به گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، تاکنون دو برابر تعداد خودرو‌های کشور کارت سوخت صادر شده، ولی باز هم تعداد زیادی از مردم تقاضای صدور کارت سوخت المثنی کرده‌اند.
داشتن اطلاعات اقتصادی به معنای سرک کشیدن به زندگی مردم نیست
پاسخ یک اقتصاددان به اظهارات رئیس‌جمهور
یک اقتصاددان در پاسخ به ادعای رئیس‌جمهور درباره سرک نکشیدن به حسابهای مردم گفت: شفافیت عملکردها و آ‌گاهی از معاملات اقتصادی و دارایی به معنای سلب امنیت اشخاص نیست، بلکه عین شفافیت است تا دولت بتواند مالیات اخذ کند.
رئیسی دستور بررسی نرخ خرید تضمینی گندم را صادر کرد
نایب رئیس بنیاد ملی گندم‌کاران ایران، گفت: به دستور رئیس قوه قضائیه آنالیز قیمت تولید گندم برای بررسی نرخ دقیق خرید تضمینی به سازمان بازرسی کل کشور ارسال شد.
احداث کارخانه فولاد بافت با همت قرارگاه خاتم
۱۰۰ درصد طراحی و اجرای پروژه کارخانه فولاد بافت که اخیرا حسن روحانی افتتاحش کرد توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) وابسته به سپاه پاسداران انجام شده بود.
در حالی که ۹۴درصد زعفران دنیا در ایران کشت می‌شود، ولی «زعفران ایران» در دنیا گمنام است.
روحانی به ۶۰ میلیون ایرانی کمک نقدی می‌کند؟!
حمایت ماهیانه و مؤثر از ۱۸ میلیون خانوار ایرانی تنها در صورتی مفید خواهد بود که دولت بدون چشم داشت به منابع و دارایی‌های دولتی، اسکناس‌های بی پشتوانه و یا افزایش قیمت ها، منابع مالی جدیدی تأمین کند.
پیشنهاد جدید همتی برای هدایت نقدینگی به سمت تولید
رئیس کل بانک مرکزی برای هدایت نقدینگی به سمت تولید پیشنهاد جدیدی مطرح کرد.
به گفته رئیس‌کل بانک مرکزی اتصال همه بانک‌ها به سیستم متمرکز پیامکی بانک مرکزی تا دی‌ماه زمان می‌برد و بانک مرکزی نهایتا اجرای این امر را تا دی ماه اجباری اعلام کرد و از مشتریان خواسته که اقدامات لازم را انجام دهند.
تولید ۳۰ قلم تجهیزات تحریمی پزشکی توسط شرکت‌های دانش بنیان/ ۴۴ محصول در دست ساخت است
تولید تجهیزات پزشکی در کشور با حمایت از شرکتهای دانش بنیان این حوزه رونق تازه ای گرفته به طوریکه در حال حاضر سهم دانش بنیان ها از تجهیزات پزشکی به ۷۲ درصد رسیده است.
پذیرش FATF موجب می‌شود شرکای تجاری خود را از دست دهیم
عضو هیات علمی دانشگاه گفت: پذیرش FATF باعث می‌شود که شرکای تجاری ما، دیگر در دور زدن تحریم‌‌ها به ما کمک نکنند.
مسئولان زمانی طرفداران مستضعفان بودند!/ علت معضلات کشور؛ اقتصاد نئوکلاسیک، بی‌عرضگی و فساد
صحبت های صریح توکلی در دانشگاه امیرکبیر:
این ها در سیاست خارجی معتقدند برای این که ما توسعه پیدا کنیم باید با اقتصاد جهانی ادغام شویم، این چنین توسعه ای محتاج این است که سیاست خارجی همسویی و تجانس کامل با نظم جهانی داشته باشد، یعنی باید هر چیزی را آمریکا می گوید، بپذیریم، و هر سیاستی که ارزش های اخلاقی را فراتر از مرزها قبول دارد، کنار بگذاریم!
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به شکست راهبرد فشار حداکثری آمریکا نوشت: از حالا تلاش‌ها باید بر رشد تشکیل سرمایه ثابت ناخالص داخلی، کاهش اتکاء بودجه دولت به نفت و ایمن‌سازی اقتصاد نسبت به نوسانات درآمد‌های نفتی و سرعت دادن به روند اصلاح نظام بانکی متمرکز شود.
آخرین مطلب
پربیننده ترین