صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲  ، 
شناسه خبر : ۳۱۹۷۲۹
معترضان پاریسی با محاصره محل برگزاری تئاتری که امانوئل مکرون و همسرش در آن حضور داشتند، اعتراض خود را به سیاست های دولت فرانسه اعلام کردند.
ماکرون و همسرش در محاصره معترضان
اعتراض‌ها در فرانسه روز جمعه، با محاصره محل برگزاری تئاتری که «امانوئل مکرون»، رئیس جمهور و همسرش در آن حضور داشتند، شکل تازه‌ای به خود گرفت.
به گزارش رسانه‌های فرانسوی، محاصره سالن تئاتر در «پاریس»، پایتخت فرانسه آن هم زمانی که «مکرون» و همسرش در آن حضور داشتند، سبب شد نیروهای امنیتی وارد عمل شده و ضمن ممانعت از ورود معترضان به ساختمان، آن را تخلیه کنند.
براساس گزارش‎ها، نیروهای امنیتی فرانسه پس از تخلیه ساختمان با ایجاد حلقه‌ای امنیتی اقدام به خارج کردن خودروی «امانوئل مکرون» از محل تجمع کردند.
اعتراض‌ها و اعتصاب‌های گسترده علیه اصلاح قانون بازنشستگی از ۵ دسامبر ۲۰۱۹ (۱۵ آذر ۱۳۹۸) در فرانسه موج جدیدی را به راه انداخت که منجر به هرج و مرج و فلج شدن فعالیت شهرهای مختلف در بیشتر روزها و هفته‌های گذشته شد. اعتصاب‌های مذکور بیشترین تاثیر را بر سیستم حمل و نقل فرانسه داشته و آن را با اختلال عمده‌ای مواجه کرده است.
معترضان در روز گذشته بار دیگر در سراسر فرانسه به خیابان‌ها رفتند. رسانه‌های فرانسوی شمار معترضان روز گذشته را ۱۸۷ هزار نفر تخمین می‌زنند.
در حالی که پایگاه «فیگارو» به نقل از وزیر کشور فرانسه شمار معترضان را در پاریس ۲۳ هزار نفر اعلام کرد، کنفدراسیون عمومی اتحادیه‌های کارگری فرانسه می‌گوید ۲۵۰ هزار نفر در پاریس به خیابان‌ها آمدند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات