موقعیت جغرافیایی ایران برای چین که به دنبال اجرای طرح «کمربند و جاده» است اهمیت دارد و به همین علت است که چین دیپلماسی پویایی در خاورمیانه در پیش گرفته و با ارائه ابتکار امنیت منطقه ای، به دنبال کاستن از تنش بین ایران و همسایگانش در جنوب خلیج فارس است.
دبیر کل حزب‌الله لبنان طی سخنانی، ناگفته‌هایی را از نقش حاج قاسم در جنگ 33 روزه لبنان مطرح کرد.
مقتدی صدر روی مرز باریکی از «تقابل» و «تفاهم» سیاسی با تهران گام برداشته است که با کوچک‌ترین سوء محاسبه می‌تواند تبعات جدی را برای وی (مقتدی) رقم بزند.  
اصلی ترین چالش فعلی مردم عراق حل مشکلات اقتصادی و تشکیل دولتی توانمند و کارآمد برای حل چالش های موجود است
گفت و گوی اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی بصیرت با جعفر قناد باشی کارشناس و تحلیلگرسیاست خارجی
قبل از این برخی تصور می کردند آقای کاظمی به عنوان نخست وزیر همچنان انتخاب می شود، در حالی که ظاهرا گزینه جدیدی به نام آقای سودانی از سوی احزاب شیعی معرفی شده که دارای سوابق خوبی در پارلمان و دولت عراق است، ضمن اینکه در شهرداری و برخی استاندارهای مسئولیت هایی داشته است.
احمد زیدآبادی در گفت وگویی تصریح کرد که تمام راه‌هایی که برای جایگزینی برجام وجود دارند، هم برای طرف ایرانی و هم برای طرف مقابل آن قدر پرهزینه هستند که چشم پوشی از توافق به امری بی نهایت دشوار تبدیل می‌شود.
رئیس جمهور گفت: صدور قطعنامه در آژانس بین المللی انرژی اتمی اقدامی بحران‌ساز و با هدف ایجاد فشار علیه ملت ایران بود که موجب ضربه زدن به اعتماد سیاسی شد.
علی بیگدلی: امارات متحده عربی پروژه حضور و نفوذ در مذاکرات هسته‌ای را کلید زده اند. یعنی همانگونه که پیشتر عمانی‌ها و قطری‌ها در سایه از سرگیری روابط با جمهوری اسلامی توانسته اند با نقش میانجی گر، واسط و یا تسهیلگر در گفتگو‌های هسته‌ای خواسته ها، انتظارات و مواضع خود را در مذاکرات بگنجانند، اماراتی‌ها هم در تلاشند یا خواسته‌های خود را در مذاکرات هسته‌ای با از سرگیری روابط با تهران محقق کنند و یا اینکه اساساً این مذاکرات را به شکست بکشانند. /
علی موسوی خلخالی: ایران در دولت سیزدهم رویکرد صحیح گسترش روابط با همسایگان را در پیش گرفته، رویکردی که کاملا منطبق با منافع راهبردی و استراتژیک کلان ایران است و می‌تواند بهره‌های بسیاری را برای آن به دنبال داشته باشد.
با سفر رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین، روسای جمهور ترکیه و روسیه به ایران با هدف شرکت در هفتمین نشست سران محور آستانه که اولین دور از این دست نشست ها در دولت سیزدهم است به نظر می رسد تحولات سوریه دوباره به دستور کار مشترک تهران، مسکو و آنکارا بازگشته است
ایران ناگزیر است، نرخ نفت صادراتی خود به بازار‌های چین را کاهش دهد تا بتواند در برابر رقابت سالم با روسیه مقاومت کند.
از زمان پایان جنگ با عراق در سال ۱۹۸۸ جمهوری اسلامی شاهد حملاتی به این تعداد، وسعت و بعد جغرافیایی نبوده است. هرکس که پاسخ‌های ایران به این اهداف را دنبال کند، متوجه اختلاف آشکار در الگو‌های آن‌ها خواهد شد.
سیدعلی سقائیان در گفت وگویی تصریح کرد که مهمترین مسئله به خاستگاه ژئوپلتیک خود ایران و فلات ایران باز می‌گردد. ما در رابطه با موقعیتی که داریم به «یک فرابرتری» و «فرادستی» ژئوپلتیک رسیده ایم.
آخرین مطلب
پربیننده ترین
پرطرفدارترین عناوین