یک کارشناس بورسی دلایل رشد ۴۶ درصدی بازدهی بورس تهران در سال جاری را عنوان کرد و گفت: مردم برای حضور در بورس از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری وارد شوند.
بر خلاف آنچه در سایت بانک مرکزی آمده‌است که فعالان اقتصادی موافق حذف چهار صفر هستند، بعد از واکنش‌های متعدد اعضای اتاق‌های بازرگانی، رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: تا زمانی که اصلاحات لازم در اقتصاد ایران رخ ندهد، طرح‌هایی مانند حذف صفر از پول ملی تأثیری ندارد.
سایه روشن راه اندازی
ابهاماتی در راه اندازی این بازار وجود دارد که راه اندازی آن را تاکنون به تأخیر انداخته‌اند که از عمده دلایل آن می‌توان به احتمال مقاومت بازار‌های قبلی ارز در این عرصه اشاره کرد که حتی ممکن است باعث ایجاد اختلال در بازار ارز شوند.
در حالی برخی مسئولین علت شیوع پدیده «ازدواج صوری» را افزایش مبلغ وام ازدواج می‌دانند که ریشه این پدیده نظام بانکی معیوب است که وام میلیاردی را به راحتی می‌دهد، اما برای پرداخت وام خُرد به یک جوان هزاران مانع پیش پای او می‌گذارد.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی جزئیات اجرای طرح ها‌ی تامین مسکن به روش فروش اقساطی زمین و تامین مسکن اجاره‌ای را تشریح کرد.
بیت کوین؛ فعالیتی پرریسک یا پرسود؟
رواج فروش ارزهای مجازی در جامعه موجب کاهش ارزش پول ملی و افزایش تورم در کشور می شود. رکود تولید و آسیب دیدن بخش های مهم صنعتی عواقب دنباله دار بعدی است که از تداوم این سیاست در داخل پیش بینی می شود.
پس‌انداز یا سرمایه‌گذاری؟
اغلب میان پس‌انداز و سرمایه‌گذاری فرقی گذاشته نمی‌شود و گاهی آن‌ها را به‌جای یکدیگر استفاده می‌کنیم. سرمایه‌گذاری، به زبان ساده یعنی کار کردن با پولتان. در پس‌انداز شما بخشی از پول نقد خود را برای مصارف کوتاه‌مدت کنار می‌گذارید (مثلا برای هزینه‌های خانه و پرداخت اقساط بدهی). سرمایه‌گذاری نگاه به آینده بلندمدت است. همین موضوع مهم‌ترین تفاوت سرمایه‌گذاری و پس‌انداز است.
رییس کل سازمان خصوصی سازی گفت: ارزش سهام عدالت افرادی که یک میلیون تومان سهم داشته اند به ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.
با حذف صفرها، تورم در کالا‌های خرد افزایش خواهد یافت
تأثیر تورمی این سیاست به جای کاهش تورم، به افزایش آن منجر خواهد شد. به دلیل این که وقتی واحدها کوچک می شوند، افراد برای این که واحدهای قیمتی کالاها را در وضعیت تورمی موجود افزایش دهند، به دلیل کوچک شدن واحدها، میل به افزایش رقم های بیشتر پیدا می کنند.
حذف صفر‌ها تورم را کاهش نمی‌دهد، افزایش چی؟!
تجربه کشور‌هایی که چنین عملیات پولی را اجرا کرده‌اند، نشان می‌دهد که کشور‌هایی که در شرایط عدم ثبات اقتصادی و تورم بالا دست به این کار زده اند در اندک فاصله‌ای مجدداً به معضل صفر‌های اضافی دست و پا گیر دچار شده اند که این امر نیز بر اقتصاد و پول ملی کشور متصور است.
رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: اجرای طرح حذف چهار صفر از پول ملی، ضمن کاهش هزینه های امحای اسکناس، موجب اصلاح ظاهری واحد پول ملی با دلار می شود.
معاون اول رئیس جمهور آیین‌نامه اجرایی استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری‌شده در کشور را به منظور ایجاد بستری امن، کم هزینه، شفاف و پرسرعت برای تبادلات اقتصادی و بکارگیری با رویکرد تسهیل فضای کسب وکار ابلاغ کرد.
پربحث ترین عناوین