وزیر ارشاد: موانع عمره مفرده برطرف شده و به زودی فراخوان ثبت‌نام می‌دهیم
اسماعیلی از برداشته شدن موانع حج عمره و اعلام فراخوان ثبت نام در آینده نزدیک خبر داد
سعودی‌ها در جلسات اخیر به کاهش عوامل حج تأکید کردند تا از این طریق به مرور زیارت خانه خدا را بدون دخالت دولت‌ها برگزار و آن را به سفر توریستی تبدیل کنند. یک منبع مطلع می‌گوید: سامانه‌ای برای تحول در پذیرش زائران حج طراحی شده است.
گردهمایی ذاکران و مداحان سراسر کشور از صبح امروز دوشنبه ۸ آبان‌ماه در سالن ۵ آذر سازمان بسیج مستضعفین آغاز به کار کرد.
حدود 6 میلیون ایرانی بیش از هشت سال است که در انتظار تشرف به عمره هستند. وزیر ارشاد گفته که امسال 350 هزار و سال آینده 750 هزار ایرانی به عمره می‌روند. اما اعزام دارندگان فیش و ثبت‌نام از متقاضیان جدید عمره چقدر طول می‌کشد؟
حضرت معصومه(س) از قبیل امام‌زاده‌های مطلق نیست که هنگام زیارت او زیارت‌نامه مطلق امام‌زاده‌ها خوانده شود. بلکه زیارت مخصوص به خود را دارد؛ زیرا در روایت است: «مَن زارها وَجَبَت لَهُ الجَنَّة؛ هرکس او را زیارت کند، بهشت بر او واجب می‌شود.»
آیت‌الله جوادی آملی گفت: الآن هم همان «أین غیرة الإسلام» را باید به جهان مسلمان‌نشین گفت که نباید غزه را تنها گذاشت، باید همگان تلاش و کمک بکنند و گذرگاه رفح را باز بکنند، این نباید بگوید که "او شیعه بود این سنی بود" یا امثال ذلک.
هولوکاست به دروغ بزرگ‌ترین حقیقت تاریخی جهت اشغال فلسطین شمرده شده تا جایی که در غرب می‌توان خدای متعال را زیر سؤال برد و کاریکاتور انبیاء را کشید، اما نمی‌توان آن را زیر سؤال برد. اکنون این مظلوم‌نمایی صهیونیزم را در ماجرای عملیات حماس می‌بینیم.
مشاور رئیس جمهور گفت: دین همه ما واحد است، ریشه ما واحد است، اصول دین برای همه ما یکی است، خدا، پیغمبر، کعبه و قرآن ما یکی است و ما دشمن هم نیستیم.
آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: یافتن ارزش‌های مشترک مسلمانان و التزام و تعهد به آنها، از تندروی و عدم تحمل مخالف جلوگیری کرده و راه را بر زندگی مسالمت آمیز، همراه با احترام به هم‌نوع و هم‌کیش هموار می‌کند.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: در جهاد تبیین بانوان پشتیبان نیستند، بلکه در خط مقدم حضور دارند، اولین الگوی جهاد تبیین حضرت زهرا سلام الله علیها است. حضرت زینب سلام‌الله علیها نیز عاشورا را طلوعی بی غروب کرد.
لیلةُ المَبیت، شبی که امام علی(ع) برای حفظ جان پیامبر(ص) در بستر ایشان خوابید. مشرکان قصد داشتند در این شب، به خانه پیامبر حمله کنند و او را به قتل برسانند. امام علی(ع) در بستر ایشان خوابید و رسول خدا توانست به سمت یثرب هجرت کند.
آخرین مطلب
پربیننده ترین