فرهنگی >>  دین >> نبض فرهنگ
تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵  ، 
شناسه خبر : ۳۱۷۴۴۷
این استاد وپژوهشگر فرانسوی نقش فعالی در منعکس کردن وضعیت فاجعه آمیز ومظلومانه شیعیان پاکستان وافغانستان ایفا کرد وهمواره در فضای آکادمیک وتبلیغاتی غرب مظلومیت شیعیان پاکستان وافغانستان را مطرح می کرد،

 

عمود 172 را فراموش نکنید!

19 آبان ماه سال 1396 بود که اسلام شناس مسلمان فرانسوی خانم (ماری پیر والکمن) معروف به (مریم ابو الذهب) بنا بر وصیتنامه اش در نجف اشرف تشییع شد و در مسیر زائران اربعین حسینی آرام گرفت. پیکر وی در حسینیه ای در جاده نجف کربلا در نزدیکی عمود شماره 172 به خاک سپرده شده است.
مریم ابوالذهب در سال (1952م) در خانواده ای کاتولیک به دنیا آمد و در سن 18 سالگی به دین مبین اسلام گروید ومذهب اهل بیت (ع) را برگزید. وی فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی از دانشگاه پاریس می باشد وسالها در موسسه ملی زبان‌ها و تمدن‌های شرقی پاریس (INALCO) بعنوان استاد وپژوهشگر فعال بود ودر زمینه روابط اجتماعی شیعیان وسنی های پاکستان وافغانستان مطالعات زیادی را ارائه کرد.
این استاد وپژوهشگر فرانسوی نقش فعالی در منعکس کردن وضعیت فاجعه آمیز و مظلومانه شیعیان پاکستان وافغانستان ایفا کرد وهمواره در فضای آکادمیک وتبلیغاتی غرب مظلومیت شیعیان پاکستان وافغانستان را مطرح می کرد، و طی سفرهای خود به خاورمیانه چندین بار به زیارت عتبات عالیات مشرف شد و با اساتید دانشگاهی و مراجع عظام نجف دیدار کرد و وصیت نمود پس از مرگش در مسیر زائران اربعین دفن شود.
 
عمود 172 را فراموش نکنید!
 
عمود 172 را فراموش نکنید!
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات