تلاش مجلس برای بهبود دیپلماسی اقتصادی کشور/ کمیته دیپلماسی اقتصادی در مجلس ایجاد شد
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس:
آنچه در روزهای اخیر توسط کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس انجام شد، تاسیس کمیته دیپلماسی اقتصادی بود. همچنین تلاش می کنیم طرحی برای بهبود وضعیت دیپلماسی اقتصادی کشور، به صحن علنی معرفی شود
اصلاح نظام مالیاتی و جلوگیری از خام فروشی
نمایندگان مجلس مطرح کردند:
می تواند هزینه های جاری دولت را هم پوشش دهد. علاوه بر مالیات، دولت سرمایه گذاری های بسیار و به طبع درآمدهایی دارد که همه این ها به همراه کوچک کردن دولت و کم کردن هزینه ها می تواند به او کمک کند.
جهش تولید راهکاری مناسب برای رسیدن به خودکفایی و قطع وابستگی اقتصاد به نفت به شمار می رود. جهش تولید نیازمند تلاش همه جانبه است؛ خرید کالای ایرانی نیز به عنوان یکی از پیش نیازهای جهش تولید موجب رونق تولید و اقتصاد کشور خواهد شد.
رئیس شیلات اظهارات ظریف را اشتباه خواند، اما...
رئیس سازمان شیلات ایران اظهارات وزیر امور خارجه درباره دادن اجازه صید به شناورهای خارجی در آب‌های ایران را نادرست دانست و گفت: هر فردی در زمینه فعالیت خود می‌تواند اطلاعات متقنی ارائه کند، مگر من درباره سیاست خارجی اظهارنظر می‌کنم؟
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از برگزاری نمایشگاه‌های بهاره در بازه زمانی یکم تا ۲۵ اسفند خبر داد.
ظرفیت شرکت های دانش بنیان در گذر از اقتصاد تک محصولی
طی ۱۰ سال اخیر حدود ۴۰۰۰ شرکت دانش بنیان جدید در کشور تأسیس شده که گردش مالی معادل ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی داشته اند. چشم انداز ترسیم شده، ۴۰ هزار شرکت دانش بنیان با گردش مالی بیش از یک میلیون میلیارد تومانی است.
۶ کارخانه نوآوری به زودی در ۶ شهر بزرگ کشور راه‌اندازی می‌شوند تا استارت‌آپ‌ها در آن‌ها فعالیت کنند.
افزایش مناطق آزاد؛ تهدید یا فرصت؟!
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه افزایش مناطق آزاد اتلاف منابع و فرصت‌سوزی است، گفت: در کشورهای توسعه یافته معمولا یک الی دو منطقه آزاد محور قرار می‌گیرد.
مردم وقتی به دولت اعتماد کردند، او را در همان قواره‌ای می‌دیدند که می‌گفت و قولش را می‌داد، نه در وضعیت کنونی که بگوید من مرد روز‌های صلحم نه جنگ.
پربیننده ترین
پرطرفدارترین عناوین