گزارش کنفرانس تجارت و توسعه ملل متحد (آنکتاد) حاکی است رشد جهانی قیمت مواد غذایی و انرژی تاثیر مضاعفی بر تورم دولت‌ها گذاشته است، اما برای مقابله با آن یک شاه کلید به نام رشد ضریب خوداتکایی وجود دارد که در کشور ما در برنامه هفتم توسعه بر آن تأکید شده است.
در هفته ای که گذشت شاخص کل نزول را تجربه کرد و پیش بینی می شود که ریزش تا محدوده یک میلیون و 420 هزار واحد ادامه داشته باشد،
مزایای کشت فرا سرزمینی
بنا به گفته کارشناسان، اولین و مهم‌ترین مزیت کشت فرا سرزمینی جلوگیری از هدررفت آب است،
به دنبال رکوردزنی ساخت ۶۰۰۰ مگاوات نیروگاه در کشور در یک سال، برای اولین‌بار ساخت یک نیروگاه توسط سازنده داخلی در کمتر از ۶ ماه به سرانجام رسید و حدنصاب بین‌الملی جدیدی در این زمینه ثبت شد.
پیشنهاد می‌شود وزارت نفت در صورت انعقاد قرارداد واردات گاز از روسیه، از این ظرفیت در جهت تقویت سیاست «بهینه‌سازی مصرف سوخت» و «توسعه بازار‌های صادراتی» استفاده کرده و صرفا به منافع کوتاه‌مدت خود توجه نکند
بررسی نظام مالیاتی کشور‌های توسعه‌یافته بیانگر آن است که اولین اقدام جهت مبارزه با تقلب مالیاتی، طراحی و اجرای برنامه «مدیریت ریسک تمکین مالیاتی» است.
سلطه آمریکا بر اقتصاد جهانی به شدت رو به افول است؛ سرعت ماهیت تحولات در اقتصاد دنیا نشان می‌دهد که فرآیند سقوط ارزش دلار و پایان هژمونی اقتصادی آمریکا به نقطه برگشت‌ناپذیر رسیده است و آمریکا دیگر توان حفظ موقعیت خود را ندارد.
مدیرعامل شرکت ملی نفت گفت تفاهم‌نامه بزرگترین سرمایه‌گذاری تاریخ صنعت نفت بین شرکت نفت و ‎شرکت گازپروم روسیه با ارزش ۴۰ میلیارد دلار امضا شد.
معاون وزیر امور خارجه گفت: با انجام دیپلماسی و ایجاد تنوع در مبادی واردات قیمت واردات کالا‌های اساسی ۱۰ تا ۱۵ درصد ارزان‌تر شد.
به گفته یک کارشناس، مالکیت ۵۳ درصدی ایران از بندر سالیانکا روسیه موجب شده که فرصت بی‌نظیری برای نقش‌آفرینی ایران در کریدور ترانزیتی شمال-جنوب و تعاملات سه جانبه با هند و روسیه فراهم شود.
آیا بازار رمز ارزها ریسک پذیر است؟
روند سرمایه گذاری در شرایط کنونی متغییر از گذشته شده است. بطوری که امروز تمایل بیشتر به سمت سرمایه گذاری ها در حوزه رمز ارزها رفته است
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶ دلار و ۶۹ سنت معادل ۵.۵۸ درصد کاهش به ۱۱۳ دلار و ۱۲ سنت رسید.
آخرین مطلب
پربیننده ترین
پرطرفدارترین عناوین