سه نما از پیروزی ها و اقتدار انصارالله یمن
انصارالله یمن اکنون خود را به عنوان یک جنبش قدرتمند منطقه ای تثبیت کرده است. دیدار هیئت انصارالله با رهبر معظم انقلاب و همچنین دیدار این هیئت با سفرای اروپایی و تعیین سفیر دولت نجات ملی یمن در ایران به عنوان موفقیت های سیاسی انصارالله به شمار می رود. اما انجام بزرگترین حمله پهپادی به جنوب شرق عربستان را می توان اوج باردارندگی انصارالله دانست.
آمریکا و انرژی خلیج فارس
کاهش نیاز آمریکا به انرژی منطقه خلیج فارس به معنی کاهش اهمیت کشورهای حوزه خلیج فارس در سیاست های آتی کشورهای غربی بخصوص ایالات متحده دارد که عملکرد دولت دونالد ترامپ گواه این مدعاست که نگاه آمریکا به این کشورها صرفا منفعت طلبانه بوده و این موضوع بارها به شکلی تحقیرآمیز در سخنان ترامپ هویدا بوده است.
جهنمِ سه روزه آل سعود
نگاهی به حملات چهارگانه انصارالله به ائتلاف سعودی
انجام چهار عملیات موفق توسط انصارالله در طی 3 روز نشان دهنده ارتقای توان موشکی و پهپادی انصارالله است. در واقع انصارالله اکنون پس از 52 ماه توانسته توان خود را به گونه ای افزایش دهد که همزمان چندین عملیات را طراحی و اجرا کند. عقب نشینی امارات از یمن در کنار ارتقای توان نظامی انصارالله به معنای آن است که آل سعود چاره ای جز خارج شدن از جنگ یمن ندارد.
چرا هیچکس مایل به پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا نیست؟
به نظر می رسد که این ائتلاف به سرانجام مطلوب و مورد نظر کاخ سفید نخواهد رسید و در صورت تشکیل نمادین آن که رسانه های آمریکایی به طنز نام ائتلاف تک نفره یا coalition of one بر آن نهاده اند تنها برای مدت محدودی دوام خواهد داشت و در دراز مدت نخواهد توانست به عنوان یک تهدید دائمی در راستای مهار و تحدید منافع ملت ایران عمل کند.
مهم نیست که چه مقدار نفت خام در آمریکا و کانادا استخراج می‌شوند، ایالات‌متحده همچنان گرفتار قلاب امنیت خلیج فارس خواهد بود. سیستم جهانی تجارت که رفاه آمریکا به آن وابسته است، بدون عبور ایمن کشتی‌ها از تنگه هرمز و جلوگیری از هر گونه افزایش تنش هسته‌ای در منطقه، به سادگی از کار می افتد.
سه نکته درباره رویای پهپادی ترامپ
دولت آمریکا با طرح موضوع هدف قرار دادن یک پهپاد ایرانی درست به اجرای یک عملیات روانی- رسانه‌ای زد تا به واسطه آن از حجم فشارهای انتقادی همپیمانان خود کم کرده و موجب افزایش اعتبار خود در جبهه ضد ایرانی ائتلاف عبری-عربی-غربی شود!
امارات به دنبال فرار از مکافات
نگاهی به خروج نظامیان اماراتی از یمن
امارات در هفته های اخیر به صورت تدریجی نظامیان خود را از یمن خارج کرده است. این مسئله به دلیل شکست های میدانی  و هراس از پهپادها و موشک های انصارالله یمن است. علاوه بر این امارات سعی دارد که پس از 8 سال دسیسه چینی علیه ایران به نوعی وارد تنش زدایی با تهران شود. در صورتی که این شیخ نشین باید تاوان اقدامات خبیثانه خود علیه ایران را پس بدهد.
عربستان و پیامدهای خروج امارات از یمن
افزایش قدرت انصارالله و هم‌پیمانان آن و دستیابی آنها به سلاح‌هایی پیشرفته به ویژه در زمینه موشک و پهپاد و موفقیت آنها در اجرای عملیات‌های بازدارنده به شکلی که سامانه‌های پدافندی ائتلاف عربی به طور کلی خنثی شده و عملیات‌های آن ناکام ماند.
تابستان داغِ تل آویو؛ چرا فلاشه ها شورش کردند؟
یک اتیوپیایی برای این که بتواند وارد رژیم صهیونیستی شود و به عنوان شهروند این رژیم پذیرفته گردد باید تمام نشانه‌های اتیوپیایی بودن خود را پاک کند و تمام عادات و آداب دینی و زندگانی خود را کنار بگذارد. حتی مقامات صهیونیست اتیوپیایی‌ها را مجبور می‌کنند در بدو ورود به فلسطین اشغالی نام خود را تغییر داده و یک نام جدید به آن ها می‌دهند.
اهداف و پیامدهای ادغام حشدالشعبی در ارتش عراق چیست؟
تصمیم دولت عراق در جای خود قابل احترام بوده و تنها می توان امید داشت که شرایط به گونه ای پیش برود که عراق دچار چالش های تازه ای در ابعاد امنیتی و سیاسی و خصوصا دخالت های آمریکایی ها نشود.
پاسخ به 5 سوال درباره نشست منامه
جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا در سخنرانی خود وعده داد که در سرزمین‌های فلسطینی‌ چندین زمین فوتبال ساخته خواهد شد!
خبر هدف قرار گرفتن مهمترین پهباد جاسوسی ارتش آمریکا در آسمان استان هرمزگان را می توان مهمترین خبر سیاسی و نظامی یک هفته اخیر جهان دانست زیرا این واقعه به نوبه خود دارای پیام هایی سیاسی و نظامی متعددی است که بیش از هر جایی در کاخ سفید دیده و شنیده می شود آنهم زمانی که دولت آمریکا برای  پیشبرد سیاست فشار حداکثری و تحت فشار قرار دادن ملت ایران بصورت مستمر خبر از اعزام نیرو و تجهیزات نظامی به منطقه می دهد.