شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۴۴۴۲ واحد روبرو شد.
راز کنترل بازار ارز در سال ۹۷ از زبان سیف
رئیس کل سابق بانک مرکزی در نوشتاری با تاکید بر اینکه الزاماً پایین بودن نرخ ارز، مطلوب نیست، مداخله بانک مرکزی در بازار ارز از سال ۱۳۸۲ را تایید کرد. وی معتقد است اگر همزمان با مصوبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ هیات دولت، نسبت به اعمال سیاست‌ مناسب تجاری و کنترل تقاضای ارز اقدام می‌شد، التهاب شهریور ۱۳۹۷ در بازار اتفاق نمی‌افتاد.
دادستان دیوان محاسبات از تخلف بیش از یک میلیارد و ۶۱۲ میلیون دلاری وزارت نفت در واریز نکردن درآمد‌های صادراتی این وزارتخانه به صندوق توسعه ملی در سال‌های ۸۹ تا ۹۳ خبر داد.
پیش بینی رئیس کانون صرافان:
رئیس کانون صرافان ایران با هیجانی دانستن گرانی ارز در روز‌های اخیر پیش بینی کرد: پس از گذشت مدتی، قیمت ارز به نرخ‌های قبلی باز خواهد گشت.
معاون حقوقی وزیر ارشاد ضمن تشریح موضع وزارت ارشاد درباره معافیت مالیاتی سلبریتی‌‌ها گفت: در جلسه‌ای که به خواست وزیر ارشاد در سازمان مالیاتی برگزار می‌شود،‌ درباره عدم بهره‌مندی سلبریتی‌ها با درآمد بالا از معافیت مالیاتی تصمیم‌گیری خواهیم کرد.
رئیس‌کل بانک مرکزی با تأکید بر اینکه تغییر خاصی در متغیر‌های کلیدی بازار ارز رخ نداده است، گفت: بانک مرکزی برنامه‌ای برای انتشار اوراق مشارکت ندارد.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: میزان مالیات دریافتی ماهانه در کشور حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که مجموع حقوق و مزایای پرداختی به کارکنان دولت و هزینه‌هایی مانند آب و برق در مجموع ماهانه ۱۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است.
تداوم معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها زیر چتر حمایت نوبخت
در حالی محمدباقر نوبخت در اظهاراتی با حذف معافیت مالیاتی هنرمندان و سلبریتی‌ها مخالفت کرده و آن را موضع دولت می‌داند که یکی از سرفصل‌های مهم اصلاح ساختار بودجه، اصلاح معافیت‌ها و توسعه پایه‌های مالیاتی است.
مرکز پژوهش‌های مجلس:
مرکز پژوهش‌های مجلس با انتشار گزارشی اعلام کرد عملکرد شرکت توتال در طراحی فازبندی پارس جنوبی، بیش از حد متعارف متوجه منافع قطر بوده که در موارد متعددی احتمالا منافع کشور ما را به خطر‌انداخته است.
بانک‌های خارجی در ماه نوامبر با طرف‌های ایرانی تسویه حساب می‌کنند به این دلیل در نوامبر تقاضا برای دلار فصلی، بالا می‌رود. این یکی از دلایل رشد نرخ دلار طی روز‌های اخیر است.
راه‌اندازی سامانه «هریم» برای ارسال پیامک‌های رمز دوم/ اجرای کامل از ۱۵ دی
معاون فناوری اطلاعات بانک اقتصاد نوین با اشاره به راه‌اندازی سامانه «هریم» توسط بانک مرکزی، گفت: از ۱۵ ماه و با آغاز به کار سامانه «هریم» که متعلق بانک مرکزی است، رمز دوم پویا برای افراد ارسال می‌شود.