تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۴  ، 
شناسه خبر : ۳۱۹۴۵۰
فرماند کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد

فرمانده کل سپاه از سردار سلیمانی به عنوان معمار شکست‌های استراتژیک آمریکا در دهه‌های گذشته نام برد و اظهار کرد: آمریکایی‌ها سرانجام وجود این شخصیت بزرگ جهان بشریت و تاریخ اسلام را تاب نیاوردند.

به گزارش صبح صادق در پی شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی در اقدام تروریستی متجاوزین آمریکایی، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه با تبریک و تسلیت شهادت مظلومانه و قهرمانانه این سردار شجاع، فداکار و بی نظیر انقلاب و سپاه، گفت: این سرباز ولایت فرماندهی بود که تنها در افسانه‌ها می‌توان چهره او را یافت؛ حاج قاسم فرماندهای شبه افسانه‌ای و شخصیتی بود که کسانی که با وی آشنایی داشتند می‌دانند که جلوه‌های عمیق شخصیتی وی کم نظیر و شاید بی نظیر باشد.

وی افزود: سردار سلیمانی در عین صلابت و اقتدار، بسیار متواضع بود؛ در کار دقیق، جدی و سخت گیر اما مهربان بود و طبع لطیف و شوخ‌طبعی جزو ویژگی‌های برجسته این شخصیت والا مقام بود.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی ۴۱ سال لباس جهاد از تن بیرون نکرد و در قلب تمام منازعاتی که یک طرف آن آمریکایی‌ها و متحدانشان بودند حضور چشمگیر با  تاثیرات تعیین کننده و تمام کننده داشت، گفت: سردار سلیمانی هیچگاه اجازه نداد سیاست‌های میدانی و راهبردهای عملیاتی آمریکا در منطقه تحقق پیدا کند.

سرلشکر سلامی در ادامه خاطرنشان کرد: حاج قاسم سلیمانی رژیم صهیونیستی را در مرز ممات قرارداد یعنی با تقویت جبهه فلسطین کاری انجام داد که امروز تمام نقاط سرزمین اشغالی که تحت سیطره اسرائیلی‌ها است در تقاطع آتش‌های دقیق فلسطینی‌ها قرار دارد، آتش هایی که از درون فلسطین تولید می‌شوند و با دقت بالا می‌توانند در هر نقطه‌ای فرود بیایند و این یعنی قرار دادن رژیم صهیونیستی در لبه تیز شمشیری که بین مرگ و زندگی قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه این سردار دلاور امت اسلام حزب‌الله لبنان را به یک قدرت بزرگ منطقه‌ای تبدیل کرد، گفت: حزب الله امروز از توانمندی برخوردار است که در تغییر و تحول معادلات منطقه‌ای به خصوص جایی که آمریکا و رژیم صهیونیستی حضور دارند نقش و پیشانی اصلی جبهه مقاومت را تشکیل می‌دهد.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها همواره در اثر اشتباهاتشان دچار شکست های فاجعه بار می‌شوند، اظهار کرد: هنر سردار سلیمانی استفاده حداکثری از تهدیدات دشمن  و تبدیل آن به فرصت بود.

وی با بیان اینکه سیاست آمریکا در جهان اسلام با ترور سردار سلیمانی فروپاشید و از هم گسسته شد، گفت: نتیجه، اثر و پژواک طبیعی ترور حاج قاسم، شکل‌گیری یک انرژی جدید در جغرافیای وسیع به صورت خودجوش، آتش به اختیار و مصمم برای یک انتقام‌گیری سخت و راهبردی، هم در جغرافیایی وسیع، هم در طول زمان، با تاثیرات تعیین‌کننده خواهد بود که به طور قطع به حضور آمریکا در این منطقه خاتمه خواهد داد.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه جبهه مقاومت هرگز با رفتن سردار سلیمانی آسیب نخواهد دید، بلکه قوی‌تر خواهد شد، گفت: ترور سردار سلیمانی نقطه آغازی برای پایان حضور آمریکا در این منطقه است، این عبارت ثبت بشود، بعدها همه خواهند دید.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه سپاه به طور قطع انتقامی دردناک و پشیمان کننده از متجاوزین خواهد گرفت، افزود: پاسخی که مطمئنا تاثیرات قاطع، اثربخش و تمام کننده‌ای بر حضور آمریکایی‌ها خواهد داشت وآن ها دیگر در جهان اسلام جایگاهی نخواهند داشت، اما کیفیت پاسخ ها، زمان و مقیاس آنها مکتوم است؛ تا زمانی که پاسخ‌های ما توسط دشمنان دریافت شود و همه مسلمانان در اقصی نقاط جهان ، آثار این مواجهه و پاسخ‌های سخت و شکننده را مشاهده کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: هرکس میزبان آمریکا شود دشمن ملت‌های مسلمان است؛ به آنها هشدار می‌دهیم در رفتارها و توطئه‌های مخفیانه خود تجدیدنظر کنند؛ ما آنها را رصد می‌کنیم، مراقب باشند قربانی سیاست‌های آمریکا نشوند و شئونات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی خود را پای سیاست آمریکایی‌ها قربانی نکرده و هزینه سیاست و راهبرد آمریکایی ها را پرداخت نکنند.

فرمانده کل سپاه آینده منطقه را درخشان و روشن توصیف و تصریح کرد: با پایان حضور آمریکایی‌ها منطقه به ثبات، شکوفایی، تعادل و به امنیت خواهد رسید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات