دنبال نویسندگی نبودم
زینب مولائی نویسنده کتاب «دلتنگ نباش»:
شهید روح الله قربانی در ۱۳ آبان ۱۳۹۴ در حلب سوریه و در حالی‌ که ساعتی به پایان ماموریتش نمانده بود بر اثر انفجار موشک تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید.
روزی که کومله‌ها و پاسدارها سر یک میز سیگار کشیدند!
راهی به مجنون روایت مستند زندگی شهید سیدعباس جولایی از مسئولان مهندسی رزمی جنگ منتشر شد.
یادداشتی از جواد محمدزمانی، شاعر و نویسنده:
یکی از دوستان تذکّر دادند به من که از جمله‌ی چیزهایی که ما نداریم -به قول ایشان- ژانر هجو است... پیغمبر به حسّان‌بن‌ثابت گفت که هجوشان کن اینها را؛ او ‌هم بنا کرد هجو کردن. [شما هم] هجو کنید؛ خب رقص شمشیر می‌کند! این جاهلیّت مدرن با جاهلیّت قبیله‌ای کنار هم قرار گرفته‌اند! از این بهتر، منظره از این زیباتر! این را در شعر هجو کنید
رهبر انقلاب در دیدار جمعی از شعرا در شام میلاد امام حسن مجتبی علیه‌السلام:
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، شاعران را به «منظومه‌سازی» از موضوعات و همچنین سرودن در رشته‌ی «هجو» از برخی مسائل عجیب دنیای امروز توصیه کردند و گفتند: پیامبر اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) به یکی از شاعران از صحابه‌ی خود دستور دادند که مشرکان را هجو کند و امروز نیز مواردی همچون رقص شمشیر «جاهلیت مدرن» در کنار «جاهلیت قبیلگی» یا قرار گرفتن دولتی همچون عربستان سعودی در کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل، مسائلی است که به‌جدّ، جای هجو دارند.
کمتر از ۱۰ روز دیگر تا آغاز سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران زمان باقی است و تلاش مسئولان برای اجرای طرح‌های حمایتی در جهت جذب بیشتر مردم به این رویداد ادامه دارد.
سید حسین میرکاظمی می‌گوید فرهنگ عامیانه ایران ثروتی ملی است و نبوغ روحی بسیاری را می‌توان در افسانه‌های محلی دید که اگر گردآوری نشود دنیای مجازی امروز آن‌ها را نابود می‌کند.
کتاب «همه سیزده سالگی‌ام» با حضور نویسنده و راوی در خبرگزاری تسنیم رونمایی شد.
در قالب یک کتاب پژوهشی منتشرشد؛
کتاب «اسامه بن لادن افسانه یا واقعیت» شامل زندگینامه کامل بنیان‌گذار القاعده، نوشته «محمد سرابی» از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شد.
نویسنده برگزیده جایزه ادبی جلال:
نویسنده برگزیده جایزه ادبی‌جلال گفت: لم یزرع رمانی بود که از ابتدا بر مبنای تصویر و برای تصویر، آن را نوشتم و تجربه‌ای بود که پیش از این نداشتم و حالا دیگر دنبال تجربه‌ای تازه‌تر هستم.
مروری‌بر رمان‌های کاندیدای «جلال»-۴؛
به باور منتقدان آدم‌های رمان‌های کاتب به طور معمول جزو شخصیت‌های داستانی نامتعارف‌ قرار می‌گیرند؛ شاهد مثالی خارجی برای آنها وجود ندارد و برای‌شان اتفاقاتی غیرمعقول رخ می‌دهد.
کتاب «احمد احمد» از جمله آثاری است که فضای ایران را در آستانه پیروزی انقلاب ۵۷ به خوبی به تصویر می‌کشد. این اثر به تازگی به زبان انگلیسی برگردانده شده است.
سخنگوی انجمن قلم از انتشار مجموعه آثار پیشکسوتان شعر و داستان خبرداد و گفت: با توجه به برگزاری مراسم رونمایی از کتاب «برج110» بزودی نشست نقد و بررسی این اثر در انجمن با حضور نویسنده برگزار می ‌شود.
پربحث ترین عناوین