مقصر بی عملی در قانون مالیات بر خانه های خالی کیست؟
بی‌عملی دولت در اخذ مالیات بر خانه‌های خالی به معمایی تبدیل شده که پاسخ آن را باید در عملکرد وزارت راه و شهرسازی جست‌وجو کرد. به گزارش «دنیای اقتصاد»، قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در سال ۹۴ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. بر اساس این اصلاحیه، وزارت راه و شهرسازی موظف شد حداکثر ۶ ماه پس از تصویب این قانون، «سامانه ملی املاک و اسکان کشور» را ایجاد کند.
قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از ذخیره‌سازی کالا‌های اساسی به میزان دو برابر نیاز داخلی کشور خبر داد و گفت: صادرات کشور به‌رغم سخت‌ترین تحریم‌ها به ۳۲ میلیارد دلار رسیده است.
تلاش برخی نمایندگان مجلس بخصوص اعضای کمیسیون اقتصادی در جریان بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده، برای معافیت هنرمندان، تهیه‌کنندگان و کارگردانان از پرداخت این مالیات، فعلا ناکام ماند.
رانت های قانونی در سازمان امور مالیاتی
مرکز پژوهش‌های مجلس مطرح کرد
مرکز پژوهش‌های مجلس ضمن اعلام مخالفت با مستثنی شدن سازمان امور مالیاتی از شمول قوانین و مقررات عمومی دولت اعلام کرد: تنفیذ چنین اختیاراتی به سازمان امور مالیاتی می‌تواند به بروز پدیده‌هایی مانند پاداش‌های نجومی دامن بزند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هیئت عالی نظارت مجمع نظر جدید خود درباره طرح تشکیل وزارت بازرگانی را به شورای نگهبان اعلام نموده است.
رئیس بیمه مرکزی با اشاره به تصویب قانون تشکیل نصدوق بیمه حوادث طبیعی گفت: بر این اساس تمام واحدهای مسکونی کشور تحت پوشش بیمه پایه برای حوادث طبیعی قرار می‌گیرند.
رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی از رتبه هفتم ایران در جهان در زمینه تولید قارچ خوراکی خبر داد.
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی:
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: هیچ‌کدام از خودروهای موجود به مکمل‌های بنزینی نیاز ندارند و لازم نیست که افراد از این مواد افزودنی و مکمل‌های بنزین استفاده کنند.
پربیننده ترین