شرکت آسان پرداخت پرشین (آپ) نیز در لیست اموال خود تعدادی واحد مسکونی دارد.
به دلیل ایجاد انحصار در صنعت خودروسازی، علاوه بر عقب گرد در تولید و نارضایتی مردم، به علت عرضه قطره چکانی خودرو، دلال بازی تقویت شده و قیمت‌ها روز به روز از واقعیات اقتصادی دورتر شده اند.
طی ۷ ماه قیمت تایر ۷۰ درصد رشد داشته است.
اولین بار سیدرضا فاطمی‌امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در روز‌های پایانی سال گذشته اعلام کرد: دولت قصد دارد باقیمانده سهام خود در دو خودروسازی بزرگ ایران‌خودرو و سایپا را به صورت بلوکی واگذار کند.
بر اساس آمار صنعت برق،‌ افزایش 9.5 درصدی تامین برق صنایع زمینه تولید 6.9 میلیون تن فولاد در 3 ماهه اخیر را مهیا کرده است.
براساس صورت مالی ۶ماهه نخست سال ۱۴۰۰ موسسه آموزشی پژوهشی صنعت خودروسازی در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ دارای زیان انباشته بوده است.
شرکت سرمایه‌گذاری ساربان سرمایه ایرانیان در نیمه نخست سال گذشته درمجموع ۳۱۵ میلیون تومان درآمد عملیاتی داشته که حدود ۱۹۷ میلیون تومان از آن جزء هزینه‌های عملیاتی و ۱۱۸ میلیون تومان نیز سود خالص شرکت بوده است.
گزارش تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه با گذشت ۱۶ ماه از تصویب در مجلس، هنوز از کمیسیون صنابع به هئیت‌رئیسه ارسال نشده و انتظار از رئیس مجلس این است که زمینه قرائت این گزارش در جلسه علنی مجلس را فراهم کند.
بورس در سال 1401 حال خوبی خواهد داشت، اگر؟
محمد علی احمد زاد اصل، کارشناس بازار سرمایه
بازار سرمایه یکی از مهمترین بازارهای کشور به شمار می رود که در سال گذشته وضعیت بغرنجی را پشت سر گذاشت. هر چند در سال گذشته سهامداران تازه ای وارد این بازار شدند که منجر به معرفی و شناخت بهتری از این بازار به مردمی شد که تا کنون وارد بورس نشده بودند اما آنچه در نهایت باید اتفاق بیفتد اعتماد به بازار سرمایه و ورود نقدینگی به بورس با اتخاذ سیاست های درست برای این بازار به دور از هر گونه تصمیم گیری هیجانی، احساسی و خلاف قواعد اقتصادی بازاراست.
اکنون نمی توان چشم انداز مشخصی از وضعیت بورس در سال آینده ارائه داد / وضعیت بورس وابسته به مجموعه مولفه ها است
عبدالله مشکانی کارشناس بازار سرمایه
کارشناس بازار سرمایه: یکی از مولفه های تاثیر گذار در بورس، قیمت دلار است. باتوجه به اینکه همچنان مشخص نیست سرنوشت قیمت نفت دربازارهای جهانی چه می شود وچون قیمت نفت در تعیین نرخ دلار اعم از کاهشی یا افزایشی آن تاثیر دارد لذا با تعیین شدن این دو فاکتور یعنی قیمت نفت و دلار بخشی از روند پیش روی بازار سرمایه در سال آینده مشخص می شود.
پس از انتخاب محمدعلی تیموری به عنوان مدیرعامل گروه سایپا، تولید ماهانه این گروه ۴۰ درصد کاهش داشته است.
احمد اشتیاقی، کارشناس مسائل‌اقتصادی با بررسی دلایل نوسان و افت شاخص بورس در هفته گذشته گفت: عموما شاخص بورس در ایران از چند چالش رنج می‌برد. موضوعاتی که بخشی از آن سیاسی و بخشی ناشی از سیاست‌گذاری‌های دولتی است. در بخش سیاسی گفتگو‌های رفع تحریم‌ها در وین و تاثیر این گفتگو‌ها در نوسان نرخ ارز و دیگری تعیین نرخ سودی است که بانک‌ها به سرمایه‌های کلان می‌دهند.
آخرین مطلب
پربیننده ترین