توانایی تولید مسکن در کشور دو برابر اما میزان تولید نصف شده است/کاهش تولید مسکن به ضرر مصرف کنندگان واقعی است
عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران:
سازندگان مسکن در ایران عموماً از قشر متوسط به بالای جامعه بوده و طبیعتا کسانی هستند که دارای سرمایه اقتصادی هستند.
بازار سرمایه و ناکارآمدی تصمیمات مسئولین
انتظار فعالین اقتصادی این است که مذاکرات برجامی به نتیجه برسد و قیمت ارزش کاهش شدیدی را داشته باشد و لذا اقدام به نقد کردن سرمایه‌های خود می‌کند تا پس از کاهش قیمت ارز در این بازار سرمایه‌گذاری کنند.
سه شنبه احتمالا بودجه به دولت ابلاغ می شود/توجه ویژه مجلس به سهم مناطق محروم در بودجه 
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400:
زارع با اشاره به بودجه سال 1400 گفت: لایحه بودجه امروز به شورای نگهبان ارسال می‌شود و اگر باز ایراداتی به لایحه گرفته شود، دوباره روز سه شنبه در صحن بررسی خواهد شد.
دولت نگاه سیاسی به مجلس دارد
عضو کمیسیون تلفیق مجلس:
این بودجه ای که دولت امسال به مجلس ارائه کرده بود، درآمدهای دولت با هزینه ها همخوانی نداشت و هزینه ها بسیار بالا و درآمدها کم بود؛
منابع چگونه تأمین خواهد شد؟
جریانی در کشور وجود دارد که در این مدت 30 سال بعد از پایان جنگ تحمیلی تمام تلاش خود را برای حذف نظام سهمیه‌بندی مبذول داشته است و به جای آن، یک نظام غارتی حاکم کرده است که منافع گروه‌های خاصی را که در قدرت حاکم هستند، تأمین می‌کند.
هزینه های تولید گندم به شدت افزایش یافته است/ دولت نرخ خرید تضمینی را افزایش ندهد در تولید گندم به مشکل می خوریم
علیقلی ایمانی نایب رییس بنیاد گندمکاران ایران در گفتگو با بصیرت مطرح کرد:
الان برآورد ما این است که میانگین جهانی مصرف کود در هر هکتار 101 کیلو است ولی این رقم در ایران 89 کیلو است یعنی مصرف کود ما همین الان هم از میانگین جهانی کمتر است.
روی پای خود بایستیم
رمزگشایی چندباره علاج مشکلات کشور از سوی رهبر معظم انقلاب در ارتباط تصویری با هیئت دولت
با وجود شرایط کرونایی، ارتباطات رهبر حکیم انقلاب با مردم و مسئولان‌ـ البته با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کروناـ در مناسبت‌های ملی و مذهبی و همچنین به وقت وقوع رخدادهای مهم برقرار بوده است و همواره جامعه از رهنمودها و راهنمایی‌های داهیانه معظم‌له و صدای رسای هدایت ایشان در امور مختلف بهره‌مند می‌شود. در همین راستا، رهبر فرزانه انقلاب به مناسبت سالگرد شهادت شهیدان «رجایی» و «باهنر» و هفته دولت،‌ در ارتباط تصویری با هیئت دولت دوازدهم، بیانات مبسوطی داشتند که می‌توان اهم محورهای آن را در چند بخش دسته بندی و نکاتی راجع به هر کدام در راستای تحلیل مسائل و تنویر اذهان و افکار ارائه کرد.
نقدینگی سرگردان
واکاوی عوامل گرانی‏ های افسارگسیخته در گفت‌وگوی صبح صادق با سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس
قیمت‎های کالاهای مختلف ازجمله کالاهای اساسی و ارز  بار دیگر در شیب افزایش قیمت افتاده است. افزایش بی‏سابقه نرخ ارز، مسکن، خودرو، لوازم خانگی، مرغ، حبوبات، لبنیات و خیلی از موارد دیگر علاوه بر فشار مالی موجب فشار روانی بر مردم شده است؛ در همین زمینه با «مهدی طغیانی» سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت‏و‎گو کردیم که در ادامه می‎خوانید.
افزايش نرخ ارز تشدید تورم و کاهش تولید را به دنبال دارد/ برداشته شدن محدودیت ورود ارز به کشور تاثیری بر نرخ ارز نخواهد داشت
در گفتگو با بصیرت مطرح شد:
به هر حال بازارهای اقتصادی کشور در نوسان های شدیدی به سر می برند. بالا رفتن و پایین آمدن شاخص بازار بورس و افزایش قیمت ارز نشان می دهد توازن در عرضه و تقاضا به شدت به هم خورده است.
پربیننده ترین