آیا احتمال برقراری روابط دیپلماتیک میان ایران و عربستان وجود دارد؟
همچنین اظهارات طرفین مذاکره کننده هم حاکی است که این روابط به سمت بازگشایی سفارت خانه‌ها و از سرگیری روابط سیاسی سوق می یابد.
چرایی سفر اردوغان به عربستان/ دست و پا زدن اردوغان در اقتصاد ورشکسته ترکیه
رئیس جمهور ترکیه در حالی روز پنج شنبه به عربستان سفر کرد که وی از سال 2017 تا به امروز به این کشور سفری نداشته است. قتل خاشقچی روزنامه نگار توسط عربستان در ترکیه، روابط این کشور در وضعیت بحرانی قرار داد.
ریسک خطرناک بن سلمان/ چراغ سبز ولیعهد سعودی ها به جمهوریخواهان
امکان دارد دموکراتها رو به روشهای دیگری بیاورند که فرجام آن حذف فیزیکی یا سیاسی بن سلمان از دربار سعودی ها و معادلات قدرت در ریاض باشد.
منابع نظامی در سوریه گفتند که رژیم صهیونیستی بامداد چهارشنبه با موشک حوالی قنیطره سوریه را مورد هدف قرار داد.
رضا عابدی گناباد، تحلیلگر سیاسی منطقه اوراسیا در گفتگویی پیرامون تقلاهای اخیر ترکیه برای نزدیکی به شیخ نشین های منطقه و رژیم صهیونیستی گفت: اردوغان در حال حاضر شرایط خوبی ندارند و این امر در مسائل داخلی ترکیه به ویژه در مباحث اقتصادی باعث ایجاد نارضایتی شده است. از همین رو ترکیه در پی بازی با کارتهای متعدد از جمله امارات، سعودی، مصر و رژیم صهیونیستی است تا با افزایش سرمایه گذاری های خارجی موقعیت اقتصادی داخلی را بهبود بخشد.
نوری المالکی: آماده آشتی با مقتدی صدر هستم/ برای بازگشتم به نخست‌وزیری مردم تصمیم می‌گیرند
این مردم هستند که درباره بازگشتم به نخست‌وزیری تصمیم خواهند گرفت. اگر چنین امری صورت گیرد، نخستین گام من برقراری امنیت و اقتدار دولت است.
ژست حقوق بشری بایدن/ نقش دموکراتها در نسل کشی یمنی ها
بدون شک در آینده، دموکراتهای پرادعا نیز به مانند ترامپ و جمهوریخواهان باید در قبال جنایات بی حد و حصر خود در یمن و منطقه غرب آسیا پاسخگوی افکار عمومی دنیا و خصوصا بازماندگان قربانیان باشند.
چرا دادگاه نتانیاهو نمایشی خواهد بود؟
دادگاه محاکمه نتانیاهو را بسیاری نمایشی می دانند. چرا که سه پرونده ای که وی در آن متهم شده است پرونده هایی هستند که از سال 2018 تاکنون به جریان افتاده اند. این پرونده ها اگر پیش از 3 انتخابات برگزار شده به دادگاه می آمدند می توانستند عمر سیاسی نتانیاهو را پایان دهند اما این اتفاق هرگز نیفتاد. 
سوریه و ماجرای «رامی مخلوف»
دولت سوریه با افزایش فشارها روی رامی مخلوف، یکی از ثروتمندترین سرمایه ‌داران سوریه و پسردایی بشار اسد، رئیس جمهور، دستور توقیف دارایی‌ های او را صادر کرده است.
روز قدس مسئله فلسطین را از پشت درهای بسته خارج کرد
روز قدس در گفتگو با سیدمرتضی نعمت زاده
به گفته امام خمینی (ره) «روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است. روز قدس، جهانی است و روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است»؛ بنابراین روز قدس با حضور مردم، پیام چند لایه ای اشاعه داده می شود که هر کدام از لایه ها اثرگذاری خاص بر جهان اسلام دارد.
چرا داعش دوباره در عراق فعال شد؟
در هفته های اخیر صحنه عراق شاهد شدت گرفتن قابل توجه فعالیت عناصر باقی مانده از داعش است. به گونه ای که این عناصر حملاتی را در صلاح الدین، دیالی، کرکوک و منطقه جرف الصخر، در استان بابل، انجام داد اند.
آتش بس واقعی در یمن با این 6 شرط محقق می شود
دکتر حسن عابدینی در گفتگو با بصیرت:
مقاومت اسلامی در یمن، یک مقاومت اصیل است که با کمترین هزینه، توانسته جنگ جهانی کشورهای متخاصم بر ضد مردم یمن را به شکست بکشاند. حتی کشورهای غربی، سعودی و رژیم صهیونیستی می‌دانند چنانچه صحنه جنگ یمن به نفع انصارالله تمام شود در معادلات منطقه به‌ویژه غرب آسیا و حتی روی معادلات بین‌المللی تأثیر تعیین‌کننده‌ای دارد، چرا که یمن به دلیل موقعیت استراتژیک و تسلطی که بر تنگه باب المندب دارد و حتی منابع سرشاری که در این کشور عقب نگه داشته شده وجود دارد، می‌تواند به یکی از بازیگران بسیار مهم در معادلات منطقه‌ای و بین‌المللی تبدیل شود.
آخرین مطلب
پربیننده ترین