صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷  ، 
شناسه خبر : ۳۱۸۹۱۰

1ـ حوادث اخیر آزمون بزرگ ولایت‌مداری بود
حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی‌صادقی، نماینده ولی‌فقیه در سپاه صبح امروز در بیست‌وهشتمین همایش هادیان و مسئولان سیاسی سپاه با بیان اینکه حوادث اخیر آزمون بزرگ ولایت‌مداری بود، اظهار داشت: یک اصل مهم قرآنی این است که همه انسان‌ها با خیر و شر امتحان می‌شوند و این‌گونه حوادث در واقع غربال‌هایی هستند که صدق ایمان افراد را مشخص می‌‌کنند. وی افزود: در ماجرای اصلاح قیمت بنزین جدای از هر نوع سوء تدبیر و حادثه‌ای که با آن به وقوع پیوست، دیدیم که برخی از خواص در این آزمون سقوط کردند و برخی هم که در تبعیت از ولایت سست بودند، ضعیف بودن پایه‌های ایمان خود را به عینه دیدند. نماینده ولی‌فقیه در سپاه در ادامه گفت: ولایت تجلی توحید ربوبی در زمین است و دستیابی به حقیقت توحید از مسیر ولایت می‌گذرد و کسی که در ولایت لغزید، در واقع در اساس دین لغزیده است.


2ـ القای ناامیدی از نتایج انتخابات مجلس
«عباس عبدی» فعال چپ و از نظریه‌پردازان اصلاحات گفت: «فکر نمی‏‌کنم در این انتخابات و با این شکلی که دارد برگزار می‎شود، کسی پیروز میدان باشد. شما وقتی می‎توانید حرف از پیروزی و شکست بزنید که یک بازی قاعده‎مند وجود داشته باشد. اگر قرار باشد این بازی به معنای دقیق کلمه رخ ندهد، اصلاً پیروزی و شکست معنی نمی‎دهد و همه متضرر ماجرا خواهند بود. بنابراین ذهن خود را به این سمت نبرید که رقابتی وجود دارد، پس حالا چه کسی برنده و چه کسی بازنده می‎شود. ذهن را به این سمت ببرید که آیا این بازی (اشاره به انتخابات!) که دارد رخ می‎دهد، آن بازی‎ای است که مشکلات جامعه را حل کند یا نه؟ فارغ از اینکه چه تیمی در آن برنده شود. من فعلاً چنین تصوری را ندارم.» به نظر می‌رسد تلاش جریان اصلاحات برای ناامیدسازی مردم از صندوق رأی و انکار تأثیر انتخابات در شرایط کشور، ادامه همان پروژه‌ای است که با توجه به ناتوانی در جلب رأی مردم قصد دارند با خیابانی کردن سیاست به نظام فشار آورده تا منافع جناحی و گروهی خود را تأمین کنند.


3ـ باید در مقابل ایران بایستیم!
«سلمان‌بن‌عبدالعزیز» شاه سعودی در چهلمین نشست سران کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس در ریاض در کاخ «الدرعیه» با حمله به ایران و بیان اتهامات همیشگی، گفت: کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس باید در برابر دشمنی ایران متحد شوند و امنیت خود را در برابر حملات موشکی بالستیک حفظ کنند. سلمان‌بن‌عبدالعزیز مدعی شد: ایران با در پیش گرفتن سیاست‌های خصمانه خود، به ایجاد بی‌ثباتی در کشورهای همسایه ادامه می‌دهد و کشورهای این شورا با همکاری جامعه جهانی باید مقابل ایران بایستند. گفتنی است، این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که دیکتاتور سعودی هیچ اشاره‌ای به محاصره یمن و هزاران ساعت بمباران این کشور نکرده و از حمایت این پادشاهی از داعش و به آتش کشیدن منطقه حرفی نزده است!


4ـ باید در موضوع موشک‌ها جدی‌ باشیم!
«برایان هوک» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران خواستار افزایش فشار کشورهای اروپایی روی برنامه موشکی ایران شد. هوک با متهم کردن ایران به نقش‌آفرینی در حمله موشکی چند ماه پیش به میادین نفتی عربستان سعودی، گفت: «بعد از حمله اخیر به میادین نفت سعودی، اروپا درک می‌کند که باید در موضوع موشک‌ها جدی‌ باشیم.» نماینده ویژه دولت ترامپ بار دیگر از خروج آمریکا از برجام که یک توافق مورد تأیید شورای امنیت سازمان ملل متحد است، دفاع کرد و گفت: «خروج از برجام اهرم فشاری در اختیار ما قرار می‌دهد تا از تبدیل شدن ایران به یک کشور هسته‌ای جلوگیری کنیم.»

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات