انصارالله یمن چگونه موازنه وحشت را ایجاد کرد؟
نگاهی به مهم ترین حملات انصارالله
انصارالله یمن با حملات متعدد به ریاض و ابوظبی موفق شده است پس از ایجاد موازنه قدرت اکنون موازنه وحشت را نیز ایجاد کند. حملات متعدد به فرودگاه ها و مواضع متجاوزان و رونمایی انصارالله از پهپادها و موشک های مدرن باعث ایجاد این موازنه شده است.
شلیک مقاومت به قلب کنست
نگاهی به پیامدهای شکست نتانیاهو در تشکیل کابینه
از زمانی که مقاومت فلسطین جنگ های رژیم صهیونیستی را از 51 روز به 2 روز رساند نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نیز حیات سیاسی خود را با چالش های بزرگی مواجه دید. در آخرین شکست، نتانیاهو نتوانست کابینه را تشکیل دهد و به ناچار تن به انتخابات زود هنگام داد. 
جنگ با ایران چرا مادر همه باتلاق هاست ؟
بوت که عضو ارشد مرکز مطالعات امنیت ملی در شورای روابط خارجی آمریکا و همچنین نویسنده کتاب "جاده ای که انتخاب نشد" است در مقاله خود با عنوان "جنگ با ایران مادر همه باتلاق ها است" به بررسی احتمال وقوع برخورد نظامی بین ایران و آمریکا پرداخته و گزینه های نظامی دو طرف را در کنار سرنوشت احتمالی ایران بعد از جنگ احتمالی را مورد بررسی قرار داده است.
چرایی و نتیجه درخواست وقیحانه سعودی از آمریکا
عرب نیوز اذعان کرده است که تحریم‌ها در تحقق اهداف آمریکا و سعودی ناکام بوده و به همین دلیل اکنون باید پاسخی «قاطع» به ایران داد تا رفتار ایران تغییر جمهوری اسلامی در منطقه تغییر کند. در پایان این سرمقاله آمده است: «برای آنکه ایران بداند که اقداماتش بی‌مجازات باقی نمی‌ماند، باید بازدارندگی و اقدامی تنبیهی صورت گیرد. از نظر ما، این اقدام باید حملات نقطه‌ای حساب‌شده باشد.»
چهار نشانه از تلاش یانکی ها برای احیای داعش
نابودی کامل داعش در سوریه بهانه آمریکا برای حضور در سوریه را ازبین خواهد برد. در این شرایط بهترین راهکار این است که رهبران داعش همچنان برای پروژه ها و توطئه های بعدی نجات داده شوند و به بهانه این مسئله آمریکا نیز خروج از سوریه را به تعویق بیندازد.
پهپادهای انتحاری انصارالله برای آل سعود چه پیامی دارد؟
دستیابی انصارالله به انوع موشک های بالستیک و پهپادهای مدرن و حتی سکوهای پرتاب موشک حرفه ای باعث شده است تا امنیت عربستان و امارات مورد تهدید جدی قرار بگیرد. تاکنون ده ها بار مواضع مهم و راهبردی عربستان از جمله کاخ الیمامه در ریاض مورد هدف موشک های انصارالله قرار گرفته است.
اهمیت حمله پهپادی یمن به عربستان +اینفوگرافی
با انهدام ایستگاه پمپاز سعودیها توسط پهبادهای انتحاری مقاومت یمنی، کار خط لوله انتقال نفت عربستان از شرق به غرب و امنیت خط انتقال نفت از غرب به شرق امارات با انفجار نفتکشها از بین رفته است. اهمیت تنگه هرمز بیشتر می شود و عربستان مجبور است بخش قابل توجهی از نفت خود را از این تنگه عبور دهد.
48 ساعت جهنمی برای رژیم اسرائیل
تحلیلی بر پیروزی بزرگ مقاومت در جنگ دو روزه غزه
مقاومت فلسطین بارها اعلام کرده که این طرح باعث شعله ور شدن قیام مردمی خواهد شد و حتی پس از انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس راهپیمایی های بازگشت در فلسطین در حال برگزاری است. به نظر می رسد یکی از مهم ترین دلایل شلیک 650 موشک به سمت اسرائیل هشدار به ترامپ و نتانیاهو در مورد عواقب معامله قرن است.
سعودی گردن می زند، آمریکا دلار می شمرد و جهان غرق سکوت
بررسی اعدام 32 شیعه در عربستان
علت بی پروایی آل سعود در ارتکاب به جنایت و کشتار در داخل و خارج از عربستان، حمایت های همه جانبه دولت آمریکا از این خاندان و سکوت قدرت های جهانی در قبال پرداخت دلارهای سعودی است. در واقع، دولت سعودی از سیاست های کنونی آمریکا در قبال خاورمیانه به عنوان فرصتی بی نظیر برای شدت بخشیدن به سرکوب مخالفان و منتقدان خود در داخل عربستان و جنایت در خارج از این کشور بهره می گیرد.
بررسی آسیب پذیری آمریکا در غرب آسیا
ایران بیش از یک دهه شاهد استراتژی و تاکتیک ایالات متحده در خاک عراق بوده است و به راحتی توانسته استراتژی آمریکا را از خاک خود رصد کند. پس بی‌شک ایران توانسته نقاط قوت و ضعف ارتش آمریکا را بازشناسد. برای مثال نیروی دریایی ایران در مبارزه ساحلی بسیار خبره است و در رزمایش هایی که برگزار کرده نشان داده که به راحتی می‌تواند تنگه هرمز را ببندد و حتی ناوهای جنگی آمریکایی را غرق سازد.
پیامدهای ادامه حضور نظامی آمریکا در عراق چیست؟
هرچند در نگاه اول مبارزه با تروریسم توجیهی برای ادامه حضور امریکایی ها در عراق است اما از نگاه صاحب نظران عامل اصلی برای این حضور، موضوع ایران است؛ دولت ترامپ مدعی است که قصد دارد اشتباهاتی که اوباما در خاورمیانه داشته را تکرار نکند و به نحوی عمل نکند که نتیجه آن قدرت گرفتن بیش از پیش ایران در منطقه باشد.