صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲  ، 
کد خبر : ۳۲۳۹۸۴

الجزیره: دادگاهی در واشنگتن محمد بن سلمان را احضار کرد

دادگاه واشنگتن امروز (دوشنبه) در حکمی خواستار حضور «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی و ۱۳ شخصیت سعودی در این دادگاه برای پاسخ به سؤالاتی در خصوص تلاش برای ترور «سعد الجابری» از مقامات سابق اطلاعاتی سعودی شد.
به نوشته الجزیره، در بین احضار شدگان سه شخصیت بسیار نزدیک به «محمد بن سلمان» یعنی «احمد العسیری»، «بدرالعساکر» و «سعود القحطانی» نیز حضور دارند.
همچنین دو تن از این افراد به نام‌های «هما یوسف الراجحی» و «لیلی ابوالجدایل» در آمریکا اقامت دارند.
الجابری روز  پنجشنبه هفته گذشته با حضور در یک دادگاه آمریکایی در شهر واشنگتن از «محمد بن سلمان» به دلیل تلاش برای ترور او شکایت کرد.
در دادخواست الجابری آمده بود که ولی‌عهد سعودی در سال ۲۰۱۸، تیم تروری را برای کشتن وی و قطعه قطعه کردنش به کانادا اعزام کرده است. به همان روشی که «جمال خاشقچی» در دوم اکتبر ۲۰۱۸ در کنسولگری عربستان در استانبول ترور شد.
روز گذشته نیز یک منبع کانادایی گفت که تلاش جدیدی برای ترور «سعد الجابری» صورت گرفته و هم اکنون خانه وی تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دارد و مأمورانی تا بن دندان مسلح مسئولیت حفاظت از وی را بر عهده گرفته‌اند.
«سعد الجابری» که  معاون «محمد بن نایف» پیش از کودتای بن سلمان در ژوئن ۲۰۱۷ بود و ریاست سازمان اطلاعات سعودی را بر عهده داشت، گفته می‌شود اسنادی در دست دارد که «محمد بن سلمان» به دنبال آن‌هاست.
نظرات بینندگان
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات