نرخ تورم در ایران طی دو سال آینده به زیر ۲۰ درصد می رسد/ اثرات تورمی حذف ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی محدود است
تحلیل صندوق بین‌المللی پول از ۲دهه تورم در ایران
ی‌توان انتظار داشت نرخ تورم در ایران طی دو سال آینده به زیر ۲۰ درصد برسد، البته به هزینه تولید ناخالص داخلی غیرنفتی این کشور.
اسلامی: با تولید برق هسته‌ای معادل ۸۵ میلیون بشکه نفت صرفه جویی داشته‌ایم
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: با تولید برق هسته‌ای، معادل ۸۵ میلیون بشکه نفت صرفه جویی انرژی داشته‌ایم، این موضوع از لحاظ زیست محیطی هم دستاورد بزرگی محسوب می‌شود.
معاون آب‌رسانی سازمان آب و برق خوزستان گفت: فرآیند بهره‌‎برداری آزمایشی از طرح غدیر با ۲ پمپ آغاز شد و از امروز با ۵ پمپ ادامه پیدا می‌کند و با توجه به وسعت و ابعاد این پروژه، نیاز است پیش از بهره‌برداری اصلی، راه‌اندازی آزمایشی برای کنترل نهایی در دستور کار قرار گیرد.
دولت سیزدهم در شرایطی آغاز به کار کرد که با کسری بودجه ۴۸۰هزار میلیارد تومانی و بدهی ۵۳۵هزار میلیارد تومانی از محل اوراق مواجه بود، با وجود این، افزایش قابل‌توجه حقوق، یارانه‌ها و رشد دوبرابری بودجه عمرانی در دستور کار قرار گرفت.
رئیس جمهور با تاکید بر همدلی میان دو قوه مجریه و مقننه، گفت: مسئولیت مشترک همه اجزای جمهوری اسلامی، گره‌گشایی از زندگی مردم، جبران عقب‌ماندگی‌ها و حرکت پرشتاب به سوی پیشرفت و تعالی کشور است.
تورم ماهانه در اردیبهشت و خرداد امسال متأثر از افزایش قیمت برخی اقلام خوراکی در نتیجه اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها و حذف ارز ترجیحی افزایشی شد، دولت تلاش کرد منابع جبرانی را برای خانوار‌ها پیش‌بینی کند، اما این روند افزایشی تورم در تیر ۱۴۰۱ کاهشی شد.
شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا بر ساماندهی واردات از طریق تقویت نظام ثبت سفارش و بکارگیری سازوکار‌هایی برای جلوگیری از رسوب کالا در گمرکات تاکید و تصمیماتی را در این زمینه مصوب کرد.
امسال مصرف برق کشور حدود ۱۰ درصد و در برخی روز‌ها حتی بیش از ۲۰ درصد نیز افزایش داشته است.
آیت‌الله رئیسی در گفت‌وگوی تلویزیونی با مردم با بیان این که نان، دارو و بنزین گران نخواهد شد، توزیع عادلانه یارانه ها را گامی برای کاهش فاصله طبقاتی عنوان کرد.
رشد اقتصادی در دولت سیزدهم
تحقق رشد اقتصادی ۴.۴ درصدی در سال ۱۴۰۰ در امتداد رشد اقتصادی 4.1 درصدی سال ۱۳۹۹ حکایت از روند رو به بهبود فعالیت‌های اقتصادی در کشور با وجود تداوم تحریم‌های اقتصادی دارد
نقد غیرمسئولانه‌‍ دولت توسط بانیان وضع موجود
نامه 61 اقتصاددان حاوی نکات جالبی بود. آرزو می‌کردم نام برخی از دوستان عزیز اقتصاددان در این لیست نباشد.
رئیس‌کل بانک مرکزی با بیان اینکه از همه ظرفیت‌های بانک مرکزی برای برقراری آرامش در بازار ارز استفاده می‌کنیم، گفت: بیشترین ذخیره ارزی اسکناسی را در تاریخ کشور داریم.
آخرین مطلب
پربیننده ترین