اقتصادی >>  اقتصاد مقاومتی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰  ، 
شناسه خبر : ۳۱۸۵۸۸
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد روند مصرف بنزین کشور در روز‌های اخیر کاهشی بوده و میانگین آن از زمان اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت به روزانه ۷۹ میلیون لیتر رسیده است.
کاهش 19 میلیون لیتری مصرف بنزین پس از اجرای سهمیه بندی
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در تازه‌ترین اطلاعیه خود اخبار بعضی از رسانه‌ها مبنی بر افزایش مصرف بنزین پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت را رد و اعلام کرد: روند مصرف بنزین کشور در روز‌های اخیر کاهشی بوده و میانگین آن از زمان اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت به روزانه ۷۹ میلیون لیتر رسیده است.

به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، در متن این اطلاعیه آمده است: «به اطلاع می‌رساند میانگین مصرف بنزین کشور از زمان اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در روز جمعه، ۲۴ آبان‌ماه تا پایان روز یکشنبه، سوم آذرماه، حدود ۷۹ میلیون لیتر در روز بوده است؛ این در حالی است که میانگین مصرف بنزین از ابتدای سال جاری تا پایان روز پنج‌شنبه، ۲۳ آبان‌ماه (پیش از اجرای این طرح) حدود ۹۸ میلیون لیتر در روز بوده است.

به این وسیله شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با توجه به آمار‌های غیررسمی که در بعضی از رسانه‌های منتشر شده است، ضمن رد آمار‌های یادشده، میانگین مقدار مصرف بنزین کشور را در روز سوم آذرماه، ۷۵ میلیون لیتر اعلام می‌کند.»

به گزارش فارس، سردار کمال هادیان‌فر رئیس پلیس راهور ناجا دیروز در حاشیه نشست تخصصی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفته بود: «براساس گزارشات شاهد کاهش مصرف بعد اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت نبوده‌ایم و دیروز ۱۰۵ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شده است. در حالی که در شرایط عادی ۹۴ میلیون لیتر بنزین مصرف می‌شد».
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات