یک گام تا پیوستن کامل به اوراسیا
سفر اخیر رییس‌جمهوری به ارمنستان در کنار مذاکرات سیاسی و منطقه‌ای، یک هدف بزرگ اقتصادی را نیز دنبال می‌کرد و آن پیوستن ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا بود، الحاقی که در گام‌های پایانی خود قرار گرفته و ایران را در فهرست کشور‌های عضو این اتحادیه قرار خواهد داد.
کلید تدبیر در تهران گم شده، در نیویورک دنبالش نگردید!
تیتر یک امروز روزنامه کیهان به بهانه حضور تیم دیپلماسی ایران در اجلاس سرانه سازمان ملل و دیدارهای رسمی دکتر روحانی در حاشیه این اجلاس، به نقد سیاست ثابت دولت دکتر روحانی در شش سال گذشته اختصاص یافته است. در بخشی از این نقد دلسوزانه آمده است که دولت دکتر روحانی به جای این همه صرف توان در مذاکره با کشورهای اروپایی قدری فرصت برای شنیدن درد دل کارگران و متولیان اقتصادی کشور بگذارد تا همانطوری که در حرف ادعا می شود دولت بدنبال اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است در عمل نیز شواهد میدانی از این دغدغه! و باور به خودکفایی!!! را شاهد باشیم. ادامه مطلب گوشه ای از نقدهای روزنامه کیهان به سیاست های دولت در حوزه یاد شده است:
یک مؤسسه خیریه غیر دولتی در آلمان اعلام کرد طی سال گذشته تعداد افرادی که نیازمند به کمک‌های غذایی هستند ۱۰ درصد افزایش یافته است و شاهد افزایش ۲۰ درصدی سالمندان بالای ۶۵ سال در این زمینه هستیم.
ریاض بدنبال حملات پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو، خط‌لوله انتقال نفت به بحرین را بسته است. بسته شدن این خط‌لوله با وحشت از کمبود نفت صورت گرفته است.
ریاض که خود صادرکننده خالص گازوئیل بود، پس از حملات به تاسیسات نفتی‌اش، به دنبال گازوئیل کم‌گوگرد برای تحویل فوری است.
وزیر انرژی رژیم سعودی با تایید توقف نیمی از تولید نفت در این کشور بعد از عملیات پهپادی علیه پالایشگاه‌های نفتی در بقیق و خریص، گفت اطلاعات متعاقب طی ۴۸ ساعت آینده ارائه می‌شود.
معاون اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور در مورد وظایف و مأموریت‌های کمیته بازنگری و بازبینی هزینه‌ها اظهار داشت: یک وظیفه این کمیته، کاستن حداقل ۵۰ هزار میلیارد تومان از هزینه‌ها است و ناگزیر هستیم که چنین کاهشی را در بودجه سال آتی اعمال کنیم.
وزیر نیرو از پیوستن رسمی ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا از آبان امسال خبر داد که موجب می‌شود تعرفه ۷۰ قلم کالا برای تجار ایرانی صفر شود. از سوی دیگر سفیر ایران در هند نیز اعلام کرد که ایران و هند توافق تهاتر تجاری را تا پایان ۲۰۱۹ نهایی می‌کنند که بر این اساس، محصولات در دو حوزه کشاورزی و دارو به صورت مجزا مبادله خواهد شد.
کاهش ۴۶۴هزارنفری متقاضیان کار
جمعیت افراد دارای درآمد «بدون شغل» طی بیش از یک دهه اخیر با رشد بیش از ۲ میلیون نفری به ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رسیده است و یک پدیده قابل تامل برای بازار کار محسوب می‌شود.
شورای نگهبان سه ایراد قانونی و شرعی بر مصوبه مجلس گرفت.
پربیننده ترین