صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۴  ، 
شناسه خبر : ۳۱۶۰۸۵
جمعی از دانشجویان و مردم عصر دیروز در اعتراض به تداوم بازداشت شیخ زکزاکی مقابل سفارت نیجریه تجمع کردند.

دانشجویان و مردم در حمایت از «شیخ زکزاکی» تجمع کردند + فیلم و عکس

 جمعی از دانشجویان و مردم در اعتراض به تداوم بازداشت شیخ زکزاکی مقابل سفارت نیجریه تجمع کردند.
تجمع کنندگان با در دست داشتن پلاکارد‌هایی که روی آن شعار‌هایی زبان انگلیسی نوشته شده بود، اعتراض خود را به اقدام دولت و حاکمان نیجریه در قبال رهبر شیعیان این کشور نشان دادند.
 سخنرانی دانشجویان نیجریه‌ای در بین دانشجویان معترض ایرانی و قرائت بیانیه به سه زبان عربی، فارسی و انگلیسی توسط رضا میثمی، مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و سخنرانی علی طلوعی مسئول بسیج دانشگاه تهران در بین تجمع کنندگان از دیگر برنامه‌های این تجمع بود.
 عبدالسلام، از نیجریه‌ای های مقیم ایران در بین تجمع کنندگان خطاب به مسئولین نیجریه ای گفت : راه شهدای نیجریه ای ادامه دارد و دانشجویان و شیعیان نیجریه ساکت نمی شینند. همه اقدامات و پیگیری های ما از طریق قانون است.
  در بخشی از این بیانیه قرائت شده که به سفارت اهدا شد،  آمده است:
ما دانشجویان و طلاب جهان اسلام امروز جمع شده ایم تا مراتب خشم و اعتراض خود را نسبت به رفتار دولت نیجریه در قبال برادران و خواهران مسلمان مان در حرکت اسلامی نیجریه اعلام کنیم.

دانشجویان و مردم در حمایت از «شیخ زکزاکی» تجمع کردند + فیلم و عکس

حرکت اسلامی نیجریه یک نهضت صلح طلبانه‌ی اجتماعی و فرهنگی با پشتوانه اعتقاد به اسلام ناب محمدی است که سالهاست در راستای محرومیت زدایی و معرفت افزایی فعالیت می‌کند و علامه مجاهد سید ابراهیم زکزاکی رهبر حرکت اسلامی نیجریه، شیخ مصلحِ تقریبیِ مؤمنی است که جان میلیون‌ها نفر را از معرفت توحیدی و نفی ظلم و طاغوت سیراب کرده است.
پنج سال قبل ارتش نیجریه تعدادی از برادران و خواهران ما را در روز راهپیمایی روز قدس به جرم حمایت از مردم مظلوم فلسطین به شهادت رساند.
 مجامع بین المللی سکوت کردند، رسانه‌های دنیا حرفی نزدند و یکسال بعد قتل عامی به وسعت خون هزاران نفر از مسلمانان نیجریه رقم خورد.
خواهران و برادران ما را به فجیع‌ترین شکل ممکن به خاک و خون کشیدند؛ حسینیه بقیه الله را تخریب کردند و شیخ و همسرشان را به بدترین شکل ممکن مجروح و اسیر کردند.
سفیر محترم نیجریه! بگویید گناه این جمعیت عظیم چه بود؟ شیخ زکزاکی چه کرده بود جز تلاش برای خیر و امنیت و صلح و ثبات در کشور شما؟ چرا وقتی بی گناهی ایشان در دادگاه محرز شد و اعلام شد که باید ۵۰ میلیون نایرا به عنوان خسارت به ایشان پرداخت شود دولت نیجریه ایشان را در زندان نگه داشت و از ارائه خدمات پزشکی هم منع کرد؟
امروز کسی که همواره علیه فساد و ظلم موضع گرفته و حامی صلح و ثبات بوده است بدون هیچ گناهی در نیجریه زندانی است و ما، دانشجویان و طلاب جهان اسلام و اقشار مختلف مردم ایران هم صدا با همه فعالان حقوق بشری و انسان‌های صلح طلب در سراسر دنیا خواهان آزادی و شروع سریع روند درمان ایشان و همسرشان هستیم.
جناب سفیر! پیام ما را به رئیس جمهورتان برسانید؛ آقای بوهاری بدانند خوش خدمتی به رژیم جنایت کار اسرائیل که نفس‌های آخرش را می‌کشد و دولت‌های فاسد آمریکا و انگلیس که دستشان در گسترش جنگ و ظلم و نفرت و تفرقه در همه جای دنیا رو شده جز ضرر برای کشورتان نخواهد داشت.
شیخ زکزاکی و حرکت اسلامی فرزندان نیجریه اند و دست در دست همه گروه‌ها و ادیان و مذاهب نیجریه خواهان استقلال و ثبات و امنیت کشورشان هستند.
دست بیگانگان را از کشورتان کوتاه کنید و از حرکت اسلامی و همه مردم حفاظت و حمایت کنید.
 لازم به ذکر است، خیابان‌های منتهی به سفارت نیجریه به وسیله نرده‌هایی بسته شده و نیروهای پلیس نیز برای برقراری امنیت در اطراف سفارت حضور دارند.
تجمع دانشجویان و مردم که به همت تعدادی از دفاتر اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی برگزار شده، قرار است به مدت 4 روز در نقاط مختلف تهران ادامه داشته باشد.
گفتنی است پیش از این ۸ دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران در نامه‌ای خواستار صدور مجوز برای برگزاری تجمع در مقابل سفارت نیجریه علیه سیاست‌های خصمانه وی در رابطه با شیخ زکزاکی شده بودند؛ دانشجویان روز یکشنبه ۲۳ تیرماه را برای این تجمع پیشنهاد داده بودند که با مخالفت فرمانداری و وزارت کشور این تجمع لغو شد.

 

 

تعداد بازدید : 4

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات