نوری المالکی: آماده آشتی با مقتدی صدر هستم/ برای بازگشتم به نخست‌وزیری مردم تصمیم می‌گیرند
این مردم هستند که درباره بازگشتم به نخست‌وزیری تصمیم خواهند گرفت. اگر چنین امری صورت گیرد، نخستین گام من برقراری امنیت و اقتدار دولت است.
ژست حقوق بشری بایدن/ نقش دموکراتها در نسل کشی یمنی ها
بدون شک در آینده، دموکراتهای پرادعا نیز به مانند ترامپ و جمهوریخواهان باید در قبال جنایات بی حد و حصر خود در یمن و منطقه غرب آسیا پاسخگوی افکار عمومی دنیا و خصوصا بازماندگان قربانیان باشند.
چرا دادگاه نتانیاهو نمایشی خواهد بود؟
دادگاه محاکمه نتانیاهو را بسیاری نمایشی می دانند. چرا که سه پرونده ای که وی در آن متهم شده است پرونده هایی هستند که از سال 2018 تاکنون به جریان افتاده اند. این پرونده ها اگر پیش از 3 انتخابات برگزار شده به دادگاه می آمدند می توانستند عمر سیاسی نتانیاهو را پایان دهند اما این اتفاق هرگز نیفتاد. 
سوریه و ماجرای «رامی مخلوف»
دولت سوریه با افزایش فشارها روی رامی مخلوف، یکی از ثروتمندترین سرمایه ‌داران سوریه و پسردایی بشار اسد، رئیس جمهور، دستور توقیف دارایی‌ های او را صادر کرده است.
روز قدس مسئله فلسطین را از پشت درهای بسته خارج کرد
روز قدس در گفتگو با سیدمرتضی نعمت زاده
به گفته امام خمینی (ره) «روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است. روز قدس، جهانی است و روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است»؛ بنابراین روز قدس با حضور مردم، پیام چند لایه ای اشاعه داده می شود که هر کدام از لایه ها اثرگذاری خاص بر جهان اسلام دارد.
چرا داعش دوباره در عراق فعال شد؟
در هفته های اخیر صحنه عراق شاهد شدت گرفتن قابل توجه فعالیت عناصر باقی مانده از داعش است. به گونه ای که این عناصر حملاتی را در صلاح الدین، دیالی، کرکوک و منطقه جرف الصخر، در استان بابل، انجام داد اند.
آتش بس واقعی در یمن با این 6 شرط محقق می شود
دکتر حسن عابدینی در گفتگو با بصیرت:
مقاومت اسلامی در یمن، یک مقاومت اصیل است که با کمترین هزینه، توانسته جنگ جهانی کشورهای متخاصم بر ضد مردم یمن را به شکست بکشاند. حتی کشورهای غربی، سعودی و رژیم صهیونیستی می‌دانند چنانچه صحنه جنگ یمن به نفع انصارالله تمام شود در معادلات منطقه به‌ویژه غرب آسیا و حتی روی معادلات بین‌المللی تأثیر تعیین‌کننده‌ای دارد، چرا که یمن به دلیل موقعیت استراتژیک و تسلطی که بر تنگه باب المندب دارد و حتی منابع سرشاری که در این کشور عقب نگه داشته شده وجود دارد، می‌تواند به یکی از بازیگران بسیار مهم در معادلات منطقه‌ای و بین‌المللی تبدیل شود.
امیدها و موانع مصطفی کاظمی برای شکست بن بست سیاسی عراق
جعفر قنادباشی در گفتگو با بصیرت تشریح کرد
از نگاه آمریکایی ها؛ فرد مطلوب آنها برای نخست وزیری عراق نیز، فردی خواهد بود که بیش از دیگران با سیاست های سلطه جویانه آمریکا همسو باشد و بتواند موانع موجود را بر سر راه اجرای این سیاست های استعماری بردارد. به هرحال شاهد بودیم که آمریکا در اجرای سناریوی خود مبنی به  نخست وزیری رساندن عدنان الزرفی ناکام ماند و وی به علت  مخالفت بزرگترین ائتلاف های سیاسی، از قدرت کناره گرفت.   
چرا بن سلمان باید جنگ یمن را پایان دهد؟
به نظر می رسد که بن سلمان به شدت به دنبال پیدا کردن راهی برای خروج از باتلاق یمن است. اما با این حال نمی خواهد با دست خالی این جنگ را ترک کند.
پربیننده ترین