آزادی نفتکش ایران؛ نتیجه دیپلماسی اقتدار
تاریخ در صفحات خود خواهد نوشت که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اتکا به دیپلماسی اقتدار و با رعایت اصول و قواعد بین‌المللی آنهم در شرایطی که غرب خواهان تحدید منافع ایران در چهارچوب INSTEX ابداعی خود بود با اقتدار توانست یک نفت کش تحت اسکورت یکی از پیشرفته ترین ناوهای نظامی انگلیس را اعمال قانون کند.
ارتباط فرانسوی
پیشنهاد آتش بس برجامی پاریس در حالی روی میز ایران قرار گرفته که آمریکا تمام برگ های خود را رو کرده و تحریم را به سقف نهایی آن رسانده است. این آتش بس قرار است کدام اقدام خصمانه آمریکا را مانع شود؟ مگر ضربه اقتصادی دیگری هم مانده است که واشنگتن بتواند به ایران وارد کند و نکرده باشد؟!
پایان مهلت اروپا؛ شیپورهای داخلی غرب بصدا درآمدند
جریانی داخلی عملاً نقش پیاده نظام غرب را بازی می کند. این جریان بگونه ای موضع گیری می کند که اولاً ایران را مقصر وضعیت امروز برجام و بدعهدی غرب نشان دهد و دوماً هرگونه اقدام متقابل را بی فایده و حتی مضر معرفی می کند!
فرهنگ مقاومت سران آمریکایی را پریشان کرده است
تحریم‌های آمریکا نتوانسته با توجه به ایجاد مشکلات اقتصای، باعث نارضایتی در مردم شود و مردم ایران با این مشکلات در حال گذران زندگی هستند و راهی برای کنار آمدن با مشکلات پیدا کردند. فرهنگ مقاومت در ایران متداول است و همین موضوع سران آمریکایی را پریشان کرده است.
سامورایی به ایران می آید یا نینجا؟
انتظار ایران از سفر شینزوآبه به ایران
اصطلاح ژاپنی «وقتی لیوان‌ آب دیگران را پر کردید، آنها هم لیوان شما را پر می‌کنند» باید پیش از همه برای سیاستمداران ژاپنی الگو باشد که همیشه لیوان آمریکایی‌ها را پر نکنند و به همه طرف‌های میز نگاهی داشته باشند.
پشت پرده چراغ سبز ترامپ برای مذاکره چیست؟
ترامپ در سفر خود به ژاپن علاوه بر پیگیری عقد قراردادهای بزرگ نظامی و اقتصادی گریزی نیز به مسائل مهم منطقه ای زده و از سفر پیش روی شینزو آبه نخست وزیر ژاپن به کشورمان استقبال کرد و حتی بنا بر گزارش رسانه های ژاپنی از آبه درخواست کرد که هر چه سریعتر برای میانجیگری میان آمریکا و ایران به تهران سفر کند.
استراتژی کاهش تعهدات و افزایش قدرت ایران
آمریکائیها ضرب المثلی دارند که می گوید؛ ترسوها قبل از مرگشان چندین بار می میرند و برای همین منظور استراتژی سیاسی و نظامی آمریکا بر این مبنا طرح ریزی شده است که با ترس و ارعاب دیگران را از مسیر خود بر می دارد تا هزینه جنگ بر آنها تحمیل نشود.
سفر عمران خان به ایران؛ دستاوردها و دست‏‏ اندازها
ایران و پاکستان که تهدیدهای مشترک و منافع مشترکی دارند می توانند با عبور از برخی اختلافات و تشدید همکاری ها به ویژه در زمینه مبارزه با تروریسم و اقتصاد زمینه ساز امنیت پایدار منطقه ای باشند. عمران خان در سفر خود به تهران تاکید کرد که در هیچ ائتلاف منطقه ای علیه ایران  شرکت نمی کد. این مسئله حتی اگر صرفا یک تعارف دیپلماتیک نیز باشد نشان دهنده تمایل تهران و اسلام آباد برای گذار از ناامنی کنونی در مرزهای دو کشور است.
خودزنی ترامپ با چاشنی نفت!
تبعات اقدام ضد ایرانی کاخ سفید چه خواهد بود
اگرچه منازعه شکل گرفته میان ایران، آمریکا و دو مهره واشنگتن یعنی عربستان سعودی و امارات متحده عربی ظاهرا بر سر "نفت" می باشد، اما خصلت دربرگیرندگی این منازعه به گونه ای است که قطعا به حوزه های دیگر نیز تسری خواهد یافت. به عبارت بهتر، واشنگتن، ریاض و ابوظبی نباید انتظار داشته باشند که واکنش ایران نسبت به اقدام و کنش نفتی آنها صرفا در حوزه "انرژی و نفت" تبلور پیدا کند!
شکست؛ سهم آمریکا از سال 98
با همراهی و مقاومت مردم، موفقیت ها و پیروزی های محور مقاومت در منطقه ادامه خواهد یافت و تحریم آمریکا در حوزه نفتی با تدابیر مختلف سیاسی و اقتصادی شکست خواهد خورد و تحریم حوزه بانکی نیز با وجود از سرگیری سیاست حذف دلار در ارتباطات اقتصادی با همسایگان بی اثر خواهد شد و شکست سنگین، سهم آمریکا در سال 98 است.
در این سفر هیات سعودی پیشنهاد کرد که با هزینه بسیار نازلی نیازهای انرژی عراق را تامین کند مشروط بر اینکه بغداد از خرید انرژی برق و گاز از ایران خودداری کند.