سیاسی >>  سیاسی >> نبض سیاست
تاریخ انتشار : ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۷  ، 
شناسه خبر : ۳۱۸۸۲۶
بسیاری از نمایندگان فعلی مجلس برای شرکت در انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کردند اما تعدادی دیگر از شرکت در این رقابت انتخاباتی امتناع کردند.

دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ۸ خرداد ۱۳۹۵ رسماً آغاز شد. نمایندگان این دوره در ۷ اسفند ۱۳۹۴ با آرای مردم انتخاب شدند.

با نزدیک شدن به انتهای مجلس دهم، ثبت‌نام داوطلبان شرکت در انتخابات یازدهمن دوره مجلس شورای اسلامی از روز یکشنبه (۱۰ آذر 98) آغاز شد و تا امروز شنبه (۱۶ آذر ماه 98) ادامه داشت.

بر اساس این گزارش، بسیاری از نمایندگان فعلی مجلس برای شرکت در انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کردند اما تعدادی دیگر از شرکت در این رقابت انتخاباتی امتناع کردند.

علت عدم شرکت برخی از این نمایندگان پیش از آغاز ثبت‌نام‌ها معلوم شد؛ در همین راستا، مرتضی صفاری نطنزی نماینده مردم نطنز در مجلس دهم به دلیل بیماری به رحمت ایزدی پیوست؛ کاظم جلالی نماینده مردم تهران که به عنوان سفیر ایران در مسکو انتخاب شده بود از سمت نمایندگی استعفا داد؛ همچنین محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و شاندیز در مجلس هم با رای نمایندگان به عنوان عضو حقوقدان شورای نگهبان انتخاب شد.

براساس این گزارش،‌ برخی نمایندگان مجلس دهم نیز در هنگام آغاز ثبت‌نام‌ها برای انتخابات مجلس یازدهم انصراف خود را از حضور در پارلمان آینده اعلام کردند:

 

ردیف نام و نام خانوادگی حوزه انتخابیه
1 علی لاریجانی قم
2

احمد سالک

اصفهان
3

حمیدرضا فولادگر

اصفهان

4

محمدرضا عارف

تهران

5 پروانه سلحشوری 

تهران

6

سلمان خدادادی

ملکان

7

سیامک مره صدق

کلیمیان

8

محمد عزیزی

ابهر

9

محمد دهقان

طرقبه

10

محمدقسیم عثمانی

بوکان
11

سیده فاطمه حسینی

تهران
12

کاظم جلالی

تهران

13 مرتضی صفاری نطنزی

نطنز

14

محمدجواد فتحی

تهران
15

فریدون احمدی

زنجان

16

حسن سلیمانی

کنگاور

17 علی نوبخت تهران

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربحث ترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات