صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳  ، 
شناسه خبر : ۳۲۳۷۰۰

«نبیل قاووق» عضو شورای مرکزی جنبش حزب الله لبنان، به مناسبت سالگرد جنگ 33 روزه، خاطراتی را درباره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بازگو کرد.

قاووق در گفت‌وگو با پایگاه خبری العهد گفت که نام حاج قاسم دارای ابهت و شکوه و «آمیخته با کرامت و عزت است... نامش برای دشمن مایه نگرانی و کابوسی بود که برایش حساب ویژه‌ای باز می‌کردند. [نام وی] برای دوستان نیز نماد مقاومت و اراده بود».

وی با بیان اینکه شخصیت حاج قاسم، یک شخصیت نمونه بود و تمامی ویژگی‌های یک فرمانده نمونه اسلامی را داشت، تأکید کرد: «حاج قاسم در تمامی دستاوردهای بزرگ حضور داشت. وی توانمندی مقاومت را تقویت کرد و گسترش داد و پیروزیهای محور مقاومت را فرماندهی کرد که این پیروزی‌ها، چهره منطقه را تغییر داد».

قاووق ادامه داد: «موشکهای نقطه‌زنی که معادلات تازه‌ای را در جنگ با دشمن تثبیت کرد و برای نخستین بار از سال 1948، عمق رژیم صهیونیستی را هدف گرفت و باعث محاصره این رژیم غاصب شد، دستاوردی است که به پای حاج قاسم سلیمانی نوشته شده است».

وی با بیان اینکه امروز مقاومت در اوج قدرت، آمادگی و توانمندی قرار دارد، خاطرنشان کرد، دیگر دشمن نمی‌تواند توانمندی مقاومت را در نظر نگیرد. به همین دلیل، میادین نبرد با دشمن، غافلگیریهای زیادی به همراه داشته و پیروزی بزرگتر را رقم خواهد زد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات