بر اساس تازه‌ترین رتبه‌بندی موسسه ICIS، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس که از سوی دولت آمریکا در لیست تحریم‌ها قرار گرفته است، به رتبه سی و پنجم جهان صعود کرد.
وزارت دارایی روسیه اعلام کرد این کشور در جهت برنامه بلندمدت کاهش وابستگی به دلار، سال آینده تنها بر حسب یوان و یورو استقراض خواهد کرد.
روسیه، ایران و سیاست
روسیه تلاش دارد با افزایش متحدان بین المللی، در حد توان ارزش دلار را در سطح جهانی کاهش دهد که در واقع تحقق این سیاست پاشنه آشیلی می‌تواند برای اقتصاد رو به افول امریکا شود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد:
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بخشی از احتکار کاغذ در مهرماه و با افزایش قیمت در تولید نوشت‌افزار و بخشی هم برای نیاز هر دوره از انتخابات مجلس به این کالا صورت می‌گیرد.
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه برنامه توسعه باغات پسته در شمال و شمال‌غرب کشور در دستور کار معاونت باغبانی است، گفت: با انجام برنامه‌های اصلاحی باغات تولید پسته در کشور تا دو برابر افزایش می‌یابد.
عضو پیشین کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از افزایش ۲/۵برابری هزینه نهاد ریاست جمهوری در دولت روحانی خبر داد.
گره اقتصاد؛ گره زدن اداره کشور به پیشنهادهای اروپا
رهبر انقلاب: من به این سه کشور هم اعتماد ندارم و می‌گویم به اینها هم اعتماد نکنید. اگر می‌خواهید قراردادی ببندید، تضمین واقعی و عملی بگیرید والا فردا این ها هم همان کار امروز آمریکا را به شیوه دیگری خواهند کرد.
ماحصل اقدامات دولت در حذف یارانه پردرآمدها
به تازگی وزیر کار بر اجرای این مصوبه دولت تأکید کرده و با ذکر مجدد این ادعای کهنه که "با وضعیت اقتصادی موجود، شناسایی سه دهک درآمدی بالا کمی مشکل است و باید این کار با دقت انجام شود" تصریح کرده است که آیین نامه حذف دهک‌های بالای درآمدی تا پایان شهریورماه اجرایی خواهد شد.
آیا اینستکس مشکلات اقتصادی کشور را حل می‌کند؟
دولت تدبیر و امید طی شش ساله عمر خود کدامین یک از راهکار‌های بومی در حوزه اقتصادی را مورد توجه قرار داده است و چه شیوه مدیریتی فعالی برای برون رفت از مشکلات جاری در پیش گرفته است؟
رئیس سازمان مالیات نه تنها فرصت نهایی پزشکان برای اتصال به سامانه سازمان مالیات را ۱۵ شهریور و غیر قابل تمدید دانست، که تأکید کرد تا پایان شهریور اسامی ۱۵ تا۲۰ صنف دیگر که باید به سامانه مالیاتی متصل شوند را اعلام خواهد کرد.