سهم بخش خصوصی از صنعت پالایش نفت: یک درصد
یکی از موضوعاتی که در گزارش اتاق ایران و پژوهشکده مرکز آمار ایران به آن اشاره نشده، میزان حضور بخش خصوصی در بخش‌های مختلف اقتصاد است.
چگونه درآمدهای نفتی ایران در طول 50 سال گذشته بر بودجه تاثیر گذاشته است؟
تاثیر نفت بر بودجه در طول ۲۰ سال پیش از انقلاب، چنان رنگ و بوی نفت به بودجه داده بود که پس از انقلاب دولت‌های مختلف اگر چه هر کدام به نحوی تلاش کردند تا نفت را از بودجه جدا کنند اما در عمل چندان موفق نبودند
آیا وضعیت ارزی کشور بهبود یافته است؟
بر اساس آمار اعلام شده از سوی بانک مرکزی، تامین ارز کالاهای وارداتی در سال جاری 3درصد افزایش یافته است. این در حالی است که دولت سیاست‌های انقباضی در این زمینه اجرا کرده
تولید روزانه نفت تا ۱۰ روز آینده به 3.4 میلیون بشکه می‌رسد
در گذشته نگاه به بیرون داشتیم که نگاه انفعالی است، اما در دولت سیزدهم رویکرد فعال را با ظرفیت‌های داخل کشور در پیش گرفتیم و با پیشبرد اهداف و برنامه‌ریزی، برای جذب سرمایه‌گذار خارجی و استفاده از مقدورات بین‌المللی تلاش خواهیم کرد
مدعیان اصلاحات پشت دلال‌ها درآمدند
مخالفت سؤال‌برانگیز با مالیات بر سوداگری؛
 در وضعیت تورمی، سرمایه‌گذاری در بازارهای غیرمولد همچون خریدوفروش املاک، ارز، طلا، خودرو و رمزارز، بازدهی بیشتری نسبت به سرمایه‌گذاری در تولید دارد و رغبت سرمایه‌گذاری در تولید را کاهش داده است.
نرخ تورم در ایران طی دو سال آینده به زیر ۲۰ درصد می رسد/ اثرات تورمی حذف ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی محدود است
تحلیل صندوق بین‌المللی پول از ۲دهه تورم در ایران
ی‌توان انتظار داشت نرخ تورم در ایران طی دو سال آینده به زیر ۲۰ درصد برسد، البته به هزینه تولید ناخالص داخلی غیرنفتی این کشور.
اسلامی: با تولید برق هسته‌ای معادل ۸۵ میلیون بشکه نفت صرفه جویی داشته‌ایم
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: با تولید برق هسته‌ای، معادل ۸۵ میلیون بشکه نفت صرفه جویی انرژی داشته‌ایم، این موضوع از لحاظ زیست محیطی هم دستاورد بزرگی محسوب می‌شود.
معاون آب‌رسانی سازمان آب و برق خوزستان گفت: فرآیند بهره‌‎برداری آزمایشی از طرح غدیر با ۲ پمپ آغاز شد و از امروز با ۵ پمپ ادامه پیدا می‌کند و با توجه به وسعت و ابعاد این پروژه، نیاز است پیش از بهره‌برداری اصلی، راه‌اندازی آزمایشی برای کنترل نهایی در دستور کار قرار گیرد.
دولت سیزدهم در شرایطی آغاز به کار کرد که با کسری بودجه ۴۸۰هزار میلیارد تومانی و بدهی ۵۳۵هزار میلیارد تومانی از محل اوراق مواجه بود، با وجود این، افزایش قابل‌توجه حقوق، یارانه‌ها و رشد دوبرابری بودجه عمرانی در دستور کار قرار گرفت.
رئیس جمهور با تاکید بر همدلی میان دو قوه مجریه و مقننه، گفت: مسئولیت مشترک همه اجزای جمهوری اسلامی، گره‌گشایی از زندگی مردم، جبران عقب‌ماندگی‌ها و حرکت پرشتاب به سوی پیشرفت و تعالی کشور است.
تورم ماهانه در اردیبهشت و خرداد امسال متأثر از افزایش قیمت برخی اقلام خوراکی در نتیجه اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها و حذف ارز ترجیحی افزایشی شد، دولت تلاش کرد منابع جبرانی را برای خانوار‌ها پیش‌بینی کند، اما این روند افزایشی تورم در تیر ۱۴۰۱ کاهشی شد.
شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا بر ساماندهی واردات از طریق تقویت نظام ثبت سفارش و بکارگیری سازوکار‌هایی برای جلوگیری از رسوب کالا در گمرکات تاکید و تصمیماتی را در این زمینه مصوب کرد.
آخرین مطلب
پربیننده ترین