ه‍دف‌: ت‍ه‍ران (ت‍ه‍اج‍م‌ ک‍ارت‍ر و وق‍اي‍ع‌ پ‍ش‍ت‌ پ‍رده‌) + دانلود
هر روز يک کتاب
هدف عملیات تنها آزادي گروگانها نبوده بلکه انجام کودتا براي سرنگوني نظام جمهوري اسلامي ايران، هدف اصلي و نهايي عمليات مداخله در طبس بوده است. طرح «مايلز کاپلند» مورد پذيرش جيمي کارتر رئيس جمهوري آمريکا قرار گرفت ولي وي در آغاز راه به بن‌بست رسيد.
پانزده گفتار + دانلود
هر روز يک کتاب - 3
آیا واقعا روز 13 فروردین روز نحسی است؟ آیا چهارشنبه روز نحسی حساب می‌آید؟ این باورها از کجا آمده است؟ آیا اسلام به نحسی ایام اعتقاد دارد؟
پس از پنجاه سال: پژوهشي درباره قيام حسين (ع) + دانلود
هر روز يک کتاب - 2
دکتر شهيدي عاشورا را به مثابه يک معلول مورد بررسي قرار مي‌دهد و تلاش مي‌کند که علل و ريشه‌هاي آن رخداد را برجسته نمايد. او براي يافتن علل اين حادثه شگفت، از سال‌ها قبل و از تحولاتي که قدم به قدم مسير فاجعه را پيمودند سراغ مي‌گيرد.
خاطرات آيت الله مهدوي کني + دانلود
هر روز يک کتاب - 1
آيت الله مهدوي به عنوان يکي از شاگردان قديمي حضرت امام (ره) در مبارزات انقلابي؛ زندان، شکنجه، تبعيد و تهديد را تحمل کرده است.
دنبال نویسندگی نبودم
زینب مولائی نویسنده کتاب «دلتنگ نباش»:
شهید روح الله قربانی در ۱۳ آبان ۱۳۹۴ در حلب سوریه و در حالی‌ که ساعتی به پایان ماموریتش نمانده بود بر اثر انفجار موشک تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید.
روزی که کومله‌ها و پاسدارها سر یک میز سیگار کشیدند!
راهی به مجنون روایت مستند زندگی شهید سیدعباس جولایی از مسئولان مهندسی رزمی جنگ منتشر شد.
یادداشتی از جواد محمدزمانی، شاعر و نویسنده:
یکی از دوستان تذکّر دادند به من که از جمله‌ی چیزهایی که ما نداریم -به قول ایشان- ژانر هجو است... پیغمبر به حسّان‌بن‌ثابت گفت که هجوشان کن اینها را؛ او ‌هم بنا کرد هجو کردن. [شما هم] هجو کنید؛ خب رقص شمشیر می‌کند! این جاهلیّت مدرن با جاهلیّت قبیله‌ای کنار هم قرار گرفته‌اند! از این بهتر، منظره از این زیباتر! این را در شعر هجو کنید
رهبر انقلاب در دیدار جمعی از شعرا در شام میلاد امام حسن مجتبی علیه‌السلام:
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، شاعران را به «منظومه‌سازی» از موضوعات و همچنین سرودن در رشته‌ی «هجو» از برخی مسائل عجیب دنیای امروز توصیه کردند و گفتند: پیامبر اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) به یکی از شاعران از صحابه‌ی خود دستور دادند که مشرکان را هجو کند و امروز نیز مواردی همچون رقص شمشیر «جاهلیت مدرن» در کنار «جاهلیت قبیلگی» یا قرار گرفتن دولتی همچون عربستان سعودی در کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل، مسائلی است که به‌جدّ، جای هجو دارند.
کمتر از ۱۰ روز دیگر تا آغاز سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران زمان باقی است و تلاش مسئولان برای اجرای طرح‌های حمایتی در جهت جذب بیشتر مردم به این رویداد ادامه دارد.
سید حسین میرکاظمی می‌گوید فرهنگ عامیانه ایران ثروتی ملی است و نبوغ روحی بسیاری را می‌توان در افسانه‌های محلی دید که اگر گردآوری نشود دنیای مجازی امروز آن‌ها را نابود می‌کند.
کتاب «همه سیزده سالگی‌ام» با حضور نویسنده و راوی در خبرگزاری تسنیم رونمایی شد.
در قالب یک کتاب پژوهشی منتشرشد؛
کتاب «اسامه بن لادن افسانه یا واقعیت» شامل زندگینامه کامل بنیان‌گذار القاعده، نوشته «محمد سرابی» از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شد.
آخرین مطلب
پربیننده ترین