عبدالملکی: ابتدا باید روشن کنیم که آیا ما می‌خواهیم نظامات بین‌المللی حاکم که عمدتا توسط قدرت‌هایی مانند آمریکا اعلام، ابلاغ و اجرا شده را تمام و کمال بپذیریم یا خیر؟ اگر می‌خواهیم بپذیریم، پس اشتباه کردیم که انقلاب کردیم. اساسا این جریان دقیقا جریان نبرد حق و باطل است و بخشی از این قوانین غیرمنطقی و غیرعادلانه و غیرالهی در حوزه اقتصاد است.
تولید داخلی یک خودرو بدون اتکا به فرانسوی‌ها
مدیرعامل ایران خودرو از تولید ۱۰۰ هزار دستگاه پژو ۳۰۱ در فاز اول تولید این خودرو در کشور خبر داد و گفت: این خودرو بدون اتکا به فرانسوی‌ها به مرحله تولید رسیده است.
ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با تصمیم دولت، مسافران خارجی دیگر نمی‌توانند کالای اساسی را حتی در قالب کالای همراه مسافر از کشور خارج کنند.
رئیس کل بانک مرکزی در دیدار با هیات رییسه اتاق‌های بازرگانی، تعاون و اصناف ایران، گفت: برای رونق تولید، امسال تا سقف ۳۰هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های تولیدی بنگاه‌های کوچک و متوسط پرداخت خواهد شد.
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب:
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: بعد از سال ۹۳ و با آغاز اجرای طرح تعادل بخشی منابع زیرزمینی آب، تعداد مسدودسازی چاه‌های غیرمجاز به سالانه ۱۳ تا ۱۴ هزار حلقه رسیده است.
وزارت بازرگانی مشکلات مردم را نه تنها در یک هفته بلکه پس از سال‌ها هم برطرف نمی‌کند
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه تشکیل وزارت بازرگانی فقط به سر تولید می‌زند و ضریب خودکفایی را پایین می‌آورد، گفت:مشکلات مردم نه تنها در یک هفته بلکه پس از سال‌ها با تشکیل وزارت بازرگانی برطرف نمی‌شود.
سرپرست سازمان توسعه تجارت خبر داد
سرپرست سازمان توسعه تجارت از سوءاستفاده از شکر وارداتی با دلار ۴۲۰۰ تومانی برای صادرات ۱۲۰ میلیون دلار آبنبات خبر داد!
رئیس‌ دیوان محاسبات اعلام کرد:
رئیس‌دیوان محاسبات کشور تصریح کرد: گرچه در قانون بودجه‌های ۹۷ و ۹۸ برخی ضوابط را قرار داده‌اند، اما تفاسیر قانونی، اجازه برخی پرداخت‌های نامتعارف را می‌دهد.
صادرات آمریکا به ایران ۸۸ درصد رشد کرد/ واردات به صفر رسید
صادرات آمریکا به ایران در ماه می سال جاری میلادی ۸۸ درصد رشد کرد و به ۹.۸ میلیون دلار رسید.
حمایت کمیسیون انرژی مجلس از طرح توسعه پتروپالایشگاه‌ها
بسیاری از اعضای کمیسیون انرژی مجلس معتقدند در صورت تصویب و اجرای طرح افزایش ظرفیت پتروپالایشی با استفاده از سرمایه‌های مردمی می‌توان تحریم‌های نفتی آمریکا را خنثی کرد.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار با اعلام آخرین آمار مقرری بگیران بیمه بیکاری، شرایط قطع بیمه بیکاری را تشریح کرد.
ماینرها چگونه به اقتصاد ایران آسیب می‌زنند؟
استخراج بیت‌کوین تهدید تازه برای اقتصاد ایران
دستگاه‌های تولید ارز دیجیتال یا به اصطلاح "ماینر" در چند ماه اخیر بسیار مورد توجه مصرف کنندگان ایرانی قرار گرفته است به گونه ای که استفاده از این دستگاه ها در ماه اخیر ۳۸ درصد افزایش داشته است.
پربیننده ترین