صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸  ، 
شناسه خبر : ۳۱۴۴۰۰

محمود احمدی‌نژاد در ادامه فعالیت‌های عجیب و غریب حساب توئیتری‌اش که بیشتر به دنبال کردن اخبار زندگی روزانه شهروندان آمریکایی می‌گذرد، این‌بار به مرگ یک رَپِر آمریکایی واکنش نشان داد و اعلام کرد از شنیدن خبر درگذشت «نیپسی هاسل» اندوهگین شده است. او پیش از این هم در حساب توئیتری‌اش که در آن به زبان انگلیسی می‌نویسد، از مسابقات بسکتبال NBA، مسابقات فوتبال آمریکایی و رقابت معروف «سوپربول» و چندین و چند حاشیه دیگر از اتفاقات روزمره فرهنگ عامه آمریکا نوشته بود.

گزارش عملکرد کل سال 97 صندوق توسعه ملی نشان می‌دهد، طی 12 ماه سال گذشته حدود 15 میلیارد دلار قرارداد عاملیت ارزی با نظام بانکی برای پرداخت تسهیلات منعقد شده است. بر اساس این، حدود 4/4 میلیارد دلار طرح ارزی به صندوق توسعه ملی اعلام وصول شده است. همچنین بررسی گزارش تفصیلی عملکرد صندوق نشان می‌دهد، در سال 97 حدود 5/1 میلیارد دلار بابت طرح‌های ارزی نزد بانک مرکزی مسدود شده؛ همچنین 4 میلیارد دلار پرداخت قطعی به تسهیلات‌گیرندگان انجام شده است.

فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی با تأکید بر اینکه مجوز جذب ۶۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی صادر شده است، گفت: یکی از ضرورت‌های رونق تولید، بهبود ضریب بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود است و تأمین منابع را می‌توان در حوزه داخلی و خارجی با استفاده از این ظرفیت‌ها رقم زد. وی ادامه داد: بازار سرمایه سال ۹۸ نیز شروع خوبی داشت، اما سهم آن در اقتصاد آنقدر که باید نیست و برای توسعه و گسترش این بازار باید برنامه ویژه‌ای طراحی شود.

«حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه گفت: سامانه دفاع موشکی اس‌ـ۴۰۰ به شبکه ناتو متصل نمی‌شود. وی در نشست سالیانه آمریکا و ترکیه در واشنگتن گفت: «این سامانه به سیستم‌های ناتو یا هر سیستم دیگری که به نوعی ممکن است با ناتو در ارتباط باشد، متصل نمی‌شود.» آکار تأکید کرد: خرید سامانه اس‌ـ۳۰۰ به هیچ وجه تعهدات ترکیه در قبال ناتو را تحت تأثیر قرار نخواهد داد.

حسن رسولی، فعال اصلاح‌طلب و عضو شورای شهر تهران که چندی پیش گفته بود محبوبیت روحانی به 8 درصد رسیده است، در گفت‌وگو با روزنامه اصلاح‌طلب «آرمان» گفته است: «اصلاح‌طلبان در کلان اداره کشور کاره‌ای نیستند»!

بانک مرکزی در بخشنامه جدیدی ترخیص خودروهای وارداتی متوقف در گمرک را به پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز بر اساس «نرخ حواله ارز در سامانه سنا» موکول کرد. گفتنی است، نرخ ارز در سامانه سنا حدود ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات