مخبر در دیدار مقام عراقی:
توجیهی ندارد با ارز کشوری که دشمن مشترک است، مبادله داشته باشیم
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: ایران و عراق با این میزان از انطباق سیاسی و اقتصادی، نباید مراودات و مبادلات اقتصادی خود را با ارز کشوری که دشمن مشترک ماست، انجام دهند.
رئیسی: روابط ایران و کوبا گسترش می‌یابد
رئیس جمهور گفت: همکاری‌های خوبی بعد از انقلاب اسلامی با کشور کوبا داریم و این همکاری‌ها نیز رو به توسعه است؛ همکاری در حوزه‌های علم و فناوری از جمله اقداماتی است که روند خوبی دارد.
همکاری دولت و قوه قضائیه در کشف و مقابله با یک فساد
دولت اعلام کرد با پیگیری های دفتر رئیس جمهور فسادی گسترده در حوزه واردات چای کشف شد که بر اساس آن یک شرکت خاص ۳ میلیارد و ۳۷۰ میلیون دلار برای واردات چای گرفته اما بخشی از ارزها را در بازار آزاد به مبالغ بالاتر فروخته و برای یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار آن هم اصلاً هیچ کالایی وارد نشده است.
لحظاتی پیش آیت الله سید ابراهیم رئیسی به شکل رسمی از «میگل دیاز کانل» رئیس جمهور کوبا استقبال کرد.
رئیسی: دولت مردمی محور شناسایی و برخورد با گلوگاه‌های فساد بوده است
رئیس‌جمهور، گفت: دولت مردمی با عزمی که برای مقابله با هرگونه فساد دارد، در دوسال گذشته محور شناسایی، رسیدگی و برخورد با گلوگاه‌های فسادزا بوده و برخی از پرونده‌های فساد را نیز به دستگاه قضایی ارجاع داده است.
رئیسی: حمایت ما از غزه و فلسطین برمبنای قانون اساسی است
رئیس جمهور گفت: حمایت ما از غزه و فلسطین مبتنی بر قانون اساسی است و حمایت از مظلوم بعنوان یکی از وظایف دولت اسلامی تعیین شده است.
رئیسی: کشورها با برگزاری همه‌پرسی میزان حمایت مردم خود از حق ملت فلسطین را بسنجند
رئیس جمهور پیشنهاد کرد که کشورهای مختلف از جمله ژاپن می‌توانند با برگزاری همه‌پرسی از مردم خود میزان حمایت از حق ملت فلسطین را به عینه مشاهده کنند؛ هر چند کشورهای غربی از برگزاری چنین همه‌پرسی به شدت واهمه دارند.
سخنگوی دولت گفت: در گذشته در عمل در نهادها و بخش‌های مختلف خیلی شفاف و واضح به جای عمل به سند تحول بنیان آموزش و پرورش، مصوبات شورای انقلاب فرهنگی و ... در حوزه فرهنگی اجرای سند ۲۰۳۰ در دستور کار گرفته بود.
وحیدی: لایحه تشکیل استان کرمان جنوبی به زودی تقدیم مجلس می‌شود
وزیر کشور از تقدیم لایحه تشکیل استان کرمان جنوبی در آینده نزدیک به مجلس خبر داد و گفت: تشکیل استان کرمان جنوبی در کمیسیون‌های دولت تصویب شده است.
در جلسه امروز هیات دولت، وزرای راه و شهرسازی، اقتصاد، صمت، رئیس سازمان انرژی اتمی و معاون علمی رئیس جمهور مطالبشان را مطرح کردند و آیت الله رئیسی نیز بر برگزاری انتخاباتی پرشور، رقابتی، سالم و امن تاکید کرد.
وزیر کشور: ۴۰۰ هزار مهاجر غیرقانونی به کشورهای خود عودت داده شدند
وزیر کشور در حاشیه جلسه امروز هیات دولت، گفت: تاکنون نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر از مهاجران غیرقانونی به کشورها خود عودت داده شده‌اند.
وزیر ارشاد: جشن خودکفایی کاغذ روز جمعه برگزار می‌شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: جشن خودکفایی کاغذ جمعه در مازندران برگزار می شود.
آخرین مطلب
پربیننده ترین