به یاد محمود بهشتی، شهید امنیت پرواز
«از همه فرزندانم راضی هستم، اما محمود واقعاً با بقیه فرق داشت.»
فرمانده نیروی دریایی سپاه چه موقع از سقوط هواپیمای آمریکایی خبر دارشد؟
اولین واکنش سپاه به سقوط گلوبال هاوک چه بود؟
در جاسک تماس گرفتم و از وی خواستم که به هر شکل ممکن تکه‌های این پهپاد سرنگون شده را از آب بیرون بکشند. * هوا در آن روز در محدوده سواحل کوه مبارک در محدوده تنگه هرمز و دریای عمان (مکران) به قدری طوفانی و مواج بود که حتی شناور‌ها یکدیگر را نیز نمی‌دیدند.
با دستان بسته هم می‌توان بر تمام دنیا پیروز شد
به مناسبت پنجمین سالگرد تشییع شهدای غواص؛
بیست و ششم خردادماه مصادف است با پنجمین سالگرد تشییع باشکوه و حماسی شهدای غواص. در این روز رهبر انقلاب در بخشی از پیام خویش به ملت شهیدپرور ایران، نوشتند: «سلام بر دستهای بسته و پیکرهای ستمدیده شما و سلام بر ارواح طیّبه و به رضوان الهی، بال‌گشوده شما»
از سربازان گمنام تا ژنرال‌های ملی
برای اینکه این مقاومت نتیجه بخش و اثرگذار باشد، شاه‌ کلیدی وجود دارد که به‌عنوان کیمیا می‌تواند مس وجود سربازان گمنام هر کشوری را به ژنرال‌های ملی آن کشور تبدیل نماید؛ کیمیایی با نام «مدیریت جهادی».
امروز بر کسی پوشیده نیست نقش سردار حاجی‌زاده در ارتقای توان موشکی نظام جمهوری اسلامی، نقشی بی‌بدیل و استثنائی است. سال‌هاست نام او پس از شهید تهرانی‌مقدم به عنوان پدر موشکی، بر سر زبان‌هاست و دوست و دشمن بر آن اعتراف می‌کنند
هواپیمای جت «یاسین» نه تنها ماهیت راهبردی علمی و فناورانه داشته و بر ارتقاء قدرت ملی تاثیر گذار خواهد بود، بلکه به عنوان نماد بارز و افتخار آمیز در شکست و بی اثر کردن تحریم‌­­ها، پیام بسیارروشنی را به نظام استکبار منعکس خواهد کرد.
دلایل بازداشت خبرنگار روس در ایران
بازداشت یک شهروند روسی در ایران به اتهام جاسوسی نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران در دفاع از منافع خود با هیچ کسی رودربایستی ندارد.
سپاه با کدام پهپاد مواضع تروریست‌های کردستان را منهدم کرد؟
علاوه بر انهدام مقر‌ها و مراکز تجمع تروریست‌ها توسط پهپاد‌های مهاجر ۶ و با بمب‌های قائم، نیروی زمینی سپاه در این عملیات از گلوله‌های هوشمند و هدایت لیزری بصیر نیز استفاده کرد که وظیفه نشان گذاری لیزری آن‌ها نیز بر عهده همین پهپاد‌های مهاجر ۶ بود. گلوله‌های هوشمند و هدایت لیزری بصیر در کالیبر‌های ۱۵۵ و ۱۵۲ میلیمتری توسط متخصصان صنایع دفاعی کشورمان طراحی و تولید شده‌اند.
عملیات مهاجر چگونه به انجام رسید؟
این پهپاد از بمب‌های هوشمند و نقطه زن قائم استفاده می‌کند که در دو نوع با جستجوگرهای اپتیکی و حرارتی تجهیز شده‌اند و مهاجر 6 می‌تواند تا 2 بمب قائم را زیر بال‌های خود حمل کند.
آیا آمریکایی‌ها توانسته‌اند به سامانه پدافند هوایی ایران نفوذ کنند؟
یک مقام نظامی آمریکایی: "امریکا با اعزام این پهپاد قصد داشت تا سیستم پدافندی ایران را وادار به واکنش کند تا از این طریق بتواند راهی برای نفوذ به سامانه‌های پدافندی ایرانی پیدا کرده و با حملات سایبری آنها را از کار بیندازد."
پیام های ساقط کردن پیشرفته ترین پهپاد عملیاتی جهان
.جنگ روانی پرفشار آمریکا در روزهای گذشته اگر چه با پشتوانه حرکت ناوهای نظامی و جنگنده ها همراه بود اما در اعتماد به نفس جمهوری اسلامی اندکی تزلزل دیده نشده و در دفاع از میهن اسلامی محکم و استوار ایستاده است.
پربیننده ترین
پربحث ترین عناوین