلام و دلسوز براي كشور و ملت باشند، بسياري از مشكلات پيش نمي‌آيد؛ و مشكلاتي اگر باشد رفع مي شود.
حضرت امام(ره): ما تابع آراء ملت هستيم
خط امام - 2
امام به معناي واقعي كلمه معتقد به آراي مردم بود. يعني آنچه را كه مردم مي‏خواهند و آراء شان بر آن متمركز مي‏شود. البته در اين كارها هيچ وقت سررشته كار را هم به دست سياست‏بازان نمي‏داد.
امام خميني(ره): در هر شرايطي در انتخابات شرکت مي‌کنم!
خط امام - 1
تکليفي است که به همه ملت متوجه است , به زن و مرد , و به آن کسي که به حد راي دادن قانوني رسيده واجب است اين مساله که در پاي صندوق هاي تعيين رئيس جمهور حاضر بشوند و راي بدهند.
صلاحیت یا مصلحت؟/ وظیفه‌ی شورای نگهبان کدامیک است؟
۱۲ عضو شورای نگهبان بر مبنای دستورالعملی که قانون اساسی مشخص کرده است و با سرلوحه قرار دادن مُرِّ قانون، صلاحیت کاندیداها را بررسی کردند. که در نهایت فقط ۷ کاندیدا احراز صلاحیت شدند.
انتخابات و نگهبان قانون
در حکمرانی منطبق بر قانون، همگان باید نظر مرجع ذیصلاح را پذیرا باشند. اعضای شورای نگهبان نمی‌توانند با مسامحه‌کاری و اغماض و مصلحت‌اندیشی، افراد را برای تصدی پست مهم ریاست‌جمهوری تأیید کنند.
رجال سیاسی و چالش احراز صلاحيت
بررسي وظيفه خطير شورای نگهبان در نظارت بر انتخابات رياست جمهوري
آيا رجل سياسي چنان کسي است که مثلاً عضو وزارت امور خارجه يا وزارت کشور و خلاصه وزارتخانه‌هايي با فعاليت‌هاي نوعاً سياسي باشد؟ يا مثلا استاد ديپلماسي و تاريخ مکاتب سياسي و حقوق اساسي را مي‌توان رجل سياسي تلقي کرد؟
پیرو پیشنهاد او برای گفتگو، عزت‌الله ضرغامی دیگر داوطلب نامزدی انتخابات ریاست‌جمهوری و از منتقدان دولت، خطاب به او نوشت که "از مناظره با شما در همه زمینه‌ها استقبال می‌کنم."
اخلاق انتخاباتی/ تبیین_نه_تخریب
عنصر مهم و اساسی مرز تبیین و تخریب انگیزه های درونی افراد از بیان یا انتشار مطالب علیه رقیب است. هر کسی بهتر از دیگران می تواند خودش را ارزیابی کند که چه انگیزه ای از بیان مطالب  دارد.
پرمشغله ترين مديريت کشور
مروري گذرا بر جايگاه رياست جمهوري در جمهوري اسلامي
مطابق با اصل 113 قانون اساسي پس‏ از مقام‏ رهبري‏ رييس‏‌جمهور عاليترين‏ مقام‏ رسمي‏ كشور است‏... رئيس‌جمهور پرمشغله ترين مديريت کشور است. 36 اصل قانون اساسي به اختيارات و وظايف رئيس جمهور است.
پايان مغالطه ديپلماسي - ميدان
شرح ماجرای افشای فایل صوتی ظریف و واکنش امام خامنه ای
طبيعي بود که ضربه آخر بر دوگانه جعلي مذکور را کسي مي‌توانست وارد آورد که خود فرمانده‌اي ارشد ميدان و ديپلماسي را در طول ساليان اخير بر عهده داشته است.
صف‌آرايي دو گفتمان سياسي
رقابت سیاسی - گفتمانی اصولگرایان و اصلاح طلبان در انتخابات 1400
انتخاب مطلوب ما با شناخت اين دو گفتمان و تفاوت و مرزهاي آنها ممکن خواهد بود و بايد توجه نمود که نامزدهاي مختلف حاضر در رقابت‌هاي سياسي به کدام يک از اين دو گفتمان تعلق دارند و اينکه از نگاه ما کدام گفتمان امروز حلال مشکلات واقعي کشور خواهد بود.
آخرین مطلب
پربیننده ترین