هرم سنی جامعه ایران اسلامی نشان می‌دهد که بیشترین عضو این جامعه در سنین جوانی و حد فاصل جوانی تا میانسالی قرار گرفته است، سنینی که هیجان خواهی و تلاش برای داشتن هیجان‌ها را می‌توان به عنوان یک ویژگی برای آن قلمداد کرد
چرا دانشجوی ما نسبت به مسائل روز کشور، مسائلی مثل اف ای تی اف، استعفاها و عزل و نصب ها، گرانی و تورم، افت ارزش پول ملی و هزاران موضوع و مسئله روز کشور منفعل و ساکت است؟ حتماً باید انتخاباتی بشود و کس و کسانی پرچم عدالت و توسعه و یا شعار آزادی و برابری سر دهند تا دانشجو به میدان بیاید؟
چرا ظریف نباید استعفا می داد؟
برخی تحلیلگران اصلاح طلب به استقبال این استعفا رفته و ظریف را به عنوان فردی پرتلاش و کاربلد معرفی کردند که حتی استعفای او نیز حساب شده و در زمان درستی صورت پذیرفته است. برخی دیگر اختلاف ظریف و روحانی را عامل این استعفا دانستند و با بیان اینکه در دولتی که سیاستهای وزیر امور خارجه مورد تأکید و حمایت دولت قرار نگیرد و اختلافات در سطح مبنایی صورت پذیرد، استعفا بهترین راه حل است.
سابقه تاریخی گواه این مدعاست که هم هزینه ایستادگی کمتر از وادادگی و سازش است و هم گذشتن از فتنه های سیاسی، نظامی و اقتصادی، جز با همدلی و مقاومت میسر نخواهد شد.
با اولویت بندی و منطقه بندی کردن دانشگاه ها، ماموریت های هر منطقه به دانشگاه های همان منطقه محول گردد تا اساتید و دانشجویان برای حل معضلات پیش رو نقش آفرین باشند و بر رسالت ذاتی خویش عمل کنند که در این صورت محصول دانشگاه و دانشجو رشد و پیشرفت کشور خواهد بود.
نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری:
مردم با همه وجود مشکلات تا پای جان در راه دفاع از انقلاب ایستاده و حضور پرشور مردم در این راهپیمایی نشانگر این است که مردم مسائل فرعی را از اصلی تشخیص می‌دهند.
لطفاً حاشیه نروید، کار کنید!
کاهش محبوبیت یک سیاستمدار از دو طریق قابل جبران است، نخست آن که پس از ریشه یابی نسبت به دلایل اثرگذار بر کاهش محبوبیت، با حل مشکلات، نسبت به ترمیم دیدگاه منفی به وجود آمده مبادرت ورزد و در روش دوم، فضا را به گونه ای مدیریت کند که مخاطب با فراموش کردن اصل خواسته خود، اولویت را نادیده گرفته و به اندازه ای از فضای جدید به وجود آمده ذوق زده گردد که علاقه ای به یادآوری چرایی کاهش حب خود نداشته باشد.
صدام مترسکی بیش نبود؛ طرف اصلی ایران در جنگ، امریکا بود
بررسی نقش آمریکا در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران (5)
رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان امریکا می گوید: هدف استراتژیک امریکا در خلیج فارس متوقف کردن ایران در گسترش انقلاب اسلامی به جهان عرب می باشد؛ حتی اگر این مأموریت با بکارگیری نیروهای نظامی محقق شود، این کار را خواهیم کرد.
مقام معظم رهبری در بحث نقدینگی و نیاز به جمع آوری و هدایت آن، معتقدند این کار با توان «مجموعه ای تمام وقت، فعال و جهادی» کنترل خواهد شد.
پربیننده ترین