بر اساس اعلام سازمان سنجش مدارس دولتی در کنکور امسال قافیه را به مدارس خصوصی باخته اند
ماراتن کنکور ۹۸ هم به پایان رسید و هفته گذشته نفرات برتر کنکور اعلام شد تا پرونده کنکور تا یک سال دیگر بسته بماند. براساس نتایج کنکور و اطلاعات سازمان سنجش کشور از نفرات برتر، گویا مدارس دولتی در آزمون کنکور امسال موفقیت خاصی نداشتند و قافیه را به مدارس غیردولتی باخته‌اند.
جای خالی مدارس دولتی در رتبه بندی کنکور
تحقیقات نشان می دهد که نفرات برتر کنکور از مدارس خاص و غیردولتی‌ها هستند و جای دانش‌آموزان مدارس دولتی در میان نفرات برتر خالی است. 
مشکل وزیر بهداشت دقیقا کجاست؟!
اگر وزیر بهداشت معتقد است صحبت‌های وی تحریف شده چرا فایل اصلی صحبت‌هایشان را پخش نمی‌کنند تا برای همه مشخص شود وی چه گفته و منظورشان چه بوده است؟
کانالیزه شدگی؛ ناآگاهانه، اما خودخواسته
گزارش‌ها و برآورد‌های استخراجی از رصد فضا‌های رسانه‌ای جهت اطلاع در اختیار مسئولین و مدیران قرار داده می‌شود و در تصمیم گیری‌های آن‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد، این احتمال وجود دارد که بنیانی غیرواقعی در تصمیم سازی، موجب انحراف در تصمیم گیری گردد که طبیعتاً تبعات آن در سطوح تصمیم گیری کلان بویژه موضوعات فرهنگی و اجتماعی که نیازمند تحلیل‌های جامع و دقیق است، لطمات جبران ناپذیری در پی داشته باشد.
مستأجر فقط مذهبی، باکلاس و غیرمعروف!
مالک یک خانه ۱۵۷ متری در نیاوران هم در آگهی‌اش اعلام کرده است که خانه را تنها به افراد مذهبی اجاره می‌دهد. وقتی با او تماس می‌گیرم و دلیلش را جویا می‌شوم، می‌گوید: «افراد مذهبی به دلیل اعتقادات دینی در نگهداری خانه مقیدتر هستند؛ زیرا بر این باورند که اگر صدمه‌ای به خانه وارد کنند، دینی بر گردن آنهاست و باید حق و حقوق صاحبخانه را رعایت کنند.»
چادر در منگنه مافیا و مسئولان
روزنامه خراسان، امروز تیتر اول خود را به موضوع چادر ملی در کشور اختصاص داده و به بررسی علل گرانی 5 برابری این کالای فرهنگی طی یک سال اخیر در کشور پرداخته است.
پازل دشمن را کامل نکنیم
اگر می‌خواهیم، به جایگاه واقعی خود در تعاملات جهانی دست یابیم و به یک کشور قدرتمند و مستقل در ابعاد مختلف تبدیل شویم و از رفاه و آسایش و نیز آرامش و آسودگی خاطر دائمی برخوردار شویم، تنها راه در ناامید ساختن دشمن و کار و تلاش مضاعف قابل جستجو است، نه در آنچه که از آن با عنوان مدارا و تعامل و مذاکره به اصطلاح برد- برد – با سلطه گری که حیات ایران و ایرانی را نشانه رفته است- نام برده می‌شود.
گام دوم گامی است به سمت موج ظهور، به سمت یا لثارات‌الحسین، به سمت صبح صادق
حواشی دنباله دار یک استعفا و سوالی که همچنان باقیست!
اکنون دکتر بطحائی مسئولیتی در وزارت آموزش و پرورش ندارد و همچون باقی وزرای مستعفی دولت هیچ مسئولیتی نسبت به اقدامات انجام شده در دوره وزارتش بر این وزارتخانه ندارد و همانگونه که سابقه تاریخی نشان می‌دهد، وی نیز همچون وزاری پیشین صنعت، راه و شهرسازی و ... از تمامی اتفاقات دوران وزارتش تبرئه است.
شعر یک جوان در مورد پدرش و تحسین ویژه رهبر انقلاب +فیلم
شاعر خوزستانی با اشاره به شعرخوانی خود در محضر امام خامنه‌ای گفت: از رهبری خواهش کردم که چفیه خود را لطف کنند و به من دهند که ایشان نیز با بزرگواری تمام چفیه را از دوش خود برداشتند و به من دادند که یکی از لحظات شیرین زندگی‌ام بود.وی افزود: از بین شاعران خوزستانی 5 نفر دعوت شده بودند که امسال از بین این 5 نفر بنده افتخار داشتم در محضر رهبری انقلاب شعر خود را بخوانم.
نماهنگ | خصوصیات حکومتی امیرالمؤمنین علیه‌السلام
اینها همان چیزهایی است که انسان مسلمان و غیر مسلمان و مسیحی و غیر مسیحی و بی‌دین و با دین و همه را مجذوب میکند: «شجاعت»، «رحم»؛ آن انسانی که در میدان جنگ آن‌جور میجنگد، وقتی سروکارش با یک خانواده‌ی یتیم‌دار می‌افتد، آن‌جور با یتیمان همراهی میکند، خم میشود، بچّه یتیم‌ها را بازی میدهد، روی دوش خودش سوار میکند؛ اینها اصلاً همان چیزهایی است که ربطی به این ندارد که ما متدیّن باشیم و به چه دینی متدیّن باشیم تا اینها را احترام کنیم؛ هر انسانی در مقابل این عظمت وقتی قرار میگیرد احساس خضوع و تعظیم میکند.