جهش در آمار سرمایه‌گذاری  شده در بنادر کشور / تقویت زیر ساخت های  بنادر کشور
طی سال ۱۴۰۲ از سوی سازمان بنادر و دریانوردی بود تا شاهد افزایش میزان سرمایه‌گذاری غیردولتی در بنادر کشور به میزان ۲۳۹ هزار و ۲۸۴ میلیارد ریال در قالب ۳۶۰ فقره قرارداد سرمایه‌گذاری باشیم
کاهش شدت رشد پول و شبه‌پول در شبکه بانکی
بر اساس اعلام بانک مرکزی، نرخ رشد پایه پولی در پایان اسفندماه 1402با 16.9 واحد کاهش به 28.1 درصد رسید
سهم بخش خصوصی از صنعت پالایش نفت: یک درصد
یکی از موضوعاتی که در گزارش اتاق ایران و پژوهشکده مرکز آمار ایران به آن اشاره نشده، میزان حضور بخش خصوصی در بخش‌های مختلف اقتصاد است.
چگونه درآمدهای نفتی ایران در طول 50 سال گذشته بر بودجه تاثیر گذاشته است؟
تاثیر نفت بر بودجه در طول ۲۰ سال پیش از انقلاب، چنان رنگ و بوی نفت به بودجه داده بود که پس از انقلاب دولت‌های مختلف اگر چه هر کدام به نحوی تلاش کردند تا نفت را از بودجه جدا کنند اما در عمل چندان موفق نبودند
آیا وضعیت ارزی کشور بهبود یافته است؟
بر اساس آمار اعلام شده از سوی بانک مرکزی، تامین ارز کالاهای وارداتی در سال جاری 3درصد افزایش یافته است. این در حالی است که دولت سیاست‌های انقباضی در این زمینه اجرا کرده
تولید روزانه نفت تا ۱۰ روز آینده به 3.4 میلیون بشکه می‌رسد
در گذشته نگاه به بیرون داشتیم که نگاه انفعالی است، اما در دولت سیزدهم رویکرد فعال را با ظرفیت‌های داخل کشور در پیش گرفتیم و با پیشبرد اهداف و برنامه‌ریزی، برای جذب سرمایه‌گذار خارجی و استفاده از مقدورات بین‌المللی تلاش خواهیم کرد
مدعیان اصلاحات پشت دلال‌ها درآمدند
مخالفت سؤال‌برانگیز با مالیات بر سوداگری؛
 در وضعیت تورمی، سرمایه‌گذاری در بازارهای غیرمولد همچون خریدوفروش املاک، ارز، طلا، خودرو و رمزارز، بازدهی بیشتری نسبت به سرمایه‌گذاری در تولید دارد و رغبت سرمایه‌گذاری در تولید را کاهش داده است.
نرخ تورم در ایران طی دو سال آینده به زیر ۲۰ درصد می رسد/ اثرات تورمی حذف ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی محدود است
تحلیل صندوق بین‌المللی پول از ۲دهه تورم در ایران
ی‌توان انتظار داشت نرخ تورم در ایران طی دو سال آینده به زیر ۲۰ درصد برسد، البته به هزینه تولید ناخالص داخلی غیرنفتی این کشور.
اسلامی: با تولید برق هسته‌ای معادل ۸۵ میلیون بشکه نفت صرفه جویی داشته‌ایم
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: با تولید برق هسته‌ای، معادل ۸۵ میلیون بشکه نفت صرفه جویی انرژی داشته‌ایم، این موضوع از لحاظ زیست محیطی هم دستاورد بزرگی محسوب می‌شود.
معاون آب‌رسانی سازمان آب و برق خوزستان گفت: فرآیند بهره‌‎برداری آزمایشی از طرح غدیر با ۲ پمپ آغاز شد و از امروز با ۵ پمپ ادامه پیدا می‌کند و با توجه به وسعت و ابعاد این پروژه، نیاز است پیش از بهره‌برداری اصلی، راه‌اندازی آزمایشی برای کنترل نهایی در دستور کار قرار گیرد.
دولت سیزدهم در شرایطی آغاز به کار کرد که با کسری بودجه ۴۸۰هزار میلیارد تومانی و بدهی ۵۳۵هزار میلیارد تومانی از محل اوراق مواجه بود، با وجود این، افزایش قابل‌توجه حقوق، یارانه‌ها و رشد دوبرابری بودجه عمرانی در دستور کار قرار گرفت.
رئیس جمهور با تاکید بر همدلی میان دو قوه مجریه و مقننه، گفت: مسئولیت مشترک همه اجزای جمهوری اسلامی، گره‌گشایی از زندگی مردم، جبران عقب‌ماندگی‌ها و حرکت پرشتاب به سوی پیشرفت و تعالی کشور است.
آخرین مطلب
پربیننده ترین