هزینه های تولید گندم به شدت افزایش یافته است/ دولت نرخ خرید تضمینی را افزایش ندهد در تولید گندم به مشکل می خوریم
علیقلی ایمانی نایب رییس بنیاد گندمکاران ایران در گفتگو با بصیرت مطرح کرد:
الان برآورد ما این است که میانگین جهانی مصرف کود در هر هکتار 101 کیلو است ولی این رقم در ایران 89 کیلو است یعنی مصرف کود ما همین الان هم از میانگین جهانی کمتر است.
روی پای خود بایستیم
رمزگشایی چندباره علاج مشکلات کشور از سوی رهبر معظم انقلاب در ارتباط تصویری با هیئت دولت
با وجود شرایط کرونایی، ارتباطات رهبر حکیم انقلاب با مردم و مسئولان‌ـ البته با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کروناـ در مناسبت‌های ملی و مذهبی و همچنین به وقت وقوع رخدادهای مهم برقرار بوده است و همواره جامعه از رهنمودها و راهنمایی‌های داهیانه معظم‌له و صدای رسای هدایت ایشان در امور مختلف بهره‌مند می‌شود. در همین راستا، رهبر فرزانه انقلاب به مناسبت سالگرد شهادت شهیدان «رجایی» و «باهنر» و هفته دولت،‌ در ارتباط تصویری با هیئت دولت دوازدهم، بیانات مبسوطی داشتند که می‌توان اهم محورهای آن را در چند بخش دسته بندی و نکاتی راجع به هر کدام در راستای تحلیل مسائل و تنویر اذهان و افکار ارائه کرد.
نقدینگی سرگردان
واکاوی عوامل گرانی‏ های افسارگسیخته در گفت‌وگوی صبح صادق با سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس
قیمت‎های کالاهای مختلف ازجمله کالاهای اساسی و ارز  بار دیگر در شیب افزایش قیمت افتاده است. افزایش بی‏سابقه نرخ ارز، مسکن، خودرو، لوازم خانگی، مرغ، حبوبات، لبنیات و خیلی از موارد دیگر علاوه بر فشار مالی موجب فشار روانی بر مردم شده است؛ در همین زمینه با «مهدی طغیانی» سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت‏و‎گو کردیم که در ادامه می‎خوانید.
افزايش نرخ ارز تشدید تورم و کاهش تولید را به دنبال دارد/ برداشته شدن محدودیت ورود ارز به کشور تاثیری بر نرخ ارز نخواهد داشت
در گفتگو با بصیرت مطرح شد:
به هر حال بازارهای اقتصادی کشور در نوسان های شدیدی به سر می برند. بالا رفتن و پایین آمدن شاخص بازار بورس و افزایش قیمت ارز نشان می دهد توازن در عرضه و تقاضا به شدت به هم خورده است.
فقدان برنامه و عدم نظارت کافی عامل  به هم ریختگی و نوسان قیمت بازار است/حاضریم با 3 درصد سود به مصرف کننده خودرو بفروشیم
اگر دستور العمل سازمان حمایت مبنی بر حاشیه سود 10 درصد بالاتر قیمت مصوب شرکت خودروساز، اجرایی شود با فروش خودروهای خریداری شده توسط  سرمایه گذاران دیگر شاهد قیمت های نجومی در بازار نخواهیم بود.
با تداوم کرونا رکود اقتصادی عمیق تر خواهد شد / به جای خلق بدهی از نقدینگی موجود کمک بگیریم
"گفت و گوی بصیرت با رسول بخشی دستجردی اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان:
رکود  باعث می شود وام ها و بدهی ها بدون اینکه در ازای بدهی ایجاد شده نقدینگی ایجاد شود، افزایش بیابد. این وضعیت منجر به افزایش شکاف بین نقدینگی و بدهی شده  و شکاف بین این دو به نفع بدهی بیشتر می شود. 
پربیننده ترین