دولت بزرگترین مانع برای تولید است
باید بین حجم نقدینگی که بانک ها ایجاد می کنند و بین میزان خلق ثروت در جامعه تعادل منطقی یک به یک برقرار شود که این گام اول بشمار می اید.
ظرفیت تولید دارو در ایران بیش از 3.5 برابر نیاز کشور است/ فعالیت بیش از 250 کارخانه دارویی در کشور
رئیس هیات مدیره سندیکای تولید کنندگان مواد دارویی در گفت و گو با بصیرت:
اساسا تعداد داروهای اساسی در ایران حدود 480 قلم است که در دنیا این تعداد حتی کمتر  از این تعداد است مثلا در کشور هند این تعداد 152 قلم است
تلاش مجلس برای بهبود دیپلماسی اقتصادی کشور/ کمیته دیپلماسی اقتصادی در مجلس ایجاد شد
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس:
آنچه در روزهای اخیر توسط کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس انجام شد، تاسیس کمیته دیپلماسی اقتصادی بود. همچنین تلاش می کنیم طرحی برای بهبود وضعیت دیپلماسی اقتصادی کشور، به صحن علنی معرفی شود
اصلاح نظام مالیاتی و جلوگیری از خام فروشی
نمایندگان مجلس مطرح کردند:
می تواند هزینه های جاری دولت را هم پوشش دهد. علاوه بر مالیات، دولت سرمایه گذاری های بسیار و به طبع درآمدهایی دارد که همه این ها به همراه کوچک کردن دولت و کم کردن هزینه ها می تواند به او کمک کند.
راهکارهای تحقق جهش تولید در کشور
جهش تولید راهکاری مناسب برای رسیدن به خودکفایی و قطع وابستگی اقتصاد به نفت به شمار می رود. جهش تولید نیازمند تلاش همه جانبه است؛ خرید کالای ایرانی نیز به عنوان یکی از پیش نیازهای جهش تولید موجب رونق تولید و اقتصاد کشور خواهد شد.
رئیس شیلات اظهارات ظریف را اشتباه خواند، اما...
رئیس سازمان شیلات ایران اظهارات وزیر امور خارجه درباره دادن اجازه صید به شناورهای خارجی در آب‌های ایران را نادرست دانست و گفت: هر فردی در زمینه فعالیت خود می‌تواند اطلاعات متقنی ارائه کند، مگر من درباره سیاست خارجی اظهارنظر می‌کنم؟
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از برگزاری نمایشگاه‌های بهاره در بازه زمانی یکم تا ۲۵ اسفند خبر داد.