رونق تولید با سرمایه گذاری در بورس
برای ورود به بازار بورس نیاز به دریافت کد بورسی از یکی از شرکت‌های کارگزاری می‌باشد. کد بورسی شامل هشت کاراکتر می‌شود که از سه حرف اول نام فامیلی بعلاوه عدد پنج رقمی می‌شود.
مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران از ورود ۴۰۰ هزار سرمایه‌گذار جدید به بورس تهران در سال جاری خبر داد.
مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران به سرمایه‌گذاران تازه‌وارد در بورس تهران توصیه کرد: از پس‌اندازهای خود در بورس سرمایه‌گذاری کنند و اموال و املاک خود را برای بورس نفروشند.
«دلار» از مبادلات تجاری روسیه و ترکیه حذف شد
وزارت مالی روسیه اعلام کرد مسکو و آنکارا توافقی برای انجام پرداخت‌های دو جانبه با روبل روسیه و لیر ترکیه، امضا کردند.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: در مسیر فضای ما برای هر پرواز عبوری هزینه عبور به طور متوسط حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار برآورد می‌شود و این رقم ۲ تا ۳ برابر رقم عبور از فضای کشور‌های همسایه است.
مماشات با پزشکان در موضوع پرداخت نکردن مالیات، مقاومت برخی دیگر از اصناف پردرآمد مانند سردفتران را در پی داشته و آن‌ها هم سعی دارند مانند پزشکان درآمد‌های خود را بسیار‌اندک جلوه دهند!
31 هزار میلیارد تومان از بدهی دولت از طریق اوراق مشارکت تسویه شد
بصیرت: یکی از راهکار‌های دولت برای جبران کسری بودجه خود در سال ۹۸ انتشار اوراق مشارکت است که تضمین اصل و سود حاصل از آن توسط بانک مرکزی صورت می‌گیرد. به عقیده کارشناسان اقتصادی این اقدام منجر به بدهی بیشتر دولت می‌شود به طوری که دولت آینده وارث این بخش از بدهی‌ها خواهد بود و مجبور است قسمتی از درآمد‌های دولتی را به تسویه آن اختصاص دهد.
سه جرقه انفجار ارزی ۹۷
«دلار ۴۲۰۰ تومانی» موضوع یک فیلم مستند شد. روز گذشته در «مجمع کارآفرینان ایران» از این مستند اقتصادی رونمایی شد. «سید امیر سیاح» در این مستند، پر سروصداترین سیاست سال ۱۳۹۷ را در حدود ۷۲ دقیقه به تصویر کشیده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اعلام کرد: ۲۹ شرکت برای سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار در ۶ ماه اول امسال متقاضی بودند.
زائران اربعین حسینی در صورت نیاز به خرید ارز می‌توانند حداکثر ۱۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارز‌ها به نرخ بازار ثانویه، ارز از صرافی‌های مجاز و بانک‌های منتخب ملی، ملت، تجارت، سپه، صادرات و پارسیان بخرند.
رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی گفت: چنانچه تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی، بدهی ‌مالیاتی خود را تا پایان مهرماه پرداخت کنند، 100 درصد جرائم قابل بخشش آنها بخشیده می‌شود.
پربیننده ترین