خوزستان >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳  ، 
شناسه خبر : ۳۱۴۲۷۳
معاون سازمان آب و برق خوزستان:
معاون سازمان آب و برق خوزستان گفت: شرایط در حوزه کرخه خیلی مطلوب نیست و تراز سد کرخه هم‌اکنون 224 متر است و 4 متر بالاتر از تراز نرمال است.

حمیدرضا لشکری معاون حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان ظهر امروز در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: امروز میزان ورودی آب به سد کرخه 2 هزار و 287 مترمکعب بر ثانیه و میزان خروجی آب از این سد 2 هزار و 400 مترمکعب بر ثانیه است که از تراز نرمال بالاتر است و در شرایط ریسکی مشغول به کار هستیم.

وی افزود: با توجه به پیش‌بینی بارش باران در روزهای آینده خروجی سد کرخه افزایش یافته است که سد کرخه فضای مناسبی برای ذخیره ورودی آینده داشته باشد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به افزایش تراز سد کرخه، عنوان کرد: شرایط در حوره کرخه خیلی مطلوب نیست و تراز سد کرخه هم‌اکنون 224 متر است و 4 متر بالاتر از تراز نرمال یعنی 220 متر است.

وی گفت: بالاترین تراز در سد کرخه 226 متر است و در صورت رسیدن به این تراز مدیریت آب سد کرخه مشکل است و هر میزان آب ورودی به سد از آن خارج می‌شود.

لشکری با اشاره به کاهش آب ورودی به سدهای خوزستان، اظهار کرد: دبی رودخانه کارون در مقطع اهواز 2 هزار و 983 مترمکعب بر ثانیه است و باوجود کاهش ورودی آب به سدها ولی همچنان میزان ورودی بالا است.

وی گفت: در حال حاضر میزان ورودی آب به سد دز یک هزار و 511 مترمکعب بر ثانیه و خروجی آن 2 هزار مترمکعب بر ثانیه، میزان ورودی در سد گتوند 396 مترمکعب بر ثانیه و میزان خروجی آن یک هزار و 450  مترمکعب بر ثانیه است و در سد مارون میزان خروجی آب 200 مترمکعب بر ثانیه و میزان ورودی آب 264 مترمکعب بر ثانیه است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربحث ترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات