چهار نکته ای که درباره وضعیت بحرانی شمال سوریه باید بدانید+نقشه
پیشروی ترکیه و خروج آمریکا از منطقه باعث شد تا کردها به سوی معامله با دولت دمشق متمایل شوند. معامله ای که باعث می شود ارتش سوریه وارد مناطق شمال شرقی این کشور شده و سیطره دمشق بر خاک سوریه بیش از پیش گسترش یابد.
ترامپ خون کردهای سوریه را با برگه های رای معامله کرد
کارشناس مسائل غرب آسیا در گفتگو با بصیرت:
کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: خطوط قرمزی از جانب آمریکا در عرصه عمل، برای تجاوز نظامی ترکیه به سوریه ترسیم نشده و آنچه در این خصوص از زبان مقامات واشنگتن صادر می شود، جنبه تبلیغاتی دارد و برای فریب افکار عمومی و رد اتهامات وارده به آمریکا بیان می شود.
هشت خیانت آمریکا به کردها در طول تاریخ
رئیس بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها؛ «(سردار) سلیمانی زمانی گفته بود که آمریکا همواره دوستانش را ترک می‌کند. آمریکا نباید کاری کند که حرف او درست دربیاید.»
اعتراضات عراق و فرصت طلبی مثلث آشوب
بررسی ریشه های داخلی و عوامل خارجی آشوب های عراق
در سطح خارجی، مثلث آشوب متشکل از آمریکا ـ رژیم صهیونیستی و عربستان با تکیه بر پیاده نظام خود در داخل (بازماندگان بعثی و داعشی) به سرعت وارد خط شده و سعی کردند از اعتراضات عراقی ها در جهت اهداف خود بهره برداری کنند.
چه کسانی و چرا از اتحاد تهران- بغداد می ترسند؟
تاملی بر بهره برداری ارتجاع عرب از اعتراضات مردم عراق
در درجه اول هدف از انحراف تظاهرات مردمی اخیر مردم عراق تحت الشعاع قرار دادن این مراسم پرشکوه بوده که البته طرحی از پیش شکست خورده است.
ترامپ ایران را با اسپانیا اشتباه گرفته است!
این ایران است، اسپانیا نیست. آمریکایی ها یا اروپایی ها فکر می کنند، اگر کسی به اندازه کافی چیزی نداشته باشد، دولت تغییر خواهد کرد.
ماموریت غیرممکن نتانیاهو
نگاهی به بن بست انتخاباتی رژیم صهیونیستی
نتانیاهو با وجود همه ترفندها در رقابت با بنی گانتز شکست سنگینی متحمل شده و به لطف ائتلاف با سایر احزاب تنها موفق به کسب اعتماد ریولین رئیس رژیم صهیونیستی شده و در فرصت 4 هفته ای باید بتواند 55 کرسی کنونی را به 61 برساند تا بتواند دولت آینده را تشکیل دهد امری که بسیار سخت و پیچیده بوده و کارشناسان پایان حیات سیاسی نتانیاهو را نزدیک می دانند.
ژنرال سیسی رفتنی است؟
مردم مصر بار دیگر به خیابان آمدند
شاید بتوان وضعیتی را که السیسی در 6 سال گذشته بر مصر حکمفرما کرده است را شرایطی نادر در تاریخ مصر دانست. مصر در نتیجه سیاست های السیسی با بحران های سیاسی و اقتصادی کشنده ای روبرو است.
عربستان می توانست پهپادهای یمنی را شناسایی کند؟!
بدلیل نگاه به قدرت و توان داخلی و تجربیات چند ساله جنگ، سطح فناوری‌های نظامی ارتش و نیرو‌های مردمی یمن به سطحی رسیده است که سامانه‌های عربستانی که اتکای صد در صدی به تکنولوژی و توان رزمی وارداتی دارد از رقابت در میدان مبارزه با حریف عقب ماند
تسلیحات آمریکایی شکست ناپذیرند اما فقط در هالیوود!
عربستان سعودی در شعله های آتش
عملیات تلافی جویانه انصارالله یمن نشان داد که اگر محمد بن سلمان، از پذیرش مذاکره برای خروج از یکی از بدترین فجایع نظامی دوران معاصر امتناع ورزد، اتفاقات بدی برای اقتصاد عربستان رخ خواهد داد.
آمریکا و عربستان در شرق سوریه  به دنبال چه هستند؟
تنها گروه نظامی که اکنون در سوریه از منافع آمریکا حمایت و پیروی می کند، کردها هستند و این گروه به محلی برای نفوذ و اجرای سیاست های آمریکا تبدیل شده اند.
نمایش ضدایرانی یا لاپوشانی شکست «فشار حداکثری»؟
ترامپ به راحتی دست از این سبک سناریوپردازی علیه کشورمان برنخواهد داشت به همین دلیل با تشدید جنگ نرم و حتی اعلام تشدید تحریم ها علیه کشورمان می کوشد تا با ایجاد انحراف در افکار عمومی جهان، پروژه شکست خورده "فشار حداکثری" علیه جمهوری اسلامی ایران را تا پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 2020 به یک سرانجام مشخص و قابل بهره برداری مانند مذاکره برساند.
پربیننده ترین