بورس تل‌آویو لرزید
تایمز اسرائیل در همین مورد نوشته است: شاخص بورس تل‌آویو 0.7 درصد با کاهش روبه‌رو شده است
چرا صنعت نفت برای سرمایه گذاری خارجی با وجود تحریم ها جذاب بود؟
با وجود تحریم ها و آنطور که وزیر اقتصاد می گوید،سرمایه گذاری خارجی در بخش نفت پیشرفت چشمگیری داشت اما کافی نیست و ایران باید برای جذب سرمایه گذاران خارجی گام های دیگری نیز بردارد.
کدام رویه وارداتی به نرخ ارز غیر رسمی مشروعیت می دهد؟
با وجود رویه رانتی واردات در برابر صادرات خود، عملا تامین ارز همه کالاهای وارداتی با نرخ ۴۰ هزار تومان، ادعای درستی نیست و کالاهایی که از این رویه وارد می شوند با نرخ ارز غیر رسمی و تلگرامی نرخ گذاری خواهند شد.
آغاز ریزش دلار در بازار آزاد در روز بدون مشتری
مشاهدات از بازار آزاد ارز نشان می‌دهد که از ساعتی پیش ریزش قیمت دلار در این بازار شروع شده و همچنان ادامه دارد به طوری که تا زمان انتشار این گزارش افت ۴ هزار تومانی را تجربه کرد و صرافی‌های میدان فرودسی روز بدون مشتری را سپری می‌کنند.
رییس‌کل گمرک خبر داد:
تجارت ۶۱ میلیارد دلاری ایران با ۵۶ کشور عضو سازمان کنفرانس اسلامی
رییس‌کل گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام‌کرد: تجارت ایران با ۵۶ کشور عضو سازمان کنفرانس اسلامی در سال ۱۴۰۲ با ۱۹ صدم درصد افزایش به رقم ۶۱ میلیارد دلار رسید.
دفتر آمار آمریکا اعلام کرد: در دو ماه نخست ۲۰۲۴ صادرات آمریکا به ایران رشد ۷۴ درصدی داشته و تجارت دو کشور در این دوره از ۲۰ میلیون دلار گذشته است.
صادرات ۷.۶ میلیارد دلاری زنجیره فولاد در سال ۱۴۰۲
انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران آمار کامل حجم و ارزش صادرات سال ۱۴۰۲ زنجیره فولاد کشور را منتشر کرد.
رییس خانه اقتصاد ایران و ترکیه گفت: با سفر بیش از یک میلیون نفر به شهر وان ترکیه، بیش از ۱.۵ میلیارد دلار برای اقتصاد این کشور در آمد در سال گذشته ایجاد است.
رئیس کل گمرک ایران خبر داد:
تجارت خارجی ایران از ۱۵۳ میلیارد دلار عبور کرد
رئیس کل گمرک ایران گفت: تجارت خارجی کشور (مجموع واردات و صادرات) در سال ۱۴۰۲ با ۲.۶ درصد افزایش به رقم ۱۵۳ میلیارد و ۱۷۰ میلیون دلار رسید.
افزایش ۲۰ درصدی صادرات ایران از دریای خزر
مدیرعامل شرکت کشتیرانی دریای خزر گفت: در صورت استقبال صادرکنندگان آمادگی حمل ۳۰ درصد از محصولات صادراتی کشاورزی، باغی و گلخانه‌ای را به‌صورت یخچالی داریم.
امضای بزرگترین قرارداد گازی تاریخ کشور
وزیر نفت پس از امضای بزرگترین قرارداد گازی تاریخ کشور به ارزش ۲۰ میلیارد دلار برای فشارافزایی میدان مشترک پارس جنوبی با انتقاد از کم‌کاری دولت گذشته در توسعه این پروژه گفت: می‌توانستیم در ۸ سال پیش شاهد اجرای این پروژه باشیم که به شکر خدا این تصمیم در این دولت گرفته شد.
آخرین مطلب
پربیننده ترین