از آنجا که اخبار مربوط به زمان کرونا ویروس لقب "COVID-19" توسط سازمان بهداشت جهانی با انتشار آن در چین و سایر نقاط جهان ، عناوینی را ایجاد می کند ، بیشترین توجه به پیشگیری و قرنطینه انجام شده است.
سهل‌انگاری در شیوع بیماری حرام شرعی است
شیوع جهانی ویروس کرونا جان انسان‌ها و سلامتی بشر را در معرض تهدید قرار داده است. در جمهوری اسلامی ایران با تشکیل ستاد ملی مبارزه با کرونا و اعلام بسیج ملی دولت و ملت در مبارزه با این ویروس سریع الانتشار و خطرناک اقدامات لازم صورت گرفته است.
بیوتروریسم چیست؟
منتشر کردن عوامل بیولوژیکی یا سمی با هدف کشتن یا آسیب رساندن از موضوعاتی است که در سده اخیر شاهد به کار گیری از از سوی جوامع غربی هستیم.
نظام های سیاسی بر روی سنگ زیرین فرهنگ و ارزش ها قرار گرفته اند و استحکام آنها، رابطه مستقیم با استحکام شالوده و زیربنایشان دارد.
«بزرگ‌ترین بدرقه‌ی جهان»
تحلیل جامعه‌ شناختیِ تشییع سردار سلیمانی
حضور ده‌ها میلیونی ملت ایران و سایر ملل مسلمان در بدرقه‌ی چهره‌ی برجسته و بین‌المللی جریان مقاومت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از جمله رویدادهای بی‌نظیر ملی و فراملی بوده است. رُخدادی که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از آن تحت عنوان «بزرگ‌ترین بدرقه‌ی جهان» یاد کردند.
کتاب حرف نو؛نقشه تحقق اهداف انقلاب اسلامی
توجه به مبحث فرآیند تحقق اهداف اسلامي از سوی مسئولان، مدیران،برنامه ریزان و نخبگان کشور، تغييراتی در فكر و انديشه و سپس در رفتارها،برنامه ها، حركت ها و فعاليت هایشان ايجاد مي كند.
شرحی بر خطبه متقین امیرالمومنین(ع)
کتاب «تو در تو» رونمایی شد
مراسم رونمایی از کتاب «تو در تو» اثر حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی‌مطلق در مؤسسه دین پژوهی علوی قم برگزار شد.
اوج‌گیری تفکیک جنسیتی در غرب پس از جنبش «Me too #»
جنبش«Me too#» برای همیشه باقی می‌ماند. واضح است که تاثیرات «Me too#» بسیار ناراحت‌کننده است.
ابعاد ناگفته اربعین
طی سفر اربعین ضمن خودسازی، سعی می‌کنیم دیگرسازی هم کنیم؛ یعنی وقتی زائران در پیاده‌روی اربعین حضور می‌یابند، با سایر مسلمانان، تعامل سازنده و تربیت‌ساز برقرار و نسبت به آداب و رسوم یکدیگر شناخت پیدا می‌کنند. این نکته، مسئله‌ای بسیار حائز اهمیت است.
بررسی عوامل مؤثر بر شخصیت انسان (۱)
اسلام مدعی است که استعدادها و قابلیت های فطری و استفاده از زمینه های سرشتی انسان به طرز مطلوبی موجب رشد و سعادت انسان خواهد شد و با استفاده از آن ها می توان کودک را در مسیر مناسبی جهت داد و آن ها که این جنبه را در نظر ندارند، کودک را از شرایط سعادت محروم می نمایند.
این کتاب  جهان عرب را بیدار می کند
سپس به من دستبند زدند و دستور دادند جلو بیفتم و به‌سمت داخل منزل بروم. به آنها گفتم: "این جوانمردی نیست که خانواده‌ام مرا دست‌بسته ببینند؛ دستبند را باز کنید". دستبند را باز کردند و وارد خانه شدم. دیدم همسرم دل‌شکسته و ناراحت است و چهار فرزندش هم در اطرافش برخی خواب و برخی بیدارند. کوچکترینشان «میثم» بود که دو ماه داشت. به آنها گفتم: "نترسید، اینها مهمانند"!
قانونمندی هستی در نگاه انقلاب اسلامی
چون اگر امر خلقت آسمان‌ها و زمين و آنچه بين آن دو است با اينكه امورى هستند مخلوق و مؤجل، يكى پس از ديگرى موجود مى‏شوند و فانى مى‏گردند به سوى غايتى باقى و ثابت و غير مؤجل منتهى نشود، امرى باطل خواهد بود و باطل به معنای هر چيزى كه غايت نداشته باشد، محال است تحقق پيدا كند و در خارج موجود شود. افزون بر اين صدور چنين خلقتى از خالق حكيم محال است و در حكيم بودن خالق هم هيچ حرفى نيست
آخرین مطلب
پربیننده ترین
پرطرفدارترین عناوین