دوقطبی‌سازی FATF
بنا به نظر بسیاری از کارشناسان، دولت از سال گذشته بند‌های زیادی از خواسته‌های گروه ویژه اقدام مالی (FATF) را داوطلبانه اجرا می‌کند؛ ولی اثر آن‌ها در جامعه چیزی جز محدود شدن ساختار‌های اقتصادی کشور نیست.
مقامات ژاپنی اعلام کردند مدارک و شواهد آمریکا مبنی بر حمله ایران به نفتکش ها را قبول ندارند و معتقدند این مدارک کافی نیست و نباید بر اساس آن ایران را متهم کرد.
سازش یا مقاومت، کدام پرهزینه‌تر است؟ بررسی یک داستان واقعی
کشورهای کوبا و کلمبیا دو کشوری هستند که دو روش متفاوت را درباره کنش با آمریکا، اولی مقاومت و دومی سازش؛ برگزیده و دستاوردهای متفاوتی داشته‌اند.
رئیس‌جمهور روسیه روز جمعه در همایش بین‌المللی «سن‌پترزبورگ» خواستار تجدیدنظر در نقش دلار با توجه به استفاده دولت آمریکا از آن به عنوان ابزار فشار شد.
مرکز پژوهش‌های مجلس با تاکید بر اینکه به عنوان سیاست جایگزین ارز ترجیحی، پرداخت نقدی بهترین انتخاب است، اعلام کرده است: اجماع مراکز سیاست‌گذاری تمایل کم‌تری به پرداخت نقدی دارد از این‌ رو، دومین گزینه یعنی پرداخت نقدی ـ کالایی پیشنهاد شده است.
تکمیل پازل تحریم‌های نفتی آمریکا با الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو
یکی از مؤثرترین راه‌های بی‌اثر کردن تحریم‌های نفتی آمریکا، صادرات نفت از طریق عرضه نفت در بورس است. با این وجود، اگر ایران یکی از لوایح درخواستی FATF یعنی الحاق به کنوانسیون پالرمو را تصویب کند، عملا این راهکار بی‌اثر خواهد شد.
امضای قرارداد حذف دلار از مبادلات چین و روسیه توسط رؤسای جمهور دو کشور
رؤسای جمهور چین و روسیه برای کند کردن لبه تحریم‌های آمریکا قراردادی امضا کردند که به موجب آن دلار از مبادلات تجاری دو کشور حذف می‌شود.
بانک‌های مرکزی صربستان و فیلیپین هم به جمع کشورهایی که با خرید طلا در حال فاصله گرفتن از دلار هستند، پیوستند.
حجم ذخایر ارزی و طلای روسیه به زودی از مرز 500 میلیارد دلار عبور می‌کند
رئیس کل بانک مرکزی روسیه اعلام کرد: ذخایر طلا و ارزی این کشور به زودی از مرز 500 میلیارد دلار عبور خواهد کرد.
یکشنبه / ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۰ دسته‌بندی: تولید و تجارت کد خبر: 98022211614 خبرنگار : 71214چاپ معاون وزیر کشاورزی خبر داد:
پربیننده ترین