تلاش کشورهای غرب آسیا برای پیوستن به بریکس
جنگ اوکراین نه تنها به تقابل دو کشور منطقه بلکه به مبارزه گفتمانی و ارزشی میان کشورهای غربی و شرقی منجر شد.
پس از ۲۰ سال
اقدام ویژه‌ای که حاج قاسم انجام داد این بود که از برادران و حاج عماد مغنیه خواست که برنامه‌ای سالیانه داشته باشند. تا پیش از ۲۰۰۰ برنامه سالیانه نداشتیم
حمله ترکیه به شمال عراق چه پیامدهایی دارد؟
پس از سقوط صدام و تشکیل دولت ملی در عراق، قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای نفوذ قابل توجهی در تحولات داخلی بغداد پیدا کردند.
سفر بایدن به منطقه برای بن سلمان چه دستاوردی داشت؟
دلیل است که تحلیلگران معتقدند سفر منطقه‌ای بایدن نه تنها دستاوردی برای او نداشت بلکه می‌تواند موقعیت وی را در میان مردم آمریکا و به ویژه در انتخابات بعدی متزلزل کند.
بایدن با هدف تامین امنیت اسرائیل به منطقه می‌آید/ ائتلاف منطقه‌ای آمریکا به نتیجه نمی‌رسد/ گفتگو با صباح زنگنه کارشناس غرب آسیا
کارشناس تحولات غرب آسیا سفر رئیس جمهور آمریکا به این منطقه را در راستای تامین امنیت رژیم صهیونیستی ارزیابی کرد و تلاش آمریکا برای ایجاد یک ائتلاف منطقه‌ای علیه ایران را بی‌نتیجه دانست.
قطر و دیپلماسی میانجی‌گری
در بُعد اقتصادی نیز حجم وسیعی از اقتصاد قطر وابسته به صادرات انرژی و نیز سرمایه‌گذاری‌های خارجی در این کشور است.
ضیافت قاتلان؛ قاتل سردار سلیمانی میهمان قاتلان خاشقچی
«مایک پامپئو» وزیر خارجه سابق آمریکا مدعی شد که نظام ایران متشکل از «شیطان‌های مذهب سالاری» است که هدف آنها نابودی آمریکا و اسرائیل است.
آیا احتمال برقراری روابط دیپلماتیک میان ایران و عربستان وجود دارد؟
همچنین اظهارات طرفین مذاکره کننده هم حاکی است که این روابط به سمت بازگشایی سفارت خانه‌ها و از سرگیری روابط سیاسی سوق می یابد.
چرایی سفر اردوغان به عربستان/ دست و پا زدن اردوغان در اقتصاد ورشکسته ترکیه
رئیس جمهور ترکیه در حالی روز پنج شنبه به عربستان سفر کرد که وی از سال 2017 تا به امروز به این کشور سفری نداشته است. قتل خاشقچی روزنامه نگار توسط عربستان در ترکیه، روابط این کشور در وضعیت بحرانی قرار داد.
ریسک خطرناک بن سلمان/ چراغ سبز ولیعهد سعودی ها به جمهوریخواهان
امکان دارد دموکراتها رو به روشهای دیگری بیاورند که فرجام آن حذف فیزیکی یا سیاسی بن سلمان از دربار سعودی ها و معادلات قدرت در ریاض باشد.
منابع نظامی در سوریه گفتند که رژیم صهیونیستی بامداد چهارشنبه با موشک حوالی قنیطره سوریه را مورد هدف قرار داد.
رضا عابدی گناباد، تحلیلگر سیاسی منطقه اوراسیا در گفتگویی پیرامون تقلاهای اخیر ترکیه برای نزدیکی به شیخ نشین های منطقه و رژیم صهیونیستی گفت: اردوغان در حال حاضر شرایط خوبی ندارند و این امر در مسائل داخلی ترکیه به ویژه در مباحث اقتصادی باعث ایجاد نارضایتی شده است. از همین رو ترکیه در پی بازی با کارتهای متعدد از جمله امارات، سعودی، مصر و رژیم صهیونیستی است تا با افزایش سرمایه گذاری های خارجی موقعیت اقتصادی داخلی را بهبود بخشد.
آخرین مطلب
پربیننده ترین
پرطرفدارترین عناوین