امیرعبداللهیان: شورای امنیت تاکنون در ایفای مسئولیت‌­های خود در قبال فلسطین ناکام بوده است
وزیر امور خارجه کشورمان در متن سخنرانی خود که قرار بود در جلسه شورای امنیت قرائت شود تصریح کرد: سازمان ملل متحد و به ویژه شورای امنیت تاکنون در ایفای مسئولیت‌­های قانونی و اخلاقی خود در قبال مسئله فلسطین ناکام بوده است.
امیرعبداللهیان: تلاش‌ها برای استمرار آتش‌بس در غزه ادامه دارد
وزیر امور خارجه با بیان اینکه تلاش‌ها برای استمرار آتش‌بس در غزه ادامه دارد گفت: الان ابتکاری روی میز است که چطور در ازای آزادی و تبادل همه اسرای فلسطینی در برابر اسرای اسرائیل به یک آتش بس دائمی برسیم.
وزیر امور خارجه در نامه‌هایی به رئیس و دادستان دیوان بین‌المللی کیفری خواستار تسریع در رسیدگی به پرونده فلسطین و محاکمه جنایتکاران جنایات اخیر در غزه شد.
روسای جمهور ایران و ترکیه پس از بازگشت وزرای خارجه ۲ کشور از نشستی درباره غزه در نیویورک، با یکدیگر دیدار خواهند کرد
امیرعبداللهیان: آتش بس موقت در غزه باید دائمی شود
وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با الجزیره در خصوص آتش بس موقت در غزه گفت: این آتش بس موقت باید تبدیل به یک آتش بس دائم شود، در غیر این صورت منطقه با شرایط جدیدی مواجه خواهد شد.
نمایندگی ایران: برنامه‌های موشکی و فضایی ایران خارج از محدوده و صلاحیت قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است
نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد در واکنش به ادعاهای نماینده رژیم صهیونیستی علیه ایران در نامه‌ای خطاب به شورای امنیت نوشت: برنامه‌های موشکی و فضایی ایران خارج از محدوده و صلاحیت قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت (۲۰۱۵) و پیوست‌های آن است.
کنعانی: آمریکا به دنبال تحقق اهداف خود در غزه از طریق سیاسی است
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با اشاره به اینکه همه شواهد نشان می دهد که رژیم صهیونیستی به دنبال ماجرایی جویی است، اظهار داشت: بر اساس رصدهای ما با طرف‌های مختلف، آمریکا مایل است آنچه را که محقق نکرده از طرق سیاسی محقق کند.
تأکید بر تثبیت صلح در منطقه قفقاز در دیدار سفرای ایران در ارمنستان و جمهوری آذربایجان با امیرعبداللهیان
وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با سفرای ایران در ارمنستان و آذربایجان بر تثبیت صلح و ثبات دائمی در این منطقه بدون دخالت بیگانگان و توسعه مناسبات با این دو کشور تأکید کرد.
امیرعبداللهیان: ایران به دنبال توسعه جنگ در منطقه نبوده و نیست
وزیر امور خارجه در دیدار با نجیب میقاتی گفت: جمهوری اسلامی ایران به دنبال توسعه جنگ در منطقه نبوده و نیست، چرا که اگر چنین بود، شرایط منطقه به طور کلی تغییر می‌کرد.
امیرعبداللهیان در دیدار با رهبران فلسطینی: رژیم صهیونیستی با حمایت تمام عیار آمریکا نتوانست بر اراده فلسطین غلیه کند
امیرعبداللهیان در دیدار با رهبران مقاومت فلسطین در بیروت تاکید کرد: رژیم صهیونیستی با حمایت تمام عیار و نامحدود آمریکا و با کشتن و مجروح کردن دهها هزار فلسطینی و ارتکاب انواع جنایات جنگی نتوانست بر اراده ملت مقاوم و مجاهد فلسطین غلبه کند.
امیرعبداللهیان به المیادین: رژیم صهیونیستی با جنگ نمی‌تواند اسرایش را آزاد کند
وزیر امور خارجه ایران که به لبنان رفته،‌ در مصاحبه با شبکه «المیادین» گفت 48 روز جنگ نشان داد که آمریکا و رژیم صهیونیستی نمی‌توانند با جنگ اسرایشان را آزاد کنند و حماس هم نابود شدنی نیست.
امیرعبداللهیان: شهادت خبرنگاران در لبنان و غزه نشانگر نقش آنان در انعکاس نسل‌کشی رژیم اسرائیل است
وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به شهادت دو خبرنگار در لبنان تصریح کرد که شهادت ده‌ها خبرنگار در غزه و لبنان نشانگر تأثیرگذاری و نقش ویژه خبرنگاران در انعکاس نسل‌کشی و جنایات جنگی رژیم اسرائیل و بیداری افکار‌‌ عمومی جهان است.
آخرین مطلب
پربیننده ترین