این طور نباشد که مبنای سیاستگذاری‌های دولتی و دستگاه دیپلماسی در کشور، انتخابات آمریکا و آمد و شد‌های «درون کاخ سفیدی» باشد. این یعنی نگاه اقتضائی به مهم‌ترین موضوع سیاست خارجی کشور که مطمئناً تداوم و استمرار چنین نگاهی جز هزینه و تبعات برای کشور در بر نخواهد داشت.
عادی انگاری اشتباهات مسئولان بزرگترین خطر برای امنیت یک کشور و عزت یک نظام است. مسئولان قضایی ما نباید فقط به هشدار و تذکر بسنده کنند، باید با اصلاح رویه‌ها و قوانین یک مسئول را محصور کنند و نگذارند هر رفتاری که می‌خواهد انجام دهد و با یک استعفا کارش را تمام کند.
چالش کرونا به مثابه یک امر سیاسی
برای بررسی کرونا و شایع شدن آن در کشور در قالب یک امر سیاسی، باید مراحلی را با توجه به تأثیرات اخباری آن (دوران پیشا کرونا)، توصیه های هشداری در جهت پیشگیری از ابتلائات انسانی به آن(دوران تسلط محیطی کرونا) و دوران عادت به پیشگیری عمومی و عبور از ماهیت اپیدمیک و خطرزای آن(پسا کرونا) مورد توجه قرار داد
امام خامنه‌ای:آن‌ها یک جنگ فرهنگی راه انداختند که دفاع مقدس فراموش شود. جمهوری اسلامی فناوری نرم راهیان نور را راه انداخت. جمهوری اسلامی این است؛ مدافع حرم تربیت می‌کند، راهیان نور راه می‌اندازد، معتکفین در مساجد را به‌عنوان یک نماد عالی تضرع و قداست به وجود می‌آورد، پس ما در جنگ فرهنگی پیروز شدیم و دشمن شکست خورد
ترور حاج قاسم؛ جلوه‌ای دیگر از همدستی آمریکا با تروریست‌ها
اگرچه این ضایعه جبران‌ناپذیر است، اما خسارت ناشی از عملیات مقابله به مثل علیه پایگاه‌ها، شخصیت‌ها یا سایر اهداف آمریکایی، باید همسطح و هموزن و بلکه چند برابر خسارت وارده به ایران و جبهه مقاومت باشد.
آخرین مطلب
پربیننده ترین