از سال ۱۳۷۲ تا سال ۱۴۰۰ قیمت یک مترمربع زمین مسکونی با رشد ۱۱۱۰ برابری از متری ۴۷ هزار تومان به متری ۵۲ میلیون و ۱۷۴ هزار تومان رسیده است
تأثیرات اقتصادی آشوب‌های اخیر
در شرایطی که ملت ایران در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار دارد، تداوم ناامنی و آشوب در کشور، وضعیت بازارها، کسب و کار مردم و اقتصاد را با چالش‌های بیشتری مواجه می‌کند و قاعدتا هم‌چنان‌که فشار این سختی‌ها بر مردم خواهد بود، موجب خوشحالی و امیدواری دشمنان نیز فراهم می‌شود.     
وزیر اسبق بازرگانی گفت با بیان اینکه صادرات ایران به عراق در نیمه دوم سال افزایش می‌یابد، گفت: پیش بینی می‌شود صادرات ایران به عراق تا پایان امسال به ۱۰ میلیارد دلار برسد.
حدود ۶ ماه قبل خبری در خصوص دستگیری تعدادی از مدیران شرکت دام گستر به دلیل زمین خواری ۱۸۰۰ هکتاری در بخش فشافویه شهرستان ری منتشر شد، خبرنگار فارس به سراغ سوت زن و افشاکننده این اختلاس رفته است تا جزئیات این زمین خواری را از وی جویا شود.
در اصلاحیه جدید سال جاری در فهرست قوانین و احکام نامعتبر حوزه صنعت، ۳۱۳ قانون با ۲۵۵۰ احکام منسوخ و مدت منقضی در وجود دارد.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صمت با بیان اینکه امتیازاتی برای واردات خودروی اقتصادی در نظر گرفته شده است، گفت: هدفگذاری شده خودرو‌هایی که قرار است وارد شود، اقتصادی باشد و بخش گسترده‌تری از دهک‌های اقتصادی جامعه توانایی خرید آن‌ها را داشته باشند.
سایت ایلنا در مطلبی مدعی شده که مصرف گوشت قرمز در یک سال اخیر ۱۰۰ درصد کاهش یافته است.
در واکاوی عملکرد یک ساله دولت سیزدهم در بخش کشاورزی می‌توان به رشد ۳ میلیون تنی خرید تضمینی گندم، برنامه خودکفایی شکر و پنبه، افزایش بهره‌وری صنعت دام و طیور، توسعه گلخانه‌ها، کشت فراسرزمینی و افزایش تولید آبزیان، اشاره کرد.
 رقم درآمد عملیاتی ۱۵ هلدینگ تولیدی و سرمایه‌گذاری کشور در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۵۱۳ هزار میلیارد تومان بوده که این رقم معادل کل منابع بودجه عمومی دولت در سال ۱۴۰۱ است.
در گزارش تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از فولاد مبارکه اصفهان ۹۰ عنوان تخلف، انحراف و تحمیل خسارت و توزیع رانت بالغ بر ۹۱ هزار میلیارد تومان و همچنین ضعف‌های ساختاری و نواقص قانونی مورد شناسایی قرار گرفته است
طی سال ۱۴۰۰ گروه مخابرات درحالی ۲۹ میلیارد و ۸۴۴ میلیون تومان هزینه حامل‌های انرژی پرداخت کرده که هزینه تبلیغات این گروه طی همان سال ۱۴۰۰ حدود ۶۹۲ میلیارد و ۷۱۲ میلیون تومان بوده است.
علی عسگری، رئیس سابق سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه نقش سامانه مؤدیان مالیاتی شناسایی دقیق مالیات بر مبنای عدالت است، گفت: با این سامانه نقش واسطه‌های اقتصادی که هیچ گونه مالیاتی نمی‌دهند حذف خواهد شد و کشور قدم بزرگی در راستای شفافیت در نظام مالیاتی برخواهد داشت.
آخرین مطلب
پربیننده ترین
پرطرفدارترین عناوین