راهکاری جدید برای بازگشت ارز صادراتی
پیشنهاد جدید برای رفع تعهد ارزی از سوی بخش‌خصوصی به دولت ارائه شد. رئیس اتاق بازرگانی تهران پیشنهاد داد تا به‌جای ملزم کردن صادرکننده به برگشت ارز صادراتی به کشور، این ارز را در مقصد صادراتی از صادرکننده تحویل بگیرد. به‌رغم اینکه تاکنون راهکار چهارگانه‌ای از سوی بانک‌مرکزی به منظور رفع تعهد ارزی ارائه شده و به گفته صادرکنندگان، ۷۲ درصد ارز حاصل از صادرات نیز به‌واسطه همین راهکار‌ها به کشور بازگشته، اما مجددا پیشنهادی جدید برای رفع تعهد ارزی مطرح می‌شود.
بانک مرکزی:
بانک مرکزی اعلام کرد با تلاش‌های حوزه حقوقی این بانک، درخواست خواهان‌های آمریکایی در مورد شناسایی و اجرای رای دادگاه نیویورک در ایتالیا، رد شد.
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه برخی تصور می کردند، در تحولات اخیر نرخ ارز از کنترل بانک مرکزی خارج می شود، گفت: با تدبیر بانک مرکزی و از طریق کنترل ریال، شاهد ثبات در بازار ارز هستیم و این مقدمه رشد اقتصادی است.
کارشناس بازار سرمایه پیش بینی کرد؛
شاخص کل بازار بورس در پایان معاملات دیروز به رقم ۳۷۵ هزار و ۵۴۷ واحد رسید که رقمی بی‌سابقه برای بازار سرمایه است.
مرکز پژوهش‌ها: تصویب لایحه بودجه ۹۹ تبعات زیادی دارد
مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به گزینه‌های پوشش کسری قابل توجه لایحه بودجه 99 اعلام کرد در صورت عدم انتخاب این گزینه‌ها، در هنگام اجرای بودجه، دولت با یک راهکار دیگر شامل فشار و اضطرار برای استقراض از بانک مرکزی و پذیرش تورم شدید ناشی از آن، یا تن دادن به معامله سیاسی، مواجه خواهد شد.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به لزوم تجدیدنظر در معافیت‌های مالیاتی گفت: معافیت مناطق آزاد باید برداشته شود، چرا که گرفتن مالیات از مناطق آزاد شفافیت اطلاعاتی به دنبال دارد.
هزینه مسکن در سبد هزینه خانوار افزایش یافته است
گزارش سازمان برنامه نشان می دهد؛
سازمان برنامه و بودجه در گزارشی اعلام کرد: تغییرات درآمد خانوار، قیمت مسکن و اجاره بها، برآیندی را رقم زده که تعادل بین درآمد خانوار و هزینه‌های سکونت را بحرانی کرده است.
دبیر شورای‌عالی فضای مجازی در واکنش به اظهارات معاون وزیر ارتباطات مبنی بر مسئولیت جدید محول شده به این وزارت، گفت: مسئولیت خدمات شبکه ملی اطلاعات از سال ۹۵ به وزارت ارتباطات واگذار شده است.
یک استاد اقتصاد دانشگاه با اشاره به غیر‌واقعی بودن درآمد‌های پیش‌بینی شده در بودجه ۹۹ گفت: مجموعا بیش از ۱۸۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه خواهیم داشت.
خوش بینی به مذاکره، این بار در ژاپن
اظهارات وزیر خزانه‌داری آمریکا بار دیگر، دروغ‌پردازی و رفتار بزک‌کارانه برخی نشریات زنجیره‌ای را ثابت کرد.
پربیننده ترین