عمود 172 را فراموش نکنید!
این استاد وپژوهشگر فرانسوی نقش فعالی در منعکس کردن وضعیت فاجعه آمیز ومظلومانه شیعیان پاکستان وافغانستان ایفا کرد وهمواره در فضای آکادمیک وتبلیغاتی غرب مظلومیت شیعیان پاکستان وافغانستان را مطرح می کرد،
زائران اربعین شادترند یا دیگران؟ / نتایج جالب یک پژوهش علمی درباره اربعینی‌ها
نتایج یک پژوهش علمی نشان می‌دهد که با ۹۵ درصد اطمینان، میزان شادکامی افرادی که در پیاده‌روی اربعین شرکت کرده‌اند، بیشتر از افرادی است که هرگز در پیاده‌روی اربعین شرکت نکرده‌اند.
مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از آغاز پرواز‌های برگشت حجاج خبر داد.
عضو هیئت مدیره و راهبر عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران از آغاز پرواز‌های حج از امروز ۱۷ تیرماه خبرداد.
چند پیشنهاد برای ارتقاء نقش آموزشی و تربیتی حوزه‌های علمیه
بدیهی است که یک عالم دینی در سطوح اولیه و مقدماتی باید نسبت به تمام موضوعات مورد اشاره، اشرافیت نسبی داشته باشد، اما طبیعی است که برای اظهار نظر دقیق و منطقی و طراحی الگوهای اسلامی در زمینه‌های مختلف، باید از دانش تخصصی لازم نیز برخوردار باشد.
منطق قرآن در مواجهه با استکبار
منطق قرآن در مقابل قدرت‌نمایی و هیمنه استکبار مرعوب نشدن و استقامت و وعده پیروزی است، همان‌طور که امروز شیطان بزرگ با همه توان و هیمنه ظاهری و کمک گرفتن از قارون‌های منطقه و حرکت دادن ناوهای خود در خلیج‌فارس به دنبال قدرت‌نمایی ظاهری است؛ اما ملت انقلابی و بصیر و فهیم ایران تحت زعامت و مقتدای امامین انقلاب چهل سال است که در برابر این ابرقدرت پوشالی ایستادگی کرده و سیلی‌های محکمی در ایران و منطقه به گوش او نواخته و همچنان با قدرت و صلابت و با اتکا به ایمان و فضل الهی فریاد می‌زند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.
برداشت نیک
شرح حدیثی از امام هادی (ع) در شب شهادت آن حضرت:
انسانها بر مبنای ساخته‌های ذهن خود و پیش فرضهایی که از افراد می‌سازند در مورد آنان قضاوت خواهند کرد. به همین خاطر در روایات آمده است: «ضَعْ أَمْرَ أَخِيكَ عَلَى أَحْسَنِهِ حَتَّى يَأْتِيَكَ مَا يَغْلِبُكَ مِنْهُ» یعنی تا آنجا که ممکن است رفتارهای برادر مومن را به بهترین وجه برداشت کن
وحدت در جهان اسلام به دست خواص حاصل می شود/امامان شیعه(ع) بر شرکت در نمازهای جماعت اهل سنّت تأکید داشتند
گفتگوی بصیرت با حجت الاسلام غفوری نژاد به مناسبت هفته وحدت:
وحدت و تقریبی که مرحوم امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و مراجع بزرگ شیعه روی آن تأکید می کنند، به خاطر شرایط سیاسی روز نیست؛ بلکه اینها تعالیمی است که بزرگان ما در آموزه های اهل بیت (ع) یافتند و خواسته اند که این تعالیم را به آحاد شیعه منتقل کنند.
مرحوم چایچیان با تشویق مادرش، به سرودن اشعار در مدح و مرثیه ائمه(ع) پرداخت. وی پس از سفر به کربلا فقط به سرودن مدح‌های آل علی(ع) پرداخت، و آثار دیگرش را در آتش افکند.
ربیع‌الاول آغازگر یک بهار ارزشمند برای شیعیان است، بهار امامت منجی عالم بشریت که نامش برای مسلمانان برکت و برای ناکسان مملو از ترس است.
پربیننده ترین