اقتصادی >>  اقتصاد مقاومتی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳  ، 
شناسه خبر : ۳۱۷۷۷۴
سخنگوی ستاد تبصره ۱۴ بودجه:
سخنگوی ستاد اجرایی تبصره ۱۴ بودجه با بیان اینکه تاکنون ۸۰ درصد اعتراضات به قطع یارانه نقدی قانع‌کننده نبوده است، از آمادگی برای حذف میلیونی یارانه بگیران غیرنیازمند خبر داد.
حسین میرزایی در گفتگو با شبکه خبر درباره آخرین وضعیت قطع یارانه نقدی خانوار‌های غیرنیازمند اظهار کرد: در این مرحله یارانه نقدی ۱۰۰ هزار و ۱۸۰ خانوار که حدود ۴۰۰ هزار نفر از یارانه بگیران غیر نیازمند بودند، حذف شد و این افراد براساس همان شرایط و شاخص‌های قبلی یعنی دارایی، درآمد و هزینه مورد بررسی و شناسایی قرار گرفتند و تا روز سه شنبه پیامک قطع یارانه نقدی برای آن‌ها ارسال خواهد شد.
وی با بیان اینکه تا الان فقط ۹ درصد از کل جمعیتی که حذف شدند، اعتراض داشته و اعتراض شان را ثبت کرده‌اند، گفت: از بین افرادی که اعتراض خود را ثبت کردند، پس از بررسی مشخص شد که دلایل ۸۰ درصد از معترضان به قطع یارانه نقدی قانع‌کننده نیست و حدود ۲۰ درصد این افراد نیز دلایلی مانند ورشکستگی، بیماری و بیماری صعب العلاج و... را برای برقرار ماندن یارانه نقدی خانوارشان اعلام کردند؛ البته دلایل این افراد باید راستی آزمایی شود تا در صورت استحقاق دریافت یارانه نقدی، حقی از آن‌ها تضییع نشود.
سخنگوی ستاد اجرایی تبصره ۱۴ بودجه با بیان اینکه ثبت اعتراض فقط از سوی ۹ درصد از خانوار‌هایی که یارانه شان قطع شده، بیانگر دقت بالا در شناسایی اقشار غیرنیازمند است، گفت: برخی از افرادی که یارانه آن‌ها در شهریورماه قطع شده در فهرستی که از سوی وزارت کار به سازمان هدفمندی اعلام شده قرار نداشتند و مشمول حذف یارانه نبودند بلکه یارانه آن‌ها به اشتباه قطع شده که پیگیر رفع مشکل این افراد هستیم.
میرزایی همچنین از شناسایی کامل اقشار غیرنیازمند خبر داد و گفت: براین اساس آمادگی داریم یارانه دهک‌های غیرنیازمند را بصورت میلیونی حذف کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات