چگونه یک توییت دروغ رابطه دو کشور برادر را به هم ریخت؟!
فرمایشات مقام معظم رهبری در حمایت از مهاجرین افغانستانی در امور تحصیل، بهداشت و درمان، اقامت و‌... فصل الخطاب است و همه نهاد‌ها به‌ویژه آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و... بدون تبعیض به مهاجرین افغانستانی خدمات ارائه می‌کنند
تهدید ترامپ برای کشاندن ایران پای میزمذاکره است
بررسی تهدیدهای اخیر آمریکا علیه ایران در گفتگو با دکترگوهری مقدم
در مجموع آن چیزی که برای خنثی‌سازی سیاست‌های کاخ سفید باید مدنظر قرار بگیرد احیاء و تقویت سیاست مقاومت فعال در برابر آمریکا است و پاسخ قاطع و همگام، تنها راهی است که می‌تواند سیاست‌های آمریکا را خنثی کند.
سرنوشت قطعنامه 2231 چه می شود؟ 
قطعنامه های شورای امنیت علیه ایران بر اساس فصل هفتم منشور ملل متحد تصویب شده اند و تغییر یا لغو آن ها تنها توسط خود شورا و منوط به قطعنامه ای بر اساس همین فصل قابل انجام است لذا مبنای حقوقی اعتماد به زمان مقرر شده در قطعنامه برای پایان تحریم تسلیحاتی ایران، با وجود تلاش امریکا برای برگشت پذیری تحریم 2231 محل ابهام است.
ترامپ برای معتبرسازی لاف خود به چه کسی متوسل شد؟
ترامپ یا نمی داند که توئیت فردی خیالی را بازنشر کرده و یا دانسته اقدام به این کار کرده است که در هر دو صورت برای وی و دولتش مایه ننگ و شرمساری است.
نگاهی به پشت پرده تهدید توئیتری ترامپ
دونالد ترامپ در شرایط کنونی به دو دلیل بار دیگر به لاف زنی علیه ایران روی آورده است. دلیل اول به دلیل شیوع کرونا است. ناکارآمدی دولت آمریکا در مقابله با ویروس کرونا باعث شده تا این کشور زیر ذره بین رسانه های جهان قرار بگیرد.
دولت آمریکا ویروس کرونا را ابزاری علیه ایران می بیند
دکتر صدرالحسینی در گفتگو با بصیرت تاکید کرد
همواره تجربه ثابت کرده است آمریکایی‌ها در تعهدات و پیشنهادات خویش به خصوص در مورد کمک به ملت های دیگر اصلا صادق نیستند؛ هدف آن‌ها از مطرح کردن کمک کرونایی به جمهوری اسلامی نیز ایجاد شکاف بین مردم و حاکمیت است. به این مفهوم که به مخاطبین خویش بگویند جمهوری اسلامی توانمندی های لازم در بخش های آزمایشگاهی، تجهیزاتی، پزشکی ودرمانی درمقابله با این ویروس را درکشورخودشان ندارد و آنها مجبور شدند آرمان‌ها، ارزش‌ها، روندها و روش های41 ساله خود را زیر پا بگذارد و از آمریکا درخواست کمک کند و حتی با آن‌ها وارد مذاکره شود.
آژانس در زمین ترامپ بازی می کند، نباید گاردمان را باز کنیم
دکتر حنیف غفاری در گفت و گو با بصیرت:
شانتاژ اخیر آژانس در تکرار اتهامات بی اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، در استمرار همان مسیری است که اتفاقا امثال "رافائل گروسی" مدیر کل فعلی آژانس و "اولی هاینونن" معاون سابق آژانس که از وابستگان سازمان سیا محسوب می شود، در شکل دهی آن علیه ایران نقش داشته اند.
خطبه هایی که نقشه راه محور مقاومت را ترسیم کرد
جعفر قنادباشی در گفتگو با بصیرت تشریح کرد
خطبه های نماز جمعه پرشکوه و تاریخی بیست وهفتم دی ماه تهران را می توان از یک سو، یک جمع بندی عالمانه و همچنین تحلیلی حکیمانه از مهمترین رویدادهای چند هفته اخیر ایران و منطقه به حساب آورد و از سوی دیگر موضوعات مطرح شده در این خطبه ها را نقشه راهی برای اجرای راهبردی ترین برنامه های نظام، انقلاب اسلامی و محور مقاومت در سطوح جهانی و منطقه ای محسوب کرد. 
ترامپ می تواند باعث رونق گرفتن مشاغل گورکنی و تابوت سازی در آمریکا شود
سردار سنایی راد در گفتگو با بصیرت:
قائل به این هستیم در دوره ترامپ رکورد جدیدی در عرصه شغل گورکنی و تابوت سازی در آمریکا بر جای گذشته شود یعنی اگر آمریکایی ها بخواهند دست به عکس العمل بزنند و مجددا جنایتی انجام دهند جنایات آنها بی پاسخ نخواهد ماند و تنها نتیجه اقدام جنایتکارانه آمریکا در واقع رونق گرفتن مشاغل گورکنی و تابوت سازی در آمریکا خواهد بود.
هدف اصلی تروئیکای اروپایی از دو اقدام اخیر ضدایرانی چیست؟
دکتر سیامک باقری در گفتگو با بصیرت تشریح کرد
اروپا دو مسیر را برای فشار بر ایران در دستور کار قرارداده است. مسیر اول که طرح مکانیزم ماشه است برای وادارسازی ایران به تن دادن به مذاکره مجدد است. راه دوم هم از طریق طرح ادعای نقض قطعنامه 2231 در خصوص برنامه های موشکی ایران است.
شهر وین فردا (جمعه) 15 آذر ماه میزبان نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان و به ریاست سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران است.
رابطه لوایح FATF و برجام جدید چیست؟
دکتر حنیف غفاری در گفت و گو با بصیرت تشریح کرد
متاسفانه دولت بدون آنکه بر روی عواقب و تبعات سخت پذیرش خواسته گروه مالی اقدام ویژه متمرکز شود، سعی در تصویب لوایح چهارگانه، به مثابه یک الزام و مقوله اجتناب ناپذیر دارند. این پیش فرض دولت نادرست و مغایر با "استراتژی مقاومت فعال" در برابر دشمنان ملت ایران است. بدون شک تصویب لوایح چهارگانه، تصمیمی کلان در حوزه سیاست خارجی کشور محسوب می شود و نمی توان از این موضوع به عنوان یک "تصمیم خرد" با آثار و تبعاتی محدود یاد کرد.  
پربیننده ترین