اقتصادی >>  اقتصاد مقاومتی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰  ، 
شناسه خبر : ۳۱۶۲۰۴
درحالی که چندی پیش مدیرعامل سازمان تعاون روستایی وعده کاهش قیمت سیب زمینی در آینده نزدیک را داده بود، اما قیمت این محصول با وجود کاهش هزار تا ۲ هزار تومانی کماکان گران است و به قیمت واقعی خود نرسیده است.
قیمت سیب زمینی که در هفته‌های گذشته یک باره به ۸ تا ۹ هزار تومان افزایش یافت، اکنون با کاهش قیمت حدود هزار تومانی در میدان مرکزی و خرده‌فروشی مواجه شده است، اما کماکان هرکیلو گرم از این محصول حدود ۶ تا ۷ هزار تومان به فروش می‌رسد.
قیمت این محصول قبل از افزایش حدود ۲ تا ۳ هزار تومان بود، اما با جهشی ناگهانی به ۸ تا ۹ هزار تومان رسید.
حسین شیرزاد معاون وزیر جهاد کشاورزی، اما در نشست خبری که در ۱۰ تیر ماه سال جاری داشت اعلام کرده بود قیمت سیب زمینی یک تا دو هفته آینده کاهش می‌یابد و به مشکلات نظام توزیع و عدم همکاری میادین میوه و تره‌بار اشاره کرده بود.
وی اظهار داشت که خط اعتباری برای جمع‌آوری سیب‌زمینی و عرضه مستقیم آن به مصرف‌کننده در نظر گرفته شده و قیمت این محصول تا هفته آینده کاهش می‌یابد. بر این اساس، وعده معاون وزیر کشاورزی محقق نشد و این محصول همچنان با قیمت بالایی و خارج از نرخ واقعی خود به فروش می‌رسد. گفتنی است سیب زمینی در فصل برداشت همواره کمترین قیمت را دارد، اما امسال به قیمت‌های ۶ تا ۱۰ هزار تومان به دست مصرف‌کننده داخلی رسید. دلیل اصلی افزایش قیمت سیب زمینی، صادرات آن به خارج از کشور و حتی صادرات غیر مستقیم و در قالب محصولاتی مانند چیپس عنوان شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات