صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰  ، 
کد خبر : ۳۲۴۰۸۰
رییس جمهور کشورمان:

هشدار می‌دهیم که کشورها پای اسرائیل را به منطقه باز نکنند

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در نشست ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: بیماری کرونا در بسیاری از استان‌ها روند نزولی را آغاز کرده است. برخی از استان‌ها مثل خوزستان و کردستان و آذربایجان غربی خوب عمل کردند.
وی ادامه داد: بعد از موج اول بیماری کرونا مردم ما احساس کردند این بیماری جدی است اما برخی فکر کردند زمان آن بسیار کوتاه است، اما مردم در موج دوم متوجه شدند این بیماری را بلند مدت‌تر باید ببینند. باید سبک زندگی و پروتکل‌‌ها را برای ما‌ها و سال‌ها عوض کنیم، چون زمان ریشه کنی این بیماری برای ما روشن نیست.

رئیس جمهور اظهار داشت: باید سیستم آموزشی، کسب و کار، مراودات خانوادگی و مراسمات رابا یک چارچوب خاص طراحی کنیم. باید قبول کنیم این بیماری برای مدت طولانی با ما است. برای اینکار مردم باید به صحنه بیایند و به وزارت بهداشت، متخصصان و دستور العمل‌ها اعتماد کنند و یک نوع وحدت و اتحادی به وجود بیاید وگرنه اینطور نیست که ستاد مبارزه با کرونا یک تصمیم بگیرد و فردی که تریبون دارد هم حرف دیگری بزند این باعث ناراحتی مردم می‌شود.
روحانی تاکید کرد: امسال تا پایان سال ۱۰هزار تخت بیمارستانی و ۲ هزار تخت ICU ساخته و تهیه می‌شود. باید زیر سا‌ختهای دیجیتال را در کشور توسعه دهیم.

وی با اشاره به اهمیت شرکت‌های دانش بنیان خاطر نشان کرد: همانطور که دنبال دارو و واکسن هستیم باید با کشورهای دیگر هم تبادل نظر و همکاری داشته باشیم. ضمن تلاش برای بدست آوردن واکسن در کشور، اگر مطمئن شدیم کشور و یا موسسه‌ای در دنیا واکسن را ساخته برای خرید اقدام کنیم.
رئیس جمهور تصریح کرد: صادرات غیر نفتی برای ما مهم است. با ابتکارات جدید باید از اقشار ضعیف حمایت کنیم. تعطیل کردن هنر نمی‌خواهد؛ باید نشاط را برای مردم فراهم و در عین حال برای مبارزه با بیماری تلاش کنیم. هنر این است همه فعالیت‌ها انجام گیرد منتهی در چارچوب،  پروتکل‌های وزارت بهد اشت عمل کنیم.

تصویب مجازات برای افرادی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند 
روحانی با تاکید بر تصویب مجازات برای افرادی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند گفت: باید برای ماه‌ محرم و کنکور دقیقاً پروتکل‌ها را رعایت کنیم. تصمیم این است کنکور اجرا شود. الان همه مردم اتوبوس سوار می‌شوند و خانه همدیگر می‌روند اما به کنکور که می‌رسد میگویند نروید؛ چطور آن جلسه برگزار می‌شود اما کنکور برگزار نشود.

مراسم عزاداری باید زنده باشد و همه دستور العمل‌های بهداشتی هم رعایت شود
وی اظهار داشت: همه باید مراقبت کنیم به بهترین شکل کنکور برگزار شود. برای ماه محرم هم همینطور؛ آخر این هفته آغاز ماه محرم است. عاشورا و مراسم عزاداری باید زنده باشد و همه دستور العمل‌های بهداشتی هم باید رعایت شود. می‌توانیم کنکور بدون مشکل و مراسم عزاداری داشته باشیم.

کار امارات برای رأی آوردن یک نفر در واشنگتن است
روحانی گفت: این روزها مواجه شدیم با یک کشور همسایه ما که خودش را به دشمن دنیای اسلام و منطقه و قاتل ملت فلسطین نزدیک کرد و تصمیم گرفت خود را به رژیم صهیونیستی نزدیک کند. حاکمان فکر می‌کنند اگر به رژیم صهینیستی نزدیک شود اقتصاد و امنیت آن درست می‌شود که این موضوع اشتباه است این اقدام صد در صد محکوم و غلط است. این کار این حاکمان برای رأی آوردن یک نفر در واشنگتن است.

هشدار می‌دهیم که کشورها پای اسرائیل را به منطقه باز نکنند
وی بیان داشت: ما اولین کشوری بودیم که تجاوز آمریکا به کویت را محکوم و به آن‌‌ها کمک کردیم. ایران همواره به کشورهای همسایه کمک کرده است. هشدار می‌دهیم که کشورها پای اسرائیل را به منطقه باز نکنند.

کشوری که یک سوم یک جزیره است به قطعنامه آمریکا رأی داد
رئیس جمهور اظهار داشت: اولین بار است که آمریکا قطعنامه‌ای به سازمان ملل بیاورد و یک کشور که یک سوم یک جزیره است به آن رای می‌دهد. کار آمریکا را ببینید به کجا رسیده است. برجام نیمه جان روبروی آمریکا ایستاد و آن را شکست داد. آمریکا در این توطئه با خاری و خفت شکست خورد. این روز مباهله امسال در تاریخ ایران و مبارزه با استکبار جهانی یک روز ماندگار شد. اینکه آمریکا گفت چهار کشتی ایرانی را توقیف کرده نه کشتی و نه پرچم ایرانی بود و کل حرف دروغ بود و این برای آن بود که خفت را بپوشانند. 
ادامه دارد ...
نظرات بینندگان
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات