صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸  ، 
شناسه خبر : ۳۱۲۳۲۳
1ـ گزارش الجزیره از واقعیت طوفان اینترنتی ضد ایرانی
شبکه خبری «الجزیره» در گزارشی، ضمن مصاحبه با تحلیلگران سیاسی و نیروهای جدا شده از گروهک تروریستی منافقین، به پشت پرده راه افتادن طوفان‌های توئیتری و ترند شدن هشتگ‌های معاندان نظام جمهوری اسلامی ایران پرداخته است. در این گزارش ابتدا به تعلیق شدن حساب‌های طرفداران نظام جمهوری اسلامی ایران در فیس‌بوک و توئیتر اشاره شده و سپس آمده است، یک خبرنگار نشریه «نیوامریکا» گفته است: «نقطه عطف واقعی، انتخاب (دونالد) ترامپ بود. وقتی مشخص شد خصومت با ایران (در دولت جدید آمریکا) بالا می‌گیرد، به ناگاه حساب‌های کاربری زیادی در شبکه‌های اجتماعی ایجاد شد؛ حساب‌هایی متعلق به افراد بی‌نام که همگی فضای ذهنی مشابهی داشتند. «مارک آونز» استاد دانشگاه «اِگزتر» انگلیس نیز با بررسی نحوه عملکرد حساب‌های دارای عملکرد و رویه خبری یکسان به این نتیجه رسیده است که بیشتر حساب‌هایی که هشتگ‌های ضد ایرانی را از اواخر دسامبر (اوایل دی 96) توئیت می‌کردند، در یک بازه زمانی چهار ماهه ایجاد شدند. این به معنای آن است که استفاده زیاد از این هشتگ‌ها، نشان‌دهنده این است که آنها به وسیله ربات‌ها توئیت می‌شوند.»

2ـ وقت‌مان را برای مذاکره مستقیم هدر نمی‌دهیم
محمدجواد ظریف درباره توافق هسته‌ای به نشریه آلمانی «اشپیگل» گفت: ایران تا کنون به برجام پایبند بوده و این آمریکا است که علیه آن اقدام کرده است و اکنون از همه می‌خواهد قانون بین‌المللی را نقض کنند. وی افزود: در این شرایط اروپا باید تصمیم بگیرد می‌خواهد به قوانین بین‌‌الملل پایبند باشد یا آنها را نقض کند؟ رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان همچنین درباره پیشنهاد ترامپ برای مذاکره مستقیم با ایران افزود: «اگر مذاکره مستقیم در سطح ارتباط عمومی باشد، باید توافقی را به دنبال داشته باشد، اما هم اکنون توافقی داریم که برای آن ۱۲ سال مذاکره کردیم. ما ساعت‌ها در سطح وزرا مذاکره کردیم که در تاریخ ایران و آمریکا بی‌سابقه است. اکنون ترامپ همه چیز را نابود کرده است. چه کسی تضمین می‌دهد او به توافق دیگری پایبند می‌ماند. ما بار دیگر وقت‌مان را برای مذاکره مستقیم هدر نمی‌دهیم.»‌

3ـ خبرهای خوش هسته‌ای در راه هستند
حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیته هسته‌ای مجلس گفت: با توجه به تزلزلی که در نتیجه خروج آمریکا از برجام پیش آمد و همه منتظر نتیجه مذاکره با اروپایی‌ها هستند، ما نیز در مجلس تصمیم گرفتیم دو گزارش چهارم و پنجم درباره روند شش ماهه اجرای برجام را با هم تجمیع کنیم و بر اساس شرایط ارائه دهیم. وی با بیان اینکه گزارش جدید کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره اجرای برجام متفاوت از گزارش‌های قبلی خواهد بود، اظهار داشت: علت تفاوت این گزارش به موضوع خروج رسمی آمریکا از برجام برمی‌گردد. رئیس کمیته هسته‌ای مجلس افزود: این راهبرد در قالب‌های گوناگون در گزارش جدید کمیسیون امنیت ملی قید شده و علاوه بر موارد نقض عهد طرف‌های مقابل، خبرهای خوشی نیز از دستاوردهای هسته‌ای کشور در آن آمده است.

4ـ قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان باید کامل اجرا شود
امیر خجسته، دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از نامه نمایندگان به سران قوا در زمینه لزوم اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان خبر داد. نماینده مردم همدان اضافه کرد: با توجه به تصویب طرح ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان در مجلس و تأیید آن در شورای نگهبان منتظریم این قانون به درستی و به طور کامل در کشور اجرایی شود و کسی به دنبال دور زدن قانون نباشد. برای نمونه، شنیده‌ایم برخی از مقامات با مراجعه به بنیاد شهید به دنبال افزایش درصد جانبازی خود هستند تا از این قانون مستثنی شوند، در حالی که ما خطاب به بنیاد شهید می‌گوییم تحت فشار این افراد قرار نگیرند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات