صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶  ، 
شناسه خبر : ۳۱۷۸۲۴
با گذشت زمان و بالاگرفتن رقابت های انتخاباتی در آمریکا هر روز در نطق و توئیت های انتخاباتی کاندیدهای ریاست جمهوری، نمای جدیدی از مشکلات و معضلات قویترین اقتصاد دنیا خودنمایی می کند.
خودنمایی معضل بی خانمانی در بحبوحه رقابت های انتخاباتی
گروه بین الملل/ عمار اسماعیلی
 این روزها در کشاکش رقابت های انتخاباتی برنی سندرز نامزد دموکرات ها با توئیت های جنجالی  خود دست به افشاگری زده است و مشکلات اقتصادی ابرقدرت دنیا را دوباره بازگو می کند.وی در حساب کاربری خود در توئیتر به وضعیت ناگوار فقر در آمریکا اشاره کرده است و اینگونه می نویسد:
« آمریکا ثروتمندترین کشور در کره زمین است، اما ما چهل میلیون فقیر داریم، ۳۴ میلیون آمریکایی فاقد بیمه سلامت هستند و نیمی از مردم به خاطر حقوق پایین قادر به برآورده کردن تعهدهای مالی نیستند و در صورت بروز بحران‌های مالی یا بیکاری پس اندازی ندارند.»
 سندرز همچنین دوباره روز دو شنبه در صفحه توئیتر خود، سیاست‌های اقتصادی ترامپ را به باد انتقاد گرفت. وی که همواره یکی از منتقدان اصلی ترامپ بوده است، بار دیگر در پیام توئیتری نوشت: «اطمینان حاصل کنید که بچه‌ها در مدرسه گرسنه نیستند. حداقل ۶۰ هزار دلار در سال به همه معلمان بپردازید. به همه اجازه دهید در صورت تمایل به دانشگاه بروند. این برنامه آموزشی رادیکال ما است. این ثروتمند‌ترین کشور روی زمین است. ما می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که مردم ما می‌توانند با عزت تحصیل و زندگی کنند»
سندرز همچنین در پیام دیگری نوشته است: «مردم حق یک خانه سبز و ارزان قیمت را دارند و همچنین با هم بودن را، و این دقیقاً همان چیزی است که ما می‌خواهیم برای هر امریکایی تضمین کنیم».
معضل دیگری که گریبانگیر امریکا می باشد مشکل بی خانمانی و مسکن در این کشور می باشد سندرز در ایالت اوهایو یکی از شعارهای انتخاباتی خود را خانه دار کردن 10 میلیون خانوار بی خانه این کشور مطرح کرد. بر اساس میانگین، اعضای خانواده های امریکایی بیش از 4 نفر است. با این توضیح، در امریکا و در بین فقرای این کشور مدعی ابرقدرتی جهان و قدرت برتر اقتصادی، فقط بیش از 40 میلیون نفر بی خانمان بدون داشتن هیچ سقفی بالای سرشان زندگی می کنند.
در این باره پایگاه کامان دریم نیز ابعاد معضل مسکن و بی خانمانی در آمریکا را اینگونه توصیف می کند: « در حالی که ترامپ مشکل مسکن در امریکا را انکار می کند برنی سندرز از طرحی دو نیم تریلیون دلاری سخن می گوید که شاید بحران مسکن را در آمریکا حل و فصل نماید.در قویترین کشور دنیا در طول تاریخ حق اساسی هر آمریکایی است تا سرپناه هی ایمن،مناسب،دست یافتنی و مقرون به صرفه داشته باشد.»
 

 
 
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات