در گذشته کسبه ابتدا کتاب مکاسب می‌خواندند و پس از آموزش راه‌های کسب روزی حلال سراغ تجارت می‌رفتند، بازار، مسجد و حوزه ۳ رکن جدانشدنی در فعالیت کسبه بود، اما این روز‌ها برخی برای رونق کسب‌وکار خود هر کاری می‌کنند از استفاده ابزاری از زنان در تبلیغات تا توجیه شانس و اقبال.
بررسی اجمالی روندهای موثر بورس اوراق بهادار در هفته گذشته و پیش‌بینی روند آتی بازار
شاخص کل بورس تهران در 4 روز کاری هفته گذشته با حدود 45/2 درصد کاهش از محدوده 1389000 واحدی به محدوده 1355000 واحد رسید.
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۱۰۹۲۳ واحد همراه شد.
رئیس‌جمهور از اهتمام جدی دولت برای حفاظت از منافع مردم و سهامداران در بازار سرمایه خبر داد و گفت: برای تحقق پیش‌بینی‌پذیری بازار سرمایه لازم است مقررات این بازار کاملاً شفاف باشد.
بررسی اجمالی بازار سرمایه
از میان میراث‌های به جا مانده از دولت دوازدهم، بازار سرمایه ، به‌مثابه یک زمین سوخته است.
سازمان امور مالیاتی اعلام کرده است اطلاعات کل خانه‌های خالی شناسایی شده در سال ۱۴۰۰ به این سازمان ارسال شده است که بعد از محاسبه تا پایان تیرماه، اطلاعات آن منتشر می‌شود.
شرکت آسان پرداخت پرشین (آپ) نیز در لیست اموال خود تعدادی واحد مسکونی دارد.
به دلیل ایجاد انحصار در صنعت خودروسازی، علاوه بر عقب گرد در تولید و نارضایتی مردم، به علت عرضه قطره چکانی خودرو، دلال بازی تقویت شده و قیمت‌ها روز به روز از واقعیات اقتصادی دورتر شده اند.
طی ۷ ماه قیمت تایر ۷۰ درصد رشد داشته است.
اولین بار سیدرضا فاطمی‌امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در روز‌های پایانی سال گذشته اعلام کرد: دولت قصد دارد باقیمانده سهام خود در دو خودروسازی بزرگ ایران‌خودرو و سایپا را به صورت بلوکی واگذار کند.
بر اساس آمار صنعت برق،‌ افزایش 9.5 درصدی تامین برق صنایع زمینه تولید 6.9 میلیون تن فولاد در 3 ماهه اخیر را مهیا کرده است.
براساس صورت مالی ۶ماهه نخست سال ۱۴۰۰ موسسه آموزشی پژوهشی صنعت خودروسازی در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ دارای زیان انباشته بوده است.
آخرین مطلب
پربیننده ترین