صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰  ، 
شناسه خبر : ۳۱۸۸۴۵

1ـ ساختارهای فسادزا باید از بین برود

رئیس قوه قضائیه در جمع دانشجویان دانشگاه تهران گفت: «فساد را نباید در هیچ کجای جامعه اسلامی قبول کرد، فساد با شاخصه عدالت‌گستری نظام سازگار نیست. جمهوری اسلامی ایران نظامی مبتنی بر احکام دینی و عمل به وظایف است؛ اما امکان خطا و اشتباه ممکن است، اشتباه یک امر است، فساد امر دیگری است. حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی تأکید کرد: «تا امروز باید همه دستگاه‌ها در کشور با فساد مبارزه کنند بعضی می‌گویند دستگاه قضا فقط بگیر و ببند می‌کند. بله، وظیفه ما برخورد با مفسدین است و برخورد هم خواهیم کرد.» وی اضافه کرد: «ساختارهای فسادزا باید از بین برود. بعضی از خصوصی‌سازی‌ها به صورت جدی بر فنا دادن اموال مردم و بیت‌المال است.»

2ـ ممکن است در انتخابات لیست منتشر نکنیم

«علی شکوری‌راد» دبیر کل حزب اتحاد ملت گفت: «برای ما مهم نیست پیروز انتخابات شویم یا شکست بخوریم، ما وظیفه داشتیم به عنوان یک حزب به صحنه بیاییم. اگر دولت بتواند کار‌های مثبت انجام دهد و حاکمیت چند قدم در جهت خواسته‌های مردم بردارد، مشارکت بالا خواهد رفت. حتی اگر مشارکت پایین هم باشد، به دلیل اینکه ریزش رأی از اصولگرایان خیلی بالاست، ما همچنان امیدوار هستیم که اصلاح‌طلبان بتوانند از این انتخابات نتیجه خوبی بگیرند.» این فعال اصلاح‌طلب در ادامه گفت: «انتخابات را تحریم نمی‌کنیم؛ اما ممکن است از دادن لیست انصراف ‌دهیم. اینکه آقای خاتمی بخواهد وارد میدان بشود و حمایت کنند، تصمیم خودشان است.»

3ـ از همه ابزارها برای مقابله با حکم دادگاه آمریکا استفاده می‌کنیم

یک دادگاه در آمریکا حکم داده است،‌ هالک بانک ترکیه باید به جرم خود در کمک به ایران در دور زدن تحریم‌های آمریکا اعتراف کند. این در حالی است که «هالک بانک» ترکیه که بخش قابل توجهی از سهام آن در اختیار دولت این کشور است، اعلام کرده است از تمام ابزارهای قانونی برای مقابله با حکم اخیر دادگاه در آمریکا استفاده خواهد کرد. هالک بانک می‌گوید: خواستار دفاع از خود است؛ چرا که دادگاه آمریکا از نظر قضایی مبنایی برای ادعای مطرح شده علیه این بانک ندارد و هالک بانک هیچ شعبه و فعالیت فیزیکی در آمریکا نداشته است. گفتنی است، این بانک بزرگ ترکیه‌ای تاکنون از هرگونه حضور رسمی در قالب این اتهام پرهیز کرده است.

4ـ صنایع نظامی یمن از زمان خود پیشی گرفته است

«محمدناصر العاطفی» وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن در گفت‌وگو با روزنامه «المسیره» قدرت نظامی این کشور را فوق‌العاده توصیف کرد و گفت: «صنایع نظامی یمن حتی از زمان خود پیشی گرفت و اکنون با کشورهایی وارد رقابت شده که ۲۰ سال پیشتر از ما در این زمینه فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.» وی با بیان اینکه بانک‌ اهداف نظامی رژیم صهیونیستی را در اختیار داریم، گفت: «اگر فرماندهی دستور دهد، ارتش در هدف قرار دادن آن درنگ نخواهد کرد.» گفتنی است، پیشتر نیز مقامات نظامی یمن از توانایی‌های نیروهای این کشور برای مقابله با تجاوزها و حملات احتمالی رژیم صهیونیستی خبر داده بودند.

5ـ علمای درباری آل‌سعود کاهنان معبدند

دبیرکل انجمن علمای یمن در سخنانی، فتواهای علمای درباری آل‌سعود را سبب ارتکاب هزاران جنایت در جهان عرب و کشورهای اسلامی دانست و گفت: «آنها علمای ارشد نیستند، بلکه از کاهنان معبدند.» «شیخ عبدالسلام الوجیه» تأکید کرد: «علمای درباری عربستان سعودی از دین اسلام منحرف شده‌اند و فتواهای صادر شده آنها هزاران قربانی در جهان اسلام گرفته است.» وی تصریح کرد: «این فتواها در خدمت منافع ایالات متحده آمریکاست و حرام و حلال کردن یک مسئله در هر مسئله‌ای به مواضع آمریکا بستگی دارد! اما دین اسلام از این‌گونه فتواها مبراست.»

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات