چرا مردم درگیر حواشی بدون نتیجه میشود؟
متاسفانه وضعیتی در کشور بوجود آمده است که عده ای با در دست داشتن رسانه و تریبون های خاص، منافع ملی قربانی رویکردهای و نگاه های حزبی زودگذر خود می کنند. 
انتصابي پرماجرا
واکنش‌ها به انتخاب رئيس جدید سازمان انرژي اتمي
در اين ايام هر انتخابي صورت گيرد بدون شک با واکنش‌هاي مثبت و منفي بازيگران و فعالين عرصه هاي مختلف سياسي، فرهنگي، اقتصادي، اجتماعي و ... مواجه خواهد شد.
عقده گشايان در مواجهه با کابينه
اختلافات جدی در کابینه دولت موسوی، هاشمی، خاتمی، احمدی نژاد و روحانی گاه آنقدر اوج ‌گرفت که بارها به قهر و استعفا و عزل و کناره گیری انجامید و در برخي زمان‌ها به دودستگی در کابینه بدل شد! حال چگونه است که تاخیر یک روزه در اعلام فهرست کابینه، اینگونه توسط فرصت طلبان برجسته شده است؟!
بله، اما با این کار هم توفیقی حاصل نمی‌کند. زیرا در سال‌های ۹۲ و ۹۶ هم همین مسیر را رفت و با معرفی آقایان «مشایی» و «بقایی» سعی در حمایت از اطرافیان خود داشت ولی به نتیجه نرسید.
مصاحبه با فریدون عباسی
بنده نه احمدی‌نژاد را نفی می‌کنم و نه می‌گویم دستاورد جدیدی دارد که دوباره رئیس جمهور شود و تحول جدیدی ایجاد کند. همان دیدگاه‌ها و ایده‌های قبلی را دارد و فرقی نکرده است. هشت سال فرصت خوبی برای هر رئیس جمهور است. بهتر است که در جامعه بگوییم که دو دوره برای هر فرد کافی است. میدان را باید به افکار جدید داد. مردم هم یک مدل جدید مدیریت
آیا کرونا قادر به نجات برجام است؟
عباس عبدی در یادداشت خود می نویسد: رييس دولت گمان مي‌كند كه اكنون بهترين فرصت براي حل مسأله تحريم‌ها و سپس آغاز گفتگوها است. به ظاهر عناصر واسطه قول‌هايي نيز داده و اخبارش منتشر شده است هر چند هیچکدام تاکنون نتیجه نداشته‌است. ..
پذیرش مسئوليت در زمانه بحران
ورود نيروهاي مسلح مي‌تواند رييس ستاد ملي مقابله با کرونا را با همه توان مبسوط اليد کند، به شرطي که رييس بخواهد که به وظايف قانوني خود در قبال جامعه عمل نمايد! و انفاقا اينک که فرضيه حمله بيولوژيکي بودن شيوع اين بيماري نيز در حال تقويت شدند است، بدون شک تراز تصميمي گيري در مواجهه با اين بيماري را خيلي بالاتر از وزارت بهداشت بايد دنبال نمود.
رئیس‌جمهور برای چندمین بار از بیان برخی فسادها در آینده سخن گفت اما به این سؤال پاسخی نداد که چرا تاکنون توضیحاتی درباره «بگم بگم»های قبلی خود ارائه نکرده است.
روحانی از چه چیزی نگران و عصبانی است؟
این سیاق از اداره و مدیریت کردن کشور در شرایط خطیر کنونی هم برازنده جمهوری اسلامی و مسئولان ارشد آن نیست و هم جزء هزینه سازی بی وجه برای کشور و ایجاد مانع برای حل مشکلات خروجی نخواهد داد.
دولت و پيشگامي در مبارزه با فساد
بخش عمده فساد از حيات خلوت‌هاي بوروکراسي‌اي بيرون مي‌آيد که به دولت تعلق دارد. پول و ثروت در اختيار دولت و دستگاه هاي ذي ربط آن است و اگر قرار بر مبارزه با فساد باشد بايد از همان ابتدا اجازه نداد که فساد شکل گيرد.
گروهِ فشارِ درونِ دولت
گفتگو با مهندس عباس سليمي نمين پيرامون انسجام کابينه دوازدهم
يک گروهي که بيشتر دنبال منافع شخصي هستند، کساني مثل آقايان واعظي، نوبخت و نهاونديان که صرفا به دنبال فرصت گيري از شرايط کابينه هستند و در فقدان نظارت رئيس جمهور سعي مي‌کنند نيروهاي خود را در صنعت و ديگر وزارتخانه‌هاي مهم بگمارند تا از اين طريق قدرت گروهي و حزبي خود را تقويت کنند.
جدايي‌ها از دولت ادامه خواهد يافت!
جدايي ربيعي، آخوندي، کرباسيان، قاضي زاده و بطحايي از کابينه و طرح استعفاي صالحي وزير ارشاد، ظريف وزير خارجه و زنگنه وزير نفت نيز از وجود مناقشاتي در دولت دوازدهم حکايت دارد.
پربیننده ترین