کتاب حرف نو؛نقشه تحقق اهداف انقلاب اسلامی
توجه به مبحث فرآیند تحقق اهداف اسلامي از سوی مسئولان، مدیران،برنامه ریزان و نخبگان کشور، تغييراتی در فكر و انديشه و سپس در رفتارها،برنامه ها، حركت ها و فعاليت هایشان ايجاد مي كند.
شرحی بر خطبه متقین امیرالمومنین(ع)
کتاب «تو در تو» رونمایی شد
مراسم رونمایی از کتاب «تو در تو» اثر حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی‌مطلق در مؤسسه دین پژوهی علوی قم برگزار شد.
اوج‌گیری تفکیک جنسیتی در غرب پس از جنبش «Me too #»
جنبش«Me too#» برای همیشه باقی می‌ماند. واضح است که تاثیرات «Me too#» بسیار ناراحت‌کننده است.
ابعاد ناگفته اربعین
طی سفر اربعین ضمن خودسازی، سعی می‌کنیم دیگرسازی هم کنیم؛ یعنی وقتی زائران در پیاده‌روی اربعین حضور می‌یابند، با سایر مسلمانان، تعامل سازنده و تربیت‌ساز برقرار و نسبت به آداب و رسوم یکدیگر شناخت پیدا می‌کنند. این نکته، مسئله‌ای بسیار حائز اهمیت است.
بررسی عوامل مؤثر بر شخصیت انسان (۱)
اسلام مدعی است که استعدادها و قابلیت های فطری و استفاده از زمینه های سرشتی انسان به طرز مطلوبی موجب رشد و سعادت انسان خواهد شد و با استفاده از آن ها می توان کودک را در مسیر مناسبی جهت داد و آن ها که این جنبه را در نظر ندارند، کودک را از شرایط سعادت محروم می نمایند.
این کتاب  جهان عرب را بیدار می کند
سپس به من دستبند زدند و دستور دادند جلو بیفتم و به‌سمت داخل منزل بروم. به آنها گفتم: "این جوانمردی نیست که خانواده‌ام مرا دست‌بسته ببینند؛ دستبند را باز کنید". دستبند را باز کردند و وارد خانه شدم. دیدم همسرم دل‌شکسته و ناراحت است و چهار فرزندش هم در اطرافش برخی خواب و برخی بیدارند. کوچکترینشان «میثم» بود که دو ماه داشت. به آنها گفتم: "نترسید، اینها مهمانند"!
چون اگر امر خلقت آسمان‌ها و زمين و آنچه بين آن دو است با اينكه امورى هستند مخلوق و مؤجل، يكى پس از ديگرى موجود مى‏شوند و فانى مى‏گردند به سوى غايتى باقى و ثابت و غير مؤجل منتهى نشود، امرى باطل خواهد بود و باطل به معنای هر چيزى كه غايت نداشته باشد، محال است تحقق پيدا كند و در خارج موجود شود. افزون بر اين صدور چنين خلقتى از خالق حكيم محال است و در حكيم بودن خالق هم هيچ حرفى نيست
عبور از هزارتوی خیر و شر و درهم آمیختگی حق و باطل
به بهانه آغاز سال نو میلادی
مسیحیت و کلیسای امروزی به مثابه امر قدسی یا دینی و البته به مثابه یک رویکرد در تدارک و تأمین معنویتِ مورد نیاز بشر امروز، همه تلاش خود را بروز می دهد تا کماکان جایگاه خود را حفظ کند، اما اینکه در این مسیر چقدر موفق بوده و چقدر بازمانده و عقب رفته جای سوال است.
شیخ مفید پیرو دیدگاه همگرایی حداکثری و واگرایی حداقلی بود/ اگر جریان عقل گرایی که با شیخ مفید شروع شد را نداشتیم امروز گرفتار جریان نسبتاً غیرپویای نقل گرا می شدیم
بررسی اندیشه و میراث فکری شیخ مفید در گفتگوی بصیرت با استاد فلسفه:
جریان عقل گرایی که با شیخ مفید شروع شد، اگر ما این جریان را که بعداً در شیخ طوسی از شاگردان ایشان به تمامیت رسید و متکامل تر شد را نداشتیم، امروز گرفتار یک اندیشه نسبتاً غیرپویا نقل گرا می شدیم که تقریباً شبیه به اهل حدیث و وجوهی از اشعری گری در اهل سنت بود.
علامه حقیقت گرایی و واقعیت گرایی را مبدأ همه فعالیت های فردی و اجتماعی معرفی می کند/ نفی خود، توصیه بزرگ علامه در سلوک معنوی است
سالروز بزرگداشت علامه طباطبایی و بررسی اندیشه های فلسفی ایشان در گفتگو با حجت الاسلام غفاری:
علامه طباطبایی صرفاً یک فیلسوف آشنا به فلسفه نیست. علامه طباطبایی دارای نظر جداگانه است، فیلسوفی است که در جای جای مباحث فلسفی یک طریق جدا، در مسیر گام های فلسفی معرفی کرده است.
دانشگاه های سراسر جهان برای جذب دانشجو برنامه های خاصی در نظر می گیرند. آنها سعی می کنند با ارائه کمک هزینه تحصیلی، در نظر گرفتن خوابگاههای لوکس و ایجاد فرصتهای شغلی نخبگان را جذب کنند.
مرادی، دانش آموخته فلسفه از دانشگاه برلین معتقد است شش کتاب، شرط لازم فهم متون علوم اجتماعی و فلسفی دو قرن اخیر هستند؛ سه کتاب از کانت، دو کتاب از هگل و یک کتاب از هایدگر.
پربیننده ترین