کاهش ۴۶۴هزارنفری متقاضیان کار
جمعیت افراد دارای درآمد «بدون شغل» طی بیش از یک دهه اخیر با رشد بیش از ۲ میلیون نفری به ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رسیده است و یک پدیده قابل تامل برای بازار کار محسوب می‌شود.
شورای نگهبان سه ایراد قانونی و شرعی بر مصوبه مجلس گرفت.
بلاتکلیفی سامانه «ثبت حقوق و مزایا» در حالی وارد چهارمین ماه می‌شود که مسئولان وزارت اقتصاد هیچ پاسخی به این سامانه شفافیت‌ساز حقوق‌ها نمی‌دهند و فیش‌های حقوق مدیران همچنان پنهان می‌مانند!
باشگاه تحریمی‌ها را ایجاد می‌کنیم
رئیس فراکسیون مقابله با تحریم در گفتگو با بصیرت:
برخی از فعالان اقتصادی عنوان می‌کنند تحریم‌های داخلی در برخی مواقع، قوی‌تر از تحریم‌های آمریکا عمل می‌کند. آن‌ها عدم همکاری بخش‌های اجرائی را همیشه مطرح می‌کنند.
اعتراف وزیر خزانه‌داری آمریکا به استفاده از FATF برای جلوگیری از دور زدن تحریم‌ها
اظهارات وزیر خزانه‌داری آمریکا در روز پایانی نشست اخیر FATF نشان می‌دهد آمریکا از FATF برای کشف کردن راه های دور زدن تحریم‌ها استفاده می‌کند.
دوقطبی‌سازی FATF
بنا به نظر بسیاری از کارشناسان، دولت از سال گذشته بند‌های زیادی از خواسته‌های گروه ویژه اقدام مالی (FATF) را داوطلبانه اجرا می‌کند؛ ولی اثر آن‌ها در جامعه چیزی جز محدود شدن ساختار‌های اقتصادی کشور نیست.
مقامات ژاپنی اعلام کردند مدارک و شواهد آمریکا مبنی بر حمله ایران به نفتکش ها را قبول ندارند و معتقدند این مدارک کافی نیست و نباید بر اساس آن ایران را متهم کرد.
سازش یا مقاومت، کدام پرهزینه‌تر است؟ بررسی یک داستان واقعی
کشورهای کوبا و کلمبیا دو کشوری هستند که دو روش متفاوت را درباره کنش با آمریکا، اولی مقاومت و دومی سازش؛ برگزیده و دستاوردهای متفاوتی داشته‌اند.
رئیس‌جمهور روسیه روز جمعه در همایش بین‌المللی «سن‌پترزبورگ» خواستار تجدیدنظر در نقش دلار با توجه به استفاده دولت آمریکا از آن به عنوان ابزار فشار شد.