از نگاه امام (ره) سرمشق قرار ندادن سیره جامع حضرت علی (ع) و توجه کردن به الگو‌های غیرمعصومین (ع)، مصداق روش خیانت به امانت الهی (ولایت) است و سرانجام به خروج از ولایت الهی منجر می‌شود.
چینش احزاب و نیروهای سیاسی در رویکرد ولایت مدار
شاخص‌های ولایت مداری در احزاب سیاسی (بخش ششم)
رابطۀ تفکر و تعقّل با نهادینه کردن پایه‌های تربیت دینی (3)
اسلام، اختیار راه هدایت را با آزادی، به انتخاب شخص واگذار کرده است و البته عواقب انتخاب مسیر گمراهی را متوجه خود بشر می داند.
شناخت خودی از غیر خودی/ تفکیک حق از باطل
شاخص‌های ولایت مداری احزاب سیاسی جمهوری اسلامی ایران (۴)
خودی کیست؟ خودی آنست که دلش برای اسلام می تپد؛ دلش برای انقلاب می تپد، به امام ارادت دارد؛ برای مردم به صورت حقیقی نه ادعایی، احترام قائل است. غیرخودی کیست؟ غیرخودی کسی است که دستورش را از بیگانه می گیرد؛ دلش برای بیگانه می تپد؛ دلش برای برگشتن آمریکا می تپد. غیرخودی آن کسی است که از اوایل انقلاب دنبال ایجاد رابطه دوستانه با آمریکا بوده است.
شاخص‌های ولایت مداری احزاب سیاسی جمهوری اسلامی ایران (۳)
امام (ره) مدافع سرسخت نظام اسلامى با عنوان ((جمهورى اسـلامـى)) بوده، و ((جمهوریت)) و ((اسلامیت)) را به عنوان دو رکن اصلى نظام سیاسى تـوأمـان مـورد تـأکـیـد قـرار مـى دادند. همچنین معتقد بودند که اسلام همه چیز ما است و ما بـایـد خـود را فداى اسلام کنیم و بر این باور بودند که با حضور، خواست و پشتیبانى مردم، امکان تشکیل حکومت اسلامى و استمرار آن وجود دارد.
شئون و مراتب ولایت تشریعی
شاخص‌های ولایت مداری احزاب سیاسی جمهوری اسلامی ایران (۲)
پیامبر اسلام (ص) افزون بر آن که منصب رسالت را بر عهده داشت و وحى الهـى را مـعـصـومـانه ابلاغ مى کرد و مرجعیت دینى و تبیین معصومانه وحى نیز با او بود (آل عمران، ۱۶۴) داراى ولایـت و سـرپـرسـتى نیز بود (نحل، ۴۴).
تمدن غرب از رؤیا تا واقعیت
سیل مهاجرین آفریقایی و آسیایی به کشورهای غربی گویای این نکته است که رسانه‌های نظام سلطه و سرمایه، تا حدود زیادی توانسته‌اند در پوشاندن و مخفی نگه داشتن مشکلات و ناهنجاری‌ها جامعه غربی و متقابلاً معرفی چهره مطلوب از دنیای غرب، خواسته اربابان خود را محقق نمایند.
انواع ولایت در نظام فکری شیعه
شاخص‌های ولایت مداری احزاب سیاسی جمهوری اسلامی ایران (۱):
ولایت تشریعی که به معنای سلطه بر اموال و نفوس مردم است شایسته هر کس نیست به همین خاطر در مکتب شیعه عصمت در امام و عدالت در نایب الامام یکی از شرو ط اساسی است که لااقل، ولی می‌بایست سلطه بر نفس خویشتن که یکی از مراحل ولایت تکوینی است دارا باشد و گرنه هیچ گاه ولایت تشریعی و حتی ولایت فتوی یا قضا به او داده نخواهد شد.
آیا اگر انقلاب نمی‌شد؛ اینک ایران در ردیف کشور‌های پیشرفته قرار داشت؟
در واقع مشکل کشور و علت اصلی کندی کار در مسیر پیشرفت، چیزی که از آن به عنوان «دشمنی با آمریکا» نام برده می‌شود نیست، بلکه علت اصلی را باید در سوءمدیریت‌ها، سوءاستفاده‌ها، خودخواهی‌ها، تک‌روی‌ها، کم‌کاری‌ها و نیز ترجیح یافتن منافع و سلیقه‌های شخصی برخی از مدیران و ایضاً برخی از خودمان جستجو کرد.
امارات، عربستان و موازنه قدرت در یمن
اگرچه امارات مهم‏ترین متحد عربستان سعودی در جنگ علیه یمن است، اما اختلاف میان ابوظبی و ریاض در بحران یمن مشهود است. اختلاف عربستان و امارات در سه زمینه قدرت در جنوب یمن، حمایت از دولت مستعفی و همچنین در موضوع حمایت از حزب اصلاح است.
خداوند متعال در سوره مبارک بقره آیه ۶۱ بر پیشانی این قوم تبهکار و غاصب برای همیشه مهر ذلت زده و می‌فرماید: «و ضربت علیهم الذله و المسکنه...» بر پیشانی این قوم به دو علت مهر لذت و غضب الهی خورده است. اول آنکه از دستورات خداوند سرپیچی کردند و به سوی شرک رفتند و دوم آنکه با قساوت مردان حق را کشتند و همین برای همیشه تاریخ سبب ذلت و بدبختی آنان شده است.