1700 روز سلاخی آل سعود در یمن به روایت اعداد
محمد بن سلمان ولیعهد سعودی که به عنوان معمار جنگ یمن شناخته می شود 56 ماه قبل اعلام کرد که قرار است با یک حمله برق آسا ظرف مدت چند هفته انصارالله را شکست داده و دولت فراری منصورهادی را به قدرت بازگرداند.
چه خوابی برای عراق در واشنگتن، یونان و بحرین دیده بودند؟
هادی محمدی در گفتگو با بصیرت تشریح کرد
از ماه ها قبل در دیدارهای واشنگتن، همایش در یونان و پس از آن در بحرین، که برای بعثی ها تدارک شده بود، آنچه از زبان ژنرال پترائوس ارزیابی و جمع بندی کرده بودند که یک ترکیب از بعثی ها، داعشی ها، ورشکسته های سیاسی سنی و احتمالا از چهره های شیعی همسو با آمریکا، پیش بینی شده بود تا در ساختارهای آلترناتیو قرار گیرند.
انتقال عناصر داعش به استان «نینوی» برای سازماندهی مجدد
یکی از فرماندهان الحشد الشعبی خبر داد که سرکرده جدید داعش به عناصر این گروه دستور داده است که منطقه عملیاتی و عناصر خود را به نینوی انتقال دهند.
پنج حلقه تلاش برای ضدایرانی کردن اعتراضات عراق
دشمنان جغرافیای فتنه و آشوب در منطقه را از لبنان تا ایران تعریف کرده اند، یعنی همان محور مقاومت. لذا برخی برآوردها حاکی از آن است که بعد از عراق و لبنان و ایران، نوبت به سوریه رسیده و بعید نیست پروژه اغتشاش، در پوشش اعتراض و تظاهرات مردمی، در این کشور تکرار شود.
دست های کثیف آمریکا پشت خشونت ها در ایران
رخدادهای ایران مشابه درگیری های اعتراضی در کیف پایتخت اوکراین در اواخر سال 2013 و اوایل سال 2014 بود. حوادثی که «یورومیدان» نام داشت. عوامل کودتایی که اوباما ترتیب داده بود، از جمله تک تیراندازان، از فراز تالار ارکستر ملی کیف، با سلاح های خودکار، صدها تن از جمله شهروندان عادی و ماموران پلیس را کشته یا مجروح کردند. ایالات متحده استبداد فاشیستی را در قلب اروپا جایگزین دموکراسی در اوکراین کرد، کشوری که از آن به عنوان خنجری برای فرو بردن در قلب روسیه استفاده شد.
اعدام سیاسی نتانیاهو
نگاهی به اعلام جرم علیه نخست وزیر رژیم اسرائیل
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل که در یک سال گذشته با مشکل بزرگی با عنوان تشکیل کابینه روبه رو شده است اخیرا با متهم شدن به صورت رسمی در سه پرونده در وضعیت بغرنجی گرفتار شده و کارشناسان حتی از مرگ سیاسی وی نیز گفته اند.
راز ترور ابو العطا
نگاهی به حملات تازه رژیم اسرائیل به نوار غزه
شهادت ابوالعطا اگر چه برای جریان مقاومت سنگین است اما گره ای از چالش های امنیتی رژیم اسرائیل بازنمی کند چرا که مدتهاست موتور دستیابی نقاومت فلسطین به تسلیحات دقیق تر و مخرب تری همچون برخی موشک ها روشن شده و با ترور یک فرد نمی توان آن را متوقف کرد.
آژیرهای خطر در شهرک‌های اطراف نوار غزه به صدا درآمدند
رسانه‌های فلسطینی از به صدا درآمدن آژیرهای هشدار شلیک موشک در شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف نور غزه خبر دادند.
چه کسانی و چرا سعی دارند به اعتراضات عراق رنگ ضدایرانی دهند؟
براساس طرحی که از سوی آمریکایی ها تدوین شده بود، در وهله اول اسقاط نظام و حکومت عراق از قِبَل این اعتراض ها هدف گذاری شده بود. در وهله دوم درگیری شیعی- شیعی و در وهله سوم سرنگونی دولت. با ناکامی در هر سه هدف مورد نظر جهت دهی شعارها به سمت ایران تغییر جهت داده شد.
خلاء قدرت در عراق یعنی تبدیل ناآرامی به ناامنی
محمد اخباری در گفتگو با بصیرت:
در خصوص ماهیت و رویکرد اعتراضات و نا آرامی‌های اخیر عراق که از چندین روز قبل آغاز شده و تاکنون ادامه دارد هیچ شکی نیست که اوضاع جاری عراق گذشته‌ای تاریخی دارد. ریشه گذشته تاریخی در میراث 34 ساله حکومت رژیم بعثی «صدام» و کشورهایی مثل «آمریکا و عربستان» است. این کشورها متهمان ردیف اول شرایط پیچیده موجود در عراق هستند.
«جنگ علیه تروریسم» برای چه کسانی و چقدر سود دارد؟
از زمانی که جورج بوش در اکتبر 2001 «جنگ علیه تروریسم» را اعلام کرد، این شعار برای مالیات دهندگان آمریکایی تقریبا  7 تریلیون دلار و مرگ هزاران تن از آنان را در پی داشته است.
سند سخنان رهبری درباره پشت پرده تحولات لبنان چیست؟
پمپئو در دیدار فروردین ماه سال 1398 با میشل عون به رئیس جمهور لبنان اولتیماتوم می دهد که یا باید حزب الله محدود و مهار شود یا منتظر عواقب بی سابقه آن باشید!