روایت بانک‌جهانی از رشد اقتصاد ایران درمیان تنش‌های ژئوپلتیک
وزیر اقتصاد از رشد اقتصادی ۵ درصدی، کاهش بیکاری به ۷.۶ درصد و کاهش ۶.۵ میلیون نفری جمعیت فقرا در ایران به عنوان دستاوردهای دولت شهید رئیسی که در گزارش جدید بانک جهانی منعکس شده است خبر داد.
برزیل توافقنامه تجارت آزاد با تشکیلات خودگردان فلسطین را به اجرا گذاشت
وزارت خارجه برزیل در بیانیه‌ای با اعلام اینکه توافقنامه تجارت آزاد بین اتحادیه کشورهای آمریکای جنوبی موسوم به مرکوسور با تشکیلات خودگردان فلسطین را که بیش از یک دهه در انتظار تصویب بود به اجرا گذاشته است، اعلام کرد: برازیلیا برای نشان دادن حمایت خود از مردم فلسطین، این توافقنامه را اجرایی کرده است.
رئیس‌کل بانک مرکزی از امضای نخستین قرارداد پیمان پولی دوجانبه برای تبادلات تجاری میان ایران و روسیه خبر داد و اعلام کرد: زیرساخت معاملات توافقی ریال برون‌مرزی (ریال آفشور) در مرکز مبادله ارز و طلای ایران در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد.
فرصت‌ها ی فرا‌سرزمینی ایران
هم‌اکنون شاهد حضور گسترده شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در قاره آفریقا هستیم؛ تنها در یک مورد در خانه فناورانه ایران در کنیا بیش از ۳۵شرکت دانش‌بنیان ایرانی فعالیت دارند و محصولات خود را در حوزه‌های دارویی، تجهیزات پزشکی، کشاورزی، ساختمانی و معماری تولید می‌کنند
آمادگی ایران برای ایجاد نهاد مالی مشترک میان اعضای بریکس
رئیس کل بانک مرکزی از آمادگی ایران برای ایجاد نهاد مالی مشترک میان کشورهای عضو بریکس و اراده جدی ایران و روسیه برای استفاده از ارزهای محلی خبر داد.
اعداد دروغ نمی‌گویند
در ابتدای سال ۲۰۲۰ نرخ رشد نقدینگی در اقتصاد ایران به 40.6 درصد رسید. این رقم در نخستین سال فعالیت دولت آیت‌الله رئیسی یعنی در سال ۲۰۲۱ به ۳۹ درصد رسید و سال ۲۰۲۲ به 31.1 درصد کاهش یافت
ضربه جدید به اقتصاد رژیم صهیونیستی
در حالی که اقتصاد رژیم صهیونیستی زیر بار هزینه های جنگ چندماهه در نوار غزه، کمر خم کرده است، ناپدید شدن بیش از ۱۳۳ میلیون دلار از سپرده های بازنشستگان، ضربه دیگری را به اقتصاد فروپاشیده این رژیم وارد کرده است.
صندوق بین المللی پول: کاهش ۱۴ درصدی رشد نقدینگی در دولت سیزدهم
متوسط رشد نقدینگی در سه ساله فعالیت دولت سیزدهم ۳۴.۹۳ درصد بوده که این رقم نسبت به رشد نقدینگی ۴۰.۶ درصدی در سال ۲۰۲۰ کاهش ۱۴ درصدی داشته است.
بهار ارزی ایران
نوسانات ارزی باعث تغییر در میزان تجارت یک کشور خواهد شد.درطول ۱۶ ماه گذشته نرخ ارز نوسانات کمتری نسبت به سال‌های گذشته داشت و افزایش حجم تجارت گویای این موضوع است
هشدار صندوق بین‌المللی پول درباره کسری بودجه آمریکا
صندوق بین‌المللی پول (IMF) در گزارشی هشدار داد که کسری بودجه و بدهی‌های فزاینده دولت آمریکا یک "خطر فزاینده" برای اقتصاد جهانی است و باید فوراً به آن رسیدگی شود.
توافق‌نامه راهبردی ایران و روسیه در حوزه انتقال گاز امضا شد
وزیر نفت با بیان اینکه موضوع انتقال گاز روسیه به ایران امروز به ثمر نشست گفت: بی‌شک این مسئله درباره موازنه انرژی در منطقه تحولات مؤثری را رقم خواهد زد.
آخرین مطلب
پربیننده ترین