مهم‌ترین هدف‌گذاری و پیامی که در دیدار با رهبران خارجی از جمله رئیس شورای اروپا در کانون توجه رئیس جمهور و هیئت ایرانی قرار داشت، پرداختن به «نظم عادلانه بین‌المللی از طریق چندجانبه‌گرایی اقتصادی» بود؛ پیامی که اقداماتی همچون حضور در سازمان‌های همکاری منطقه‌ای نظیر شانگ‌های نمود عینی آن محسوب می‌شود.
شاخ غول فساد در شرکت‌های دولتی
شکستن شاخ غول فساد به‌تن‌هایی و صرفاً توسط قوه مجریه شدنی نیست، بلکه از در هم کنش فعالیت هماهنگ قوای سه‌گانه، نیرو‌های انتظامی و امنیتی، تشکل‌های مردمی و آحاد مردم برای تغییر روند‌های فسادزا به سمت بستر‌های سالم به وجود می‌آید.
مذاکره‌کنندگان دولت سیزدهم برخلاف تیم قبلی که «هر توافقی را بهتر از بی‌توافقی» می‌دانست، «توافق بد را از بی‌توافقی» بدتر می‌داند؛ زیرا در توافق بد تعهداتی ایجاد می‌شود که عدم اجرای آن دست ما را در برابر رقیب خواهد بست.
آدرس غلط و تحریف تاریخ
در رقابت‌های انتخاباتی نیز دو نامزد منسوب به این جریان نیز نه‌تن‌ها دفاعی از هشت‌ساله دولت اعتدال ایراد نکردند، که حتی در صف منتقدین قرار گرفتند!
متأسفانه در طول سال‌های اخیر وعده‌های فراوانی توسط مسئولین داده شده است که در عمل عملیاتی نشده است!
چرا مردم درگیر حواشی بدون نتیجه میشود؟
متاسفانه وضعیتی در کشور بوجود آمده است که عده ای با در دست داشتن رسانه و تریبون های خاص، منافع ملی قربانی رویکردهای و نگاه های حزبی زودگذر خود می کنند. 
انتصابي پرماجرا
واکنش‌ها به انتخاب رئيس جدید سازمان انرژي اتمي
در اين ايام هر انتخابي صورت گيرد بدون شک با واکنش‌هاي مثبت و منفي بازيگران و فعالين عرصه هاي مختلف سياسي، فرهنگي، اقتصادي، اجتماعي و ... مواجه خواهد شد.
عقده گشايان در مواجهه با کابينه
اختلافات جدی در کابینه دولت موسوی، هاشمی، خاتمی، احمدی نژاد و روحانی گاه آنقدر اوج ‌گرفت که بارها به قهر و استعفا و عزل و کناره گیری انجامید و در برخي زمان‌ها به دودستگی در کابینه بدل شد! حال چگونه است که تاخیر یک روزه در اعلام فهرست کابینه، اینگونه توسط فرصت طلبان برجسته شده است؟!
بله، اما با این کار هم توفیقی حاصل نمی‌کند. زیرا در سال‌های ۹۲ و ۹۶ هم همین مسیر را رفت و با معرفی آقایان «مشایی» و «بقایی» سعی در حمایت از اطرافیان خود داشت ولی به نتیجه نرسید.
مصاحبه با فریدون عباسی
بنده نه احمدی‌نژاد را نفی می‌کنم و نه می‌گویم دستاورد جدیدی دارد که دوباره رئیس جمهور شود و تحول جدیدی ایجاد کند. همان دیدگاه‌ها و ایده‌های قبلی را دارد و فرقی نکرده است. هشت سال فرصت خوبی برای هر رئیس جمهور است. بهتر است که در جامعه بگوییم که دو دوره برای هر فرد کافی است. میدان را باید به افکار جدید داد. مردم هم یک مدل جدید مدیریت
آیا کرونا قادر به نجات برجام است؟
عباس عبدی در یادداشت خود می نویسد: رييس دولت گمان مي‌كند كه اكنون بهترين فرصت براي حل مسأله تحريم‌ها و سپس آغاز گفتگوها است. به ظاهر عناصر واسطه قول‌هايي نيز داده و اخبارش منتشر شده است هر چند هیچکدام تاکنون نتیجه نداشته‌است. ..
پذیرش مسئوليت در زمانه بحران
ورود نيروهاي مسلح مي‌تواند رييس ستاد ملي مقابله با کرونا را با همه توان مبسوط اليد کند، به شرطي که رييس بخواهد که به وظايف قانوني خود در قبال جامعه عمل نمايد! و انفاقا اينک که فرضيه حمله بيولوژيکي بودن شيوع اين بيماري نيز در حال تقويت شدند است، بدون شک تراز تصميمي گيري در مواجهه با اين بيماري را خيلي بالاتر از وزارت بهداشت بايد دنبال نمود.
آخرین مطلب
پربیننده ترین
پرطرفدارترین عناوین