ترامپ می تواند باعث رونق گرفتن مشاغل گورکنی و تابوت سازی در آمریکا شود
سردار سنایی راد در گفتگو با بصیرت:
قائل به این هستیم در دوره ترامپ رکورد جدیدی در عرصه شغل گورکنی و تابوت سازی در آمریکا بر جای گذشته شود یعنی اگر آمریکایی ها بخواهند دست به عکس العمل بزنند و مجددا جنایتی انجام دهند جنایات آنها بی پاسخ نخواهد ماند و تنها نتیجه اقدام جنایتکارانه آمریکا در واقع رونق گرفتن مشاغل گورکنی و تابوت سازی در آمریکا خواهد بود.
هدف اصلی تروئیکای اروپایی از دو اقدام اخیر ضدایرانی چیست؟
دکتر سیامک باقری در گفتگو با بصیرت تشریح کرد
اروپا دو مسیر را برای فشار بر ایران در دستور کار قرارداده است. مسیر اول که طرح مکانیزم ماشه است برای وادارسازی ایران به تن دادن به مذاکره مجدد است. راه دوم هم از طریق طرح ادعای نقض قطعنامه 2231 در خصوص برنامه های موشکی ایران است.
شهر وین فردا (جمعه) 15 آذر ماه میزبان نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان و به ریاست سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران است.
رابطه لوایح FATF و برجام جدید چیست؟
دکتر حنیف غفاری در گفت و گو با بصیرت تشریح کرد
متاسفانه دولت بدون آنکه بر روی عواقب و تبعات سخت پذیرش خواسته گروه مالی اقدام ویژه متمرکز شود، سعی در تصویب لوایح چهارگانه، به مثابه یک الزام و مقوله اجتناب ناپذیر دارند. این پیش فرض دولت نادرست و مغایر با "استراتژی مقاومت فعال" در برابر دشمنان ملت ایران است. بدون شک تصویب لوایح چهارگانه، تصمیمی کلان در حوزه سیاست خارجی کشور محسوب می شود و نمی توان از این موضوع به عنوان یک "تصمیم خرد" با آثار و تبعاتی محدود یاد کرد.  
ظریف: ایران، روسیه، هند و پاکستان باید برای مبارزه با داعش متحد شوند
وزیر خارجه ایران در مصاحبه‌ای با یک رسانه هندی که متن آن پنجشنبه منتشر شده خواستار اتحاد ایران، روسیه، هند و پاکستان برای مبارزه با گروه تروریستی داعش شده است.
راهزني علمي  به سبک آمريکايي
اينک يکسال از دستگيري دکتر سليماني مي‌گذرد و در طول يک سال گذشته فقط يک جلسه دادگاه برگزار و به علت عدم قبول دلايل پليس آمريکا، دادگاه بدون نتيجه مانده و ايشان کماکان بدون تفهيم اتهامي در شرايط سختي در زندان بسر مي‌برد.
اهداف و پیامدهای تهدید خروج اروپا از برجام چیست؟
سه قدرت اروپایی فارغ از همه هیاهویشان برای حفظ برجام، حتی تا اواسط آبان ماه که موعد اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجامی است برنامه ای برای تامین منافع ایران ندارند.
آیا اخراج جان بولتون یک عملیات فریب است؟
جان بولتون در حلقه اطرافیان خود آنهم به عنوان یک عنصر کاملا ضد ایرانی هماهنگ با جریانات براندازی از جمله گروهک منافقین هیچگاه نمی تواند با ایران از در مذاکره وارد شود زیرا وجود او به تنهایی نشان از حفظ سیاست خصمانه علیه تهران دارد.
«بنیاد دفاع از دموکراسی‏ها» یا اسلحه جنگ اقتصادی علیه ایران؟
چرا ایران اندیشکده آمریکایی را تحریم کرد
مارک دوبوویتز رئیس بنیاد دفاع از دموکراسی از معماران اصلی بسیاری از تحریم هایی است که اکنون علیه ایران به اجرا در می آیند. وی در مورد تحریم ها مشاوره زیادی به وزارت خزانه داری و کاخ سفید ارائه کرده است. جنیفر رابین یادداشت نویس واشنگتن پست وی را « آموزگار تحریم ها» خطاب کرده است.
آزادی نفتکش ایران؛ نتیجه دیپلماسی اقتدار
تاریخ در صفحات خود خواهد نوشت که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اتکا به دیپلماسی اقتدار و با رعایت اصول و قواعد بین‌المللی آنهم در شرایطی که غرب خواهان تحدید منافع ایران در چهارچوب INSTEX ابداعی خود بود با اقتدار توانست یک نفت کش تحت اسکورت یکی از پیشرفته ترین ناوهای نظامی انگلیس را اعمال قانون کند.
ارتباط فرانسوی
پیشنهاد آتش بس برجامی پاریس در حالی روی میز ایران قرار گرفته که آمریکا تمام برگ های خود را رو کرده و تحریم را به سقف نهایی آن رسانده است. این آتش بس قرار است کدام اقدام خصمانه آمریکا را مانع شود؟ مگر ضربه اقتصادی دیگری هم مانده است که واشنگتن بتواند به ایران وارد کند و نکرده باشد؟!
پایان مهلت اروپا؛ شیپورهای داخلی غرب بصدا درآمدند
جریانی داخلی عملاً نقش پیاده نظام غرب را بازی می کند. این جریان بگونه ای موضع گیری می کند که اولاً ایران را مقصر وضعیت امروز برجام و بدعهدی غرب نشان دهد و دوماً هرگونه اقدام متقابل را بی فایده و حتی مضر معرفی می کند!
پربیننده ترین