صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۶ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۹  ، 
شناسه خبر : ۲۸۸۷۷۳
منتخب مردم تهران در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی و چالش‌های اجتماعی اولویت‌های مجلس دهم است.
محمدرضا عارف منتخب مردم تهران در مجلس دهم شورای اسلامی، درباره ضرورت تحقق شعار امسال که با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده است، اظهار داشت: سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی که جزو دغدغه‌های مقام معظم رهبری بود در اواخر سال 92 تصویب شد و کار خوبی در مجمع تشخیص مصلحت نظام صورت گرفت و بعد با اصلاحاتی که ایشان اعمال کردند سیاست‌ها ابلاغ شد.

وی ادامه داد: واضح بود که جهت‌گیری‌های اقتصادی کشور سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که از یک طرف اقتصاد را مقاوم سازی می‌کند و از طرف دیگر نگاه به داخل و بحث معیشت جزو اولویت‌های سیاست‌های کلی است. حقیقتاً کشور ما پتانسیل بالایی دارد و می‌تواند به‌اتکای امکانات انسانی و فیزیکی داخل کشور رشد 8 درصد، اشتغال بالا، معیشت مردم و کاهش فقر را دنبال کند.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با اشاره به تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در سال گذشته، گفت: دولت با تشکیل این ستاد اقداماتی را آغاز کرده است و ما نیز در شعار انتخاباتی خود به موضوع رشد اقتصادی رسیدیم.

عارف با بیان "برنامه انتخاباتی ما 126 محور دارد" یادآور شد: در بخش اقتصادی برنامه انتخاباتی ما، نخستین محور اصلاحات ساختاری و دومین اولویت اقتصاد مقاومتی بود، بنابراین اقتصاد مقاومتی جزو اولویت‌های ما محسوب می‌شود و خوشبختانه با تأکید مقام معظم رهبری در نامگذاری امسال با عنوان "اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل" امید دارم اولویت برنامه ششم که شاید اولین خروجی مجلس دهم باشد، تأکید بر اقتصاد مقاومتی باشد.

وی اولویت بعدی مجلس دهم را موضوع چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: در کنار اولویت اقتصادی در دو سال آینده باید اولویت چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی را در دستور کار قرار دهیم و مجلس آینده باید اولویت دوم خود را آسیب‌های اجتماعی قرار دهد.

منتخب مردم تهران در مجلس دهم تأکید کرد: براساس سند چشم‌انداز ما باید جایگاه اول در منطقه را داشته باشیم؛ ولی متأسفانه در دو برنامه چهارم و پنجم عملاً کاری صورت نگرفت و ما باید کار 20ساله را تقریباً در 10 سال انجام دهیم. تصور می‌کنم در فضای جدید و جهت‌گیری‌هایی که مجلس و دولت خواهند داشت، امیدواریم که در سال 1404 به اهداف کمّی سند چشم‌انداز برسیم.

وی در پایان از تشکیل جلسه کمیسیون اقتصاد مقاومتی در زیرمجموعه خود خبر داد و خاطرنشان کرد: نخستین جلسه کمیسیون اقتصادی با حضور کارشناسان اقتصادی و اساتید دانشگاه در ذیل مجموعه بنده روز گذشته تشکیل شد.
منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات