وزیر خارجه صربستان: یاد و خاطره آیت‌الله رئیسی و امیرعبداللهیان در اذهان باقی خواهد ماند
در گفت وگوی تلفنی با باقری؛
وزیر امور خارجه صربستان در تماس تلفنی با سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: «یاد و خاطره رئیس جمهور فقید ایران، دکتر رئیسی و وزیر امور خارجه فقید دکتر امیرعبداللهیان همواره در اذهان باقی خواهد ماند.​​​​​​​»
نخست وزیر مالزی در تماس با مخبر: در ضایعه فقدان آیت‌الله رئیسی با ملت ایران همدردیم
نخست وزیر مالزی در تماس تلفنی با محمد مخبر سرپرست قوه مجریه ضایعه عروج شهادت گونه آیت الله رئیسی رئیس جمهور فقید کشورمان را به دولت و ملت ایران تسلیت گفت.
نامه ایران به شورای امنیت در پی سقوط بالگرد رییس‌جمهور و همراهان
نماینده ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به شورای امنیت سانحه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور و همراهانش که به شهادت تمامی سرنشینان آن منجر شد را تشریح کرد.
باقری بر ضرورت تلاش مشترک ایران و اردن به منظور توقف فوری جنگ غزه تاکید کرد
در تماس تلفنی با معاون نخست وزیر اردن؛
سرپرست وزارت امور خارجه بر ضرورت و اهمیت تلاش مشترک ایران و اردن و سایر کشورهای اسلامی به منظور توقف فوری، کامل و بی قید و شرط جنگ علیه غزه و حمایت و پشتیبانی مضاعف از ملت فلسطین تاکید کرد.
جای خالی شهید امیرعبداللهیان در نشست شورای وزرای خارجه شانگهای
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران قرار بود عصر امروز عازم آستانه شده تا در نشست شورای وزرای خارجه شانگهای شرکت کند اما حادثه سقوط بالگرد، او را به دوستان شهیدش ملحق کرد.
«دیپلمات مقاومت» را بهتر بشناسیم
وزیر امور خارجه کشورمان در حادثه سقوط بالگرد حامل رییس‌جمهور به شهادت رسید.
نحوه انتخاب سرپرست وزارت امور خارجه
در پی به شهادت رسیدن «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در سانحه رخ داده برای بالگرد رئیس‌جمهور و هیات همراه، این وزارتخانه تا انتخاب وزیر امور خارجه بعدی، به مدت حداکثر سه ماه می‌تواند با سرپرست، اداره شود.
قدردانی وزارت‌خارجه از همبستگی دولت‌ و ملت‌ها با مردم ایران در پی سانحه‌ بالگرد رئیس‌جمهور
وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران با انتشار بیانیه‌ای از ابراز احساسات و عواطف انسانی و همبستگی تعداد زیادی از دولت‌ها و ملت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی با دولت و مردم ایران در پی سانحه بالگرد حامل رئیس جمهور و پیشنهادهای صمیمانه آنها در کمک و یاری به عملیات جست وجو و نجات تشکر و قدردانی کرد.
تاکید امیرعبداللهیان بر تعمیق روابط تهران - دوحه
وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار سفیر ایران در دوحه در خصوص تداوم پیگیری ارتقاء همکاری‌ها و تعمیق مناسبات فی‌مابین تهران و دوحه در راستای تحقق اراده و اهتمام ویژه سران دو کشور رهنمود و راهکارهای لازم را ارائه کرد.
نمایندگی ایران مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا را تایید کرد
نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در پاسخ به پرسش رسانه‌ها، مذاکرات غیرمستقیم میان ایران و آمریکا را در عمان تایید کرد.
کنعانی:
اقدام تروریستی علیه گردشگران خارجی در افغانستان محکوم است
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اقدام تروریستی در شهر بامیان افغانستان علیه گردشگران خارجی و شهروندان عادی را محکوم کرد.
باقری: ایران و روسیه تحریم‌های آمریکا را به فرصت تبدیل کرده‌اند
معاون وزیر خارجه ایران در نشست «روسیه ـ جهان اسلام» در قازان تاکید کرد که با درایت رهبران تهران و مسکو تحریم‌های ایالات متحده به فرصت‌های بی‌نظیر تبدیل شده‌اند.
آخرین مطلب
پربیننده ترین