اخراج آمریکا از منطقه؛ بخشی از خون‌بهای سردار سلیمانی
هادی محمدی در گفتگو با بصیرت تشریح کرد
باید تدابیر و سازماندهی روشنی در پرونده‌های مختلف منطقه ای به اجرا گذاشته شود تا "اخراج آمریکا از منطقه" محقق شود. چون اخراج آمریکا از منطقه شاید بخشی از خون‌بهای سردار سلیمانی و یارانش را بتواند جبران کند.
موشک هایی که رویاهای ارتجاع عرب را نابود کردند
پیامدهای انتقام سخت ایران از آمریکا
با وجود در هم کوبیده شدن پایگاه عین الاسد ، دونالد ترامپ که پیش از آن تهدید کرده بود که در صورت واکنش ایران به ترور سردار سلیمانی 52 نقطه ایران را هدف قرار خواهد داد از مواضع خود عقب نشینی کرد واعلام داشت که به دنبال جنگ نیست. این مسئله بیش از همه کشورهای عربی را ماتم زده کرد.
راز موفقیت فرمانده نیروی قدس در برقراری ارتباط با توده‌های مردمی کشورهای مسلمان را بدون شک باید در دهه‌های قبل و در جریان سال‌های دفاع مقدس جست‌وجو کرد.
معنای استراتژیک همگرایی ایران، چین و روسیه چیست؟
پیام هایی فراتر از یک رزمایش
رزمایش «کمربند امنیت دریایی» در چنین فضای پیچیده ای، مفهومی استراتژیک می یابد و ناظران غربی با نگرانی آن را دنبال کردند. اغلب این ناظران و تحلیلگران، یه خط مشترک در این مورد داشتند؛ رزمایش ایران، چین و روسیه پیامی برای آمریکاست.
پیامهای رزمایش مشترک ایران ،روسیه چین
سه کشور ایران، روسیه و چین به دلیل منازعات در برخی پرونده‌ها، با تحریم‌های آمریکا روبه‌رو هستند و اقدامات تنبیهی فزاینده آمریکا مستلزم هماهنگی سه‌جانبه میان این کشورها را بوجود آورده بود. امروزه این هماهنگی به سطح نظامی رسیده است. چالش های این کشورها با سیاست آمریکا به همراه سیاست های غیر مشروع ترامپ سبب شد که جهان بعد از سه دهه شاهد حرکت در جهت ایجاد موازنه قوا با آمریکا باشد. رزمایش دریایی مشترک ایران، روسیه و چین را بر اساس همین چارچوب تحلیل کرد.
در مسیر ائتلاف‌سازی جهانی
نیروی دریایی ایران در سال‌های قبل از انقلاب فقط به آب‌های داخلی اختصای داشت؛ اما اینک در آغاز گام دوم انقلاب با توانمندی‌ها و رشد عظیمی‌ که در زمینه راهبردی کسب کرده است، خود را برای بازی در زمینی بزرگ‌تر آماده می‌کند.
چگونه رهبران آمریکا یک شکست مفتضحانه را پیروزی جازدند؟
تحلیل فارین پالیسی از شکست در افغانستان
تهدیدات پوچ و توخالی، مخفی کردن هزینه‌ها و عدم پاسخگویی درباره شکست و همچنین همدستی با سازندگان سیاست خارجی، 18 سال است كه باعث ادامه‌ جنگ ابدی در افغانستان شده است.
چرا رسانه های غربی اصرار به بازگشت داعش دارند؟
با توجه به تحرکات سیاسی و نظامی اخیر نیروهای آمریکایی در منطقه به نظر می‌رسد که در هفته های پیش رو بایستی منتظر رخدادهای زیادی در منطقه بود که از جمله آنها می‌توان به احتمال شروع جنگی دیگر علیه داعش و یا حتی اعلان رسمی طرح تجزیه عراق و تشکیل اقلیم سنی اشاره کرد.
دکتر اسماعیل باقری در گفتگو با بصیرت تشریح کرد
رويكرد اخير و دوگانه آمريكا در قبال انتخابات و روند صلح به خوبي نشان داد كه صلح و امنيت در کشورها مساله اصلي آمريكا نيست؛ در نهايت بايد گفت كه يكي از دلايل اصلي تداوم ناامني و بحران در افغانستان، سياست‌هاي متناقض و نادرست آمريكا و ناتو در اين كشور بوده و اختلافات داخلي نيز موجب شده تا طالبان فرصت قدرت‌نمايي داشته باشند.
شورایی که همه کار می کند جز همکاری
نگاهی به نشست شورای همکاری خلیج فارس در ریاض و نتایج آن
چند روز قبل از برگزاری نشست چهلم در ریاض، رسانه ها اعلام کردند که هدف از این نشست پایان دادن به تنش درونی قطر با عربستان، امارات و بحرین است.  هدفی که محقق نشد. پس از نزدیک به چهل سالی که از عمر این شوار می گذرد نه تنها همسویی میان 6 کشور عضو ایجاد نشده است بلکه اختلاف ها میان اعضا به حدی است که حتی سران برخی از کشورها از حضور در نشست خودداری می کنند.
1700 روز سلاخی آل سعود در یمن به روایت اعداد
محمد بن سلمان ولیعهد سعودی که به عنوان معمار جنگ یمن شناخته می شود 56 ماه قبل اعلام کرد که قرار است با یک حمله برق آسا ظرف مدت چند هفته انصارالله را شکست داده و دولت فراری منصورهادی را به قدرت بازگرداند.
چه خوابی برای عراق در واشنگتن، یونان و بحرین دیده بودند؟
هادی محمدی در گفتگو با بصیرت تشریح کرد
از ماه ها قبل در دیدارهای واشنگتن، همایش در یونان و پس از آن در بحرین، که برای بعثی ها تدارک شده بود، آنچه از زبان ژنرال پترائوس ارزیابی و جمع بندی کرده بودند که یک ترکیب از بعثی ها، داعشی ها، ورشکسته های سیاسی سنی و احتمالا از چهره های شیعی همسو با آمریکا، پیش بینی شده بود تا در ساختارهای آلترناتیو قرار گیرند.
پربیننده ترین