"تولید ملی" کلید واژه نام‌آشنای اقتصاد کشور است که از یک دهه اخیر در بیانات رهبر معظم انقلاب بر آن تأکید می‌شود و سیاست‌گذاری‌های اقتصادی کشور تحت تأثیر این کلید واژه و با اولویت بخشی به اصول اقتصاد مقاومتی تدوین و ابلاغ می‌شود. در سال جاری نیز تأکید بر "جهش تولید" از سوی رهبر معظم انقلاب نوید تداوم دغدغه‌مندی نظام در حوزه تولید و اولویت بندی سیاست‌های اقتصادی بر محور چرخه تولیدی کشور را می‌دهد.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: پیش‌بینی این بود که مصرف بنزین در روزهای پایان سال به ۹۵ میلیون لیتر برسد که با کاهش مسافرت‌ها، از ابتدای اسفندماه تاکنون به‌طور میانگین به روزانه ۶۸ میلیون لیتر رسیده است.
پیشنهاد‌های مرکز پژوهش‌های مجلس برای کاهش تبعات اقتصادی کرونا
مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی پیشنهاد‌هایی برای کاهش تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا ارائه کرد.
هشدار یک کارشناس بازار سرمایه:
از ابتدای امسال تا پایان دی ماه ۴۹۶ هزار کد بورسی اضافه شده و دبیرکل کانون کارگزاران بورس در مورد آن ابراز نگرانی کرده و بر این باور است که این اتفاق خطرناک بوده و وظیفه ارکان بازار سرمایه این است که طرف عرضه را تقویت کند.
وزیر نفت معتقد است LPG برای سوخت خودروها نیست و این یعنی چشم بستن بر یک میلیون خودرو LPG سوز در حالی که ترکیه، روسیه و اروپایی‌ها تجربه موفقی در استفاده از این سوخت برای خودروها دارند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران از برنامه‌های شهرداری برای ساماندهی وضعیت زباله‌گردی و مقابله با این پدیده خبر داد.
مصوبه جدید بانک مرکزی سدی در برابر پولشویی است
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به آثار مثبت الزام به ارائه اسناد نقل و انتقال بالای یک میلیارد تومان در حوزه ارزی و مالیاتی، گفت: یکی از نتایج این اقدام جلوگیری از پولشویی است.
دستاوردی دیگر از متخصصان ایرانی/«ظفر» آماده پرتاب شد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از استقرار ماهواره‌بر «سیمرغ» برای پرتاپ ماهواره «ظفر» به فضا، در سایت خبر داد و با بیان اینکه سیمرغ، ظفر را تا ۵۳۰ کیلومتری زمین خواهد برد، گفت: هزینه ساخت ظفر ١ و ٢ را کمتر از ۲ میلیون یورو است که اگر قرار باشد این تصاویر را خریداری کنیم باید ۵ برابر آن را بپردازیم.
تأثیر ترور شهید سلیمانی بر بازار‌های اقتصادی
قیمت نفت برنت در روز جمعه از رقم ۶۶.۲ میلیارد دلار به ۶۹.۵ دلار بر بشکه افزایش یافت و در نهایت با رشد ۲.۴ دلار یعنی معادل ۳.۶ درصدی به کار خود پایان داد. قیمت نفت خام آمریکا در روز گذشته نیز با ۱.۸۵ دلار، معادل ۳ درصد افزایش یافت. قیمت گازوئیل و بنزین نیز به ترتیب ۳.۶ و ۳.۸ درصد در بازار‌های جهانی افزایش یافت.
پربیننده ترین