معضل مهم عراق
بررسی ابعاد حمله به پايگاه تاجي عراق
اين مناطق زماني محل پيشروي گروهک داعش بوده و در شرايط فعلي نيز با توجه به اکثريت جمعيت سني، مستعد بازگشت عناصر پراکنده داعش مي باشد. به همين دليل برخي ناظران معتقدند پروژه احياي داعش همچنان در دستور کار امريکا بوده و با بمباران اخير تلاش دارد مناطق فوق را براي آنان آماده‌سازي و امن کند.
فصل تاریک هند؛ کشتار به جرم مسلمان بودن
مسلمانان هند از تابعیت هندی خود دفاع می کردند که مورد حمله و جنایت قرار گرفتند و این بار تنها گناه آنان مسلمان بودنشان است. ماجرای دهشتناک اخیر خبر از فصلی جدید و تاریک در هند می دهد که در آن اوباش هندو برای حمله به اقلیت ها حتی نیازی به بهانه نیز ندارند. 
آرزوهای اردوغان در ادلب محقق نمی شود
بررسی اوضاع ادلب در گفتگو با جعفر قنادباشی
باید به دولت های غربی و به تبع آنها سازمان ملل، حق داد تا از آزادسازی کامل ادلب به شدت نگران باشند و در این خصوص جار و جنجال زیادی به راه اندازند.
4 سناریو درباره بازداشت شاهزاده های سعودی
محمد بن سلمان به دنبال چیست؟
«مجتهد» افشاگر معروف عربستانی پس از افشاگری خود مبنی بر بازداشت شاهزادگان و سپس تأیید این خبر از سوی رسانه‌های آمریکایی، در توئیت دیگری از بازداشت افسران عالی رتبه امنیتی، ارتش و گارد حافظتی و افراد مرتبط با این پرونده خبر داد. اما اهداف بن سلمان از موج جدید بازداشت ها چیست؟
آمریکا به دنبال جایگزین کردن داعش با طالبان است
دکتر اسماعیل باقری در گفتگو با بصیرت:
آمریکا از طریق توافق با طالبان، به دنبال ضربه زدن به منافع كشورهاي رقيب خود و جبران شكست‌هايش برخلاف ادعاها و سياست اعلامي خود در مبارزه با تروريسم است. عملا می خواهد داعش را جايگزين طالبان كند و اين امر با صلحي كه آمريكا با طالبان كرده است، امكان تحقق دارد.
منطقه پساسلیمانی و دو میراث اصلی او
هادی محمدی در گفتگو با بصیرت تشریح کرد
وضعیت ایران و منطقه بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی، وضعیتی جدید است. شاید تحلیل بسیاری از این وضعیت، صرفاً یک آمادگی نظامی و افزودن کمی و کیفی به ساز‌و‌برگ‌های نظامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و گروه‌های مقاومت در منطقه غرب آسیا باشد اما بنظر می رسد ماجرا فراتر از اینهاست.
7 نکته درباره توافق طالبان و آمریکا
کنار گذاشتن دولت افغانستان از مذاکرات صلح نشان می دهد این توافق پیش و بیش از هر چیز متضمن منافع طالبان و آمریکاست. منافع ملت و دولت افغانستان در این مذاکرات جای چندانی ندارد.
از ویروس کرونا تا جسد خاشقجی
سران سعودی آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در عربستان را همچنان پنهان می کنند
یکی از اصلی ترین دلایل پنهانکاری سعودیها در خصوص شیوع ویروس کرونا در عربستان، برگزاری نشست گروه بیست در ریاض بوده است. وزرای دارایی و روسای بانک‌های مرکزی ۲۰ اقتصاد بزرگ دنیا (گروه ۲۰) روز شنبه در ریاض گردهم آمدند .
زنگ خطر برای اردوغان در سوریه
هر چند بعید است تنش نظامی میان ترکیه با سوریه و متحدش روسیه به مرحله حادی برسد؛ اما سیر تحولات میدانی اخیر نشان می دهد، بازیگران صحنه از مرحله مماشات و احتیاط خارج شده و قصد دارند به هر نحوی معرکه کنونی را به نفع خود فیصله دهند.
پربیننده ترین