دیدگاه >>  سیاسی >> اخبار ویژه
تاریخ انتشار : ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳  ، 
شناسه خبر : ۳۱۶۰۵۸
همه این دشمنی‌ها فقط به این دلیل صورت گرفته که ایران اسلامی دیگر حاضر به پذیرش بردگی نظام سلطه نیست و می‌خواهد مستقل باشد و روی پای خود بایستد، قصد دارد تا ابد در مقابل ظلم و ظالمین ایستادگی کرده و از مظلوم دفاع نماید، در پی آن است تا از غارت مجدد منابع خود توسط جهانخواران جلوگیری نموده و در تعاملات بین‌المللی از احترام متقابل و در تبادلات تجاری، از سهم عادلانه برخوردار باشد.
پایگاه بصیرت / احمد رضا هدایتی
از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون، نظام جمهوری اسلامی همواره در معرض انواع توطئه‌ها مانند؛ آشوب و اغتشاش، جنگ و بمب‌گذاری، تحریم و تهدید، جنگ رسانه‌ای و شبیخون فرهنگی و صد‌ها توطئه خُرد و کلان دیگر بوده و برخی از این موارد همچنان به شکل مستقیم و غیرمستقیم و یا نیابتی و پنهانی ادامه دارد.
جنگ تحمیلی که ۸ سال به درازا کشید، بیش از ۲۲۰ هزار نفر از پاکترین، مخلص‌ترین، مؤمن‌ترین و با استعدادترین جوانان این سرزمین که بسیاری از آن‌ها در زمره متخصصین جامعه نیز بودند را از ما گرفت.
بیش از ۱۷ هزار نفر از نخبگان، دانشمندان، مسئولین و مردم ایران اسلامی در جریان ترور‌های کور دشمنان و ایادی مزدور داخلی آن‌ها از جمله منافقین خبیث به شهادت رسیدند.
مصادره دارایی‌ها و اموال ایران در خارج از کشور و اجتناب از بازگرداندن اموالی که خاندان سلطنت ازکشور به یغما برده بود و پس از آن فشار‌های اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه و دنباله‌داری که از همان ابتدای انقلاب آغاز شده بود، توطئه و نشانه‌ای دیگر از خصومتی است که گویا پایانی برای آن متصور نیست.
همزمان با این توطئه‌ها، جنگ تمام عیار رسانه‌ای نیز با ایجاد صد‌ها شبکه رادیویی و تلویزیونی فارسی‌زبان و غیرفارسی و بعد‌ها از طریق فضای مجازی و اینترنت کلید خورد و از مبانی اعتقادی تا فرهنگ، اخلاق، رفتار و حتی سبک زندگی افراد جامعه را هدف قرار داد و هر روز بیش از پیش بر شدت آن افزوده می‌شود.
ده‌ها توطئه خُرد و کلان دیگر نیز در جهت فرصت‌سوزی و وقت‌کشی به ملت و دولت ایران تحمیل شد، که البته به یاری خدا و ایستادگی مردم غیور و فهیم ایران اسلامی، نه تنها هرگز به فرجام نهایی نرسیدند و نتوانستند استقامت این ملت بزرگ را در هم بشکنند، بلکه سبب شد تا ملت با انگیزه بیشتری برای کسب استقلال کامل، تلاش نماید و دستاورد‌های عظیمی نیز حاصل از ایستادگی بر سر استقلال خویش به دست آورد.
این در حالی است که، همین مقدار توطئه و خباثت دشمنان کافی بود تا هر نظام نوپایی دیگری را از پای درآورد و قطعاً اگر عنایت الهی، رهبری‌های داهیانه امام راحل و خلف صالح او و حضور شجاعانه، آگاهانه و ایثارگرانه مردم نبود، شاید تاکنون اثری از انقلاب اسلامی و حتی نام کشور بزرگ و با عظمت ایران بر جای نمانده بود.
همه این دشمنی‌ها فقط به این دلیل صورت گرفته که ایران اسلامی دیگر حاضر به پذیرش بردگی نظام سلطه نیست و می‌خواهد مستقل باشد و روی پای خود بایستد، قصد دارد تا ابد در مقابل ظلم و ظالمین ایستادگی کرده و از مظلوم دفاع نماید، در پی آن است تا از غارت مجدد منابع خود توسط جهانخواران جلوگیری نموده و در تعاملات بین‌المللی از احترام متقابل و در تبادلات تجاری، از سهم عادلانه برخوردار باشد.
بی‌شک به همین دلیل است که امروز دشمن این مرز و بوم پس از شکست در عرصه‌های مورد اشاره، تمام توان خود را بر فراهم نمودن شرایط برای انهدام نظام از درون متمرکز نموده و می‌کوشد تا با ایجاد جو ناامیدی به جای امید و توکل، ترس کاذب از تحریم به جای کار و تلاش، جایگزین نمودن تخریب و ترور شخصیتی توسط افراد جامعه به جای ترور فیزیکی، القاء خود کم بینی به جای غرور ملی و خودباوری و تهدید از داخل با ایجاد آشوب و اغتشاش، به جای آرامش و نشاط و استفاده از سایر روش‌های شیطانی، به اهداف خود دست یابد.
در واقع اینک مرعوب و مجذوب شدن در فرهنگ و تمدن پوچ غربی و همچنین خود باختگی، خود تحریمی، خود تهدیدی، خود تخریبی و خود کم‌بینی نسبت به دشمنان، آفت‌هایی هستند که منافع کشور و مصالح مردم را هدف قرار داده‌اند و درست به همین دلیل است که باید با هوشیاری کامل در برابر توطئه‌های جدید، استقامت نموده و به مسیر خود تا دستیابی کامل به تمدن نوین اسلامی و پیشرفت همه جانبه کشور ادامه دهیم.
بدیهی است که برای برون رفت از وضعیتی که به ما تحمیل شده و نجات از شر دشمنان، باید بیش از پیش در جهت ارتقاء بصیرت، عزت نفس، علم و دانش و ایمان و تقوای خود تلاش نماییم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات