اربعین می تواند بستر برای تحول نظری و عملی در علوم انسانی و اجتماعی گرفتار و مسمومی است که علل العلل بسیاری از بدفهمی و بدعملی های ما در فرایند دولت سازی اسلامی خواهد بود.
کاریکاتور/ جنگ ارزی
«جنگ ارزی» پدیده‌ای است که در یک قرن گذشته با توسعه‌ی اصول علم اقتصاد، به شکل سازمان‌یافته و رسمی توسط کشورها و دولت‌ها رقم خورده است. هدف از ایجاد جنگ ارزی، افزایش سودآوری از طریق کاهش نرخ برابری ارز کشور خود، آنگاه افزایش صادرات به کشور مقابل است؛ اما در عمل، به از بین رفتن «ارزش پول» در کشور خود و کشور مقابل می‌انجامد.آمریکا در ماههای اخیر جنگ ارزی خود علیه کشورمان را در جهت براندازی شدت بخشیده است.
کانون کارگردانان سینمای ایران درخواست کرد
اعضای کانون کارگردانان سینمای ایران از رئیس سازمان سینمایی خواستند که جشنواره ملی و جهانی فجر را ادغام کند.
هر چند که مخالفان جمهوری اسلامی در پی آن هستند تا ماجرای ترور مدیر شبکه جم را به گردن نیروهای امنیتی کشورمان بیندازند ولی گذشته از آن که اساسا او چهره مهمی برای مخالفت با نظام اسلامی محسوب نمی‌شده، دانستن برخی پشت پرده‌ها نشان دهنده آن است که گروه‌های بسیاری به دنبال حذف او بودند.
بازگشت سرمایه سرمایه گذار در جشنواره موسیقی فجر اصالت یافته است!
آسیب شناسی جشنواره موسیقی فجر در گفتگوی بصیرت با هوشنگ جاوید:
موسیقی پاپ، به معنای موسیقی مردمی همین موسیقی اقوام و نواحی ماست، که به هیچ عنوان از ابتدای انقلاب تاکنون به معنای الان هیچ دولتی نگاه درست و جامعه شناسانه و فنی و ارتقاگرا نسبت به این موسیقی نداشته است. بلکه بیشتر عنایت آنها به شکل ارائه نغمات فرنگی بوده با کلام ایرانی. که این خودش صدمه بزرگی به فرهنگ، زبان و آینده فرهنگی کشورمان می زند. برای اینکه بستر این موسیقی، فرنگی است، در نهایت گوش ها را گوش نسل انقلابی را به جای اینکه با فرهنگ خودش آشنا کند، با فرهنگ بیگانه آشنا می کند.
موسیقی همواره موضوعی پر از چالش بوده است و جشنواره موسیقی فجر هم محلی برای تجمع این چالش ها، اما امسال حکایت دیگری است، اگر در سال های گذشته حاشیه های موسیقی محدود به نحوه توزیع بلیط ها و اجراها بود امسال اما حاشیه ها رنگ و بوی دیگری دارد و خیلی پیش تر از آغاز جشنواره کلید خورده است.
ششمین جشنواره بین‌المللی شعر انقلاب افتتاح شد
متولیان برگزاری ششمین جشنواره بین‌المللی شعر انقلاب در شیراز خواهان انتقال دبیرخانه دائمی آن به این شهر شدند.
استادان دوره آموزشی شعر آیینی با تبیین خطوط و مرزهای این گونه شعری با سایر سروده ‌ها، نسبت به اشعاری که بر مبنای مقاتل ناصحیح گفته می ‌شود، هشدار دادند.
پربیننده ترین