دولت آمریکا ویروس کرونا را ابزاری علیه ایران می بیند
دکتر صدرالحسینی در گفتگو با بصیرت تاکید کرد
همواره تجربه ثابت کرده است آمریکایی‌ها در تعهدات و پیشنهادات خویش به خصوص در مورد کمک به ملت های دیگر اصلا صادق نیستند؛ هدف آن‌ها از مطرح کردن کمک کرونایی به جمهوری اسلامی نیز ایجاد شکاف بین مردم و حاکمیت است. به این مفهوم که به مخاطبین خویش بگویند جمهوری اسلامی توانمندی های لازم در بخش های آزمایشگاهی، تجهیزاتی، پزشکی ودرمانی درمقابله با این ویروس را درکشورخودشان ندارد و آنها مجبور شدند آرمان‌ها، ارزش‌ها، روندها و روش های41 ساله خود را زیر پا بگذارد و از آمریکا درخواست کمک کند و حتی با آن‌ها وارد مذاکره شود.
آژانس در زمین ترامپ بازی می کند، نباید گاردمان را باز کنیم
دکتر حنیف غفاری در گفت و گو با بصیرت:
شانتاژ اخیر آژانس در تکرار اتهامات بی اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، در استمرار همان مسیری است که اتفاقا امثال "رافائل گروسی" مدیر کل فعلی آژانس و "اولی هاینونن" معاون سابق آژانس که از وابستگان سازمان سیا محسوب می شود، در شکل دهی آن علیه ایران نقش داشته اند.
خطبه هایی که نقشه راه محور مقاومت را ترسیم کرد
جعفر قنادباشی در گفتگو با بصیرت تشریح کرد
خطبه های نماز جمعه پرشکوه و تاریخی بیست وهفتم دی ماه تهران را می توان از یک سو، یک جمع بندی عالمانه و همچنین تحلیلی حکیمانه از مهمترین رویدادهای چند هفته اخیر ایران و منطقه به حساب آورد و از سوی دیگر موضوعات مطرح شده در این خطبه ها را نقشه راهی برای اجرای راهبردی ترین برنامه های نظام، انقلاب اسلامی و محور مقاومت در سطوح جهانی و منطقه ای محسوب کرد. 
ترامپ می تواند باعث رونق گرفتن مشاغل گورکنی و تابوت سازی در آمریکا شود
سردار سنایی راد در گفتگو با بصیرت:
قائل به این هستیم در دوره ترامپ رکورد جدیدی در عرصه شغل گورکنی و تابوت سازی در آمریکا بر جای گذشته شود یعنی اگر آمریکایی ها بخواهند دست به عکس العمل بزنند و مجددا جنایتی انجام دهند جنایات آنها بی پاسخ نخواهد ماند و تنها نتیجه اقدام جنایتکارانه آمریکا در واقع رونق گرفتن مشاغل گورکنی و تابوت سازی در آمریکا خواهد بود.
هدف اصلی تروئیکای اروپایی از دو اقدام اخیر ضدایرانی چیست؟
دکتر سیامک باقری در گفتگو با بصیرت تشریح کرد
اروپا دو مسیر را برای فشار بر ایران در دستور کار قرارداده است. مسیر اول که طرح مکانیزم ماشه است برای وادارسازی ایران به تن دادن به مذاکره مجدد است. راه دوم هم از طریق طرح ادعای نقض قطعنامه 2231 در خصوص برنامه های موشکی ایران است.
شهر وین فردا (جمعه) 15 آذر ماه میزبان نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان و به ریاست سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران است.
رابطه لوایح FATF و برجام جدید چیست؟
دکتر حنیف غفاری در گفت و گو با بصیرت تشریح کرد
متاسفانه دولت بدون آنکه بر روی عواقب و تبعات سخت پذیرش خواسته گروه مالی اقدام ویژه متمرکز شود، سعی در تصویب لوایح چهارگانه، به مثابه یک الزام و مقوله اجتناب ناپذیر دارند. این پیش فرض دولت نادرست و مغایر با "استراتژی مقاومت فعال" در برابر دشمنان ملت ایران است. بدون شک تصویب لوایح چهارگانه، تصمیمی کلان در حوزه سیاست خارجی کشور محسوب می شود و نمی توان از این موضوع به عنوان یک "تصمیم خرد" با آثار و تبعاتی محدود یاد کرد.  
ظریف: ایران، روسیه، هند و پاکستان باید برای مبارزه با داعش متحد شوند
وزیر خارجه ایران در مصاحبه‌ای با یک رسانه هندی که متن آن پنجشنبه منتشر شده خواستار اتحاد ایران، روسیه، هند و پاکستان برای مبارزه با گروه تروریستی داعش شده است.
راهزني علمي  به سبک آمريکايي
اينک يکسال از دستگيري دکتر سليماني مي‌گذرد و در طول يک سال گذشته فقط يک جلسه دادگاه برگزار و به علت عدم قبول دلايل پليس آمريکا، دادگاه بدون نتيجه مانده و ايشان کماکان بدون تفهيم اتهامي در شرايط سختي در زندان بسر مي‌برد.
اهداف و پیامدهای تهدید خروج اروپا از برجام چیست؟
سه قدرت اروپایی فارغ از همه هیاهویشان برای حفظ برجام، حتی تا اواسط آبان ماه که موعد اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجامی است برنامه ای برای تامین منافع ایران ندارند.
آیا اخراج جان بولتون یک عملیات فریب است؟
جان بولتون در حلقه اطرافیان خود آنهم به عنوان یک عنصر کاملا ضد ایرانی هماهنگ با جریانات براندازی از جمله گروهک منافقین هیچگاه نمی تواند با ایران از در مذاکره وارد شود زیرا وجود او به تنهایی نشان از حفظ سیاست خصمانه علیه تهران دارد.
«بنیاد دفاع از دموکراسی‏ها» یا اسلحه جنگ اقتصادی علیه ایران؟
چرا ایران اندیشکده آمریکایی را تحریم کرد
مارک دوبوویتز رئیس بنیاد دفاع از دموکراسی از معماران اصلی بسیاری از تحریم هایی است که اکنون علیه ایران به اجرا در می آیند. وی در مورد تحریم ها مشاوره زیادی به وزارت خزانه داری و کاخ سفید ارائه کرده است. جنیفر رابین یادداشت نویس واشنگتن پست وی را « آموزگار تحریم ها» خطاب کرده است.
پربیننده ترین